Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
283
 

Değiştiriyorlar

Değiştiriyorlar
 

Değiştiriyorlar


Ulusal bilincimizi yok etmek isteyenler yıllardır Türk örf ve ananelerine karşı öyle bir saldırıya başladılar ki, ucu bucağı gelmiyor.

Türban ve kafa tokuşturma ilk adım oldu.

Türbanı bayrak yapıp devlete meydan okudular.

Çekirdek Türk ailesi yapısını bozabilmek için atalarımızdan bu yana hiç görmediğimiz ve yaşamadığımız kafa tokuşturmayı yaydılar.

Ulusalcılığı tehdit unsuru olarak gördüklerini ilan ettiler.

En sonunda iş geldi ulusal takıma onunda kırmızı-beyaz renklerini değiştirdiler.

Nereden nereye geliyor ve gidiyoruz?

Türk ulusunun ulusalcılık ruhunu sinsi bir biçimde değiştirerek bizi bizden koparmak ve '' Laikler, antilaikler'' kampları yaratmak isteyenler, -Ne yazık ki- başarı çizgilerini artırıyorlar.

Ülkemiz insanının en büyük güven duygusunu duyduğu Türk Silahlı Kuvvetlerini savunmak bile ''cuntacı'' suçlamalarına muhatap oluyor ise, varın gerisini siz tahmin edin.

Genimizle ve genetiğimizle birlikte tüm kültürlerimizeyapılan saldırılar karşısında, bu saldırılara çanak tutmayı hangi sözlerle değerlendirebiliriz?

Ve ne yapabiliriz?!!

Bu oyun bilinen ve bildiğimiz bir oyun.

Değişen sadece oyunun aktörleri ammaa baş aktörler asla ve asla değişmiyor, nedense rolü biten aktörlerini alıp hemen daha yeni, daha göze hoş gelen toplumda daha çok insanı etkileyebilen aktörlerini oyuna sokuyorlar.

Bizlerin çook uyanık olup bu oyunlara gelmememiz lazım, futbol rüyamız da çok erken değilse bile onlar için erken sayılabilecek bir sürede sona erdi, şimdi ülkemizin gerçek sorunlarını saklayabilmek için acaba gündeme neler getirecekler bekleyelim görelim.

Selamlar, sevgiyle kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne oldu bizim saf, temiz,samimi geleneklerimize ? Tuhaf davranış şekilleri toplumu sarıp sarmalamakta.Kafa tokuşturmalar, bilek güreşi yapar gibi tokalaşmalar, şeyhlerin şıhların mirlerin ellerini eteklerini öpmeler v.s....Güzel bir yazı olmuş teşekkür ediyorum.Esenkal...

TEKBAŞINA 
 04.07.2008 17:31
Cevap :
Merhaba önceden şıhların, şeyhlerin ellerini, eteklerini öpenler cahil, insanlardı yani ruhları cahil değil, bedenleri cahil bırakılmış insanlardı, şimdi aynı işi yapanların boyunlarında yumruk gibi bağlanmış kravatlar görüyoruz veee maalesef bizim insanımız kanıveriyor sonra pişman olsa da iş işten geçiyor geleneklerimizin değişmeside onların işine geliyor bu sebeple bizim güzelim saygılarımız, sevgilerimiz kaybolup gitmeye başlıyor devletin resmi üniformalı insanları güpe gündüz yol ortalarında sivil vatandaşla kafa tokuşturur oluyor ee kardeşim seni gören vatandaşım işi düştüğünde bana nasıl güvenir düşünmüyorlar.Ziyaretinize teşekkür selamlar sevgiyle kalın ama tekbaşınıza kalmayın nooolur.  04.07.2008 23:35
 

yazınızdaki konularda yerden göğe haklısınız ama ... uyuyoruz...büyüyorlar..tıpkı bu akşamki haberlerde söylendiği gibi...

Gülden Işık 
 01.07.2008 1:36
Cevap :
maalesef aynen öyle uyutuluyoruz bekleyelim görelim diyoruz ama yarın çok geç olabilir selamlar sevgiyle kalın  01.07.2008 11:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 1348
Kayıt tarihi
: 21.08.07
 
 

1961 Samsun - Çarşamba doğumluyum. Memur emeklisiyim. Evli ve üç çocuk babasıyım. Halen Kdz. Ereğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster