Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Dilek Doğaner Bütünsel Yaşam Koçu

http://blog.milliyet.com.tr/dilekdoganer

05 Ekim '16

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
288
 

Değişimle sev kendini

Değişimle sev kendini
 

En Sevdiğim


Değerli okuyucularım sevgi köşemden kucak dolusu sevgi ile merhaba. Satırlarımda buluşmayalı epey zaman geçti. Ben sizleri çok özledim. Bununla birlikte hepinizin çok iyi olduğunu biliyorum nereden mi? Her şeyin olması gerektiği gibi mükemmel bir düzende akıyor olmasından; yaratılan herşey halinden mutlu, kabulde ve uyumlu bir ahenk içinde varlıklarını devam ettirmekteler, binlerce kez şükürler olsun, bundan daha iyi nasıl olabilir.

Değerli dostlarım bir dostumla hafta sonu güzel bir muhabbetteydik ve lafımız yaşamında görüşmek zorunda olduğu, bununla birlikte onun açısından zaman zaman dayanılmaz hale geldiğini söylediği, sıkıntı yaşadığı bir kişiye geldi, Dostum:

Dileğim geçen gün sosyal medyada bir yazı okudum, genç şairlerimizden Ezgin Kılıç'a ait olduğu belirtilmiş. Genç şair şöyle diyor " Kendine bir iyilik yap ve seni hiç olarak gören birini her şeyin yapma, çünkü ne kadar kıymet verirsen o kadar azalır değerin, o kadar kaybedersin. Hak ettiğinden fazlasını verirsen kıymete biner. En kötüsü de ne kadar çok kıymet verirsen o kadar erken gider" diye devam ediyor. Sonunda kendini sev ve kendine güven diyor. Düşündüm tam beni anlatıyor sanki, o beni hiç olarak gördüğünü bana çok kez hissettirdi ben anlamadım. Ben değer verdikçe o kıymete bindi, beni daha da önemsiz görmeye başladı. Affettim defalarca gerçek anlamda affettim ama, sevdim de hatta. Tam olur gibi oluyor herşey yoluna girdi gibi diyorum. Bir yerde gene kopuyor. Ben akıllanmıyorum, anlamıyorum" dedi hayal kırıklığı ile. Ben canım dostum sen kendini nasıl görüyorsun. Ben kendimi seviyorum ve çok değerli görüyorum dedi. Sorun yok o zaman çok güzel, o halde sana bu duyguları hissettiren nedir? dedim. Onun davranışları, söyledikleri dedi dostum. Ben artık onu hayatımdan çıkardım dedi dostum kararlılıkla. Etrafımda ama benim için artık bir önemi yok diye devam etti. Bu senin kararın dedim dostuma kendin en için en iyi kararı aldığına inanıyorum bununla birlikte kendini koşulsuz daha mı çok sevsen acaba dedim. Dostum sustu bu huzurlu sessizlik ikimize de çok şey anlattı.

Değerli dostlar siz kendinizi gerçek anlamda sevdikten, değer verdikten, onayladıktan sonra artık karşınızdakinin başka şansı yok o da kabule geçecek. Kendimizi her yönümüzle sevmeyi öğrendiğimizde, başka insanları da sevmeyi ve kabul etmeyi öğreniriz. Başkalarını değiştirmek için harcayacağımız enerjinin yarısını bile kendimiz için kullansak kendi değişimimizi olumlu yönde gerçekleştirebiliriz. Biz değişince etrafımızdaki tepkilerde buna paralel değişecek. Bir süre sonra bir bakacaksınız değerli dostlarım etrafınız size benzer sevgi dolu insanlarla dolmuş bile. Eğer değişmek istemeyen gerçekten olumsuz biriyle bir sorun yaşıyorsanız ondan uzaklaşabilmek içinde kendinizi her yönünüzle sevmelisiniz.

Yazılarımda mümkün olduğunca fazla değinmeye çalışıyorum SEVGİ SEVGİ SEVGİ öyle güçlü bir duygu ki olumsuz bir ortam, söz, davranış barındırmıyor. Sihirli bir değnek gibi neye deyse güzelleştiriyor. Değerli dostlarım hayatınıza sevgi dolu yürekleri çekmeniz ve çoğaltmanız için neler mümkün?

 

Baki EVKARALI bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 270
Kayıt tarihi
: 18.01.16
 
 

Hayat her zaman insana gülümser, yeter ki sen gülümsemeyi bil. Destan şehir Çanakkale'de dogdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster