Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Nisan '15

 
Kategori
Dekorasyon
 

Dekorasyonda bahar detoksu

Dekorasyonda bahar detoksu
 

DEKORASYONDA BAHAR DETOKSU


Sevgili dostlar

Bahar ayları tüm evrenin tazelendiği aylardır. Hayatımızda enerjimizi dengeleyen mutluluk duygumuzu fazlasıyla yükselten bahar ayları, yaşam alanlarımızı tazelemek için en uygun zamandır.. Nasıl ki vücudumuzdan toksinleri atmak için detoks yapmaya ihtiyaç duyuyorsak, evlerimizin, yaşam alanlarımızın da buna fazlasıyla ihtiyacı vardır. Gelin neler yapabiliriz bir göz atalım ..

Evlerimizin detoksu için öncelikle gereksiz yığınlardan,kullanılmayan eşyalardan kurtulmamız gerekiyor. Mesela okunmuş ve atılmayı bekleyen gazete ve dergiler , kullanmadığımız fakat mekanlarımızda yer kaplayan eski eşyalar, kurumuş çiçekler , kırık, çatlamış, atılmayı bekleyen ama atmaya kıyamadığınız tüm yığınlardan kurtulmamız gerekiyor. Yığınlar hem karmaşıklığa, hem de enerji olarak yorgunluğumuza neden olur. Evlerimizde ki detoks için özellikle kırık, bozuk, çalışmayan ne varsa ya onarmalı ya da atmalıyız.

Detoks için en önemli noktalardan biri yenilenmenin tazeliğini, enerjisini hissedecek noktaları oluşturabilmektir. Bunun için renk ve dokulardan yararlanabiliriz .Mavi ve yeşil renk skalasından seçeceginiz her ton ,yaşam alanlarımızda tazelik ve yeni enerjiyi davet ederken aynı zamanda ,evlerimizdeki birikmiş yorgunluğuda yok edecektir.Evlerimizdeki yorgun enerjiyi yok etmek için ,aynı zamanda kaya tuzu ile yapacağınız temizlik de harika bir etki yaratacaktır.

Evlerimizin toksinleri gereksiz ve fazla eşyalardır.Çok eşyalı bir eviniz var ise ,bu eşyaları biraz azaltmak gerekir.Hareket etmenizi engelleyen tüm alanları ferahlatmak çok önemlidir.Rahat ve ferah ortamlar da tazlenen enerjide rahat dolaşır. Dolap içlerindeki dagınıklık ,düzensizlik de yine detoksumuz için önemlidir.Düzen, hayatımızın her alanında etkilidir .Bu yüzden dikkat etmek gerekir.

Canlı bitkiler ve özellikle renkli cam vazolarda sergileyeceğiniz , canlı bahar çiçekleri mekanlarınıza harikulade bir tazelik sunar.

Size baharı hissettiren ,enerjinizi tazeleyen her rengi,her dokuyu,her aksesuarı yaşam alanlarına taşıyarak evlerinizde detoksunuzu yapabilirsiniz.

Harika bir hafta diliyorum..

Sevgilerimle İç mimar

Meral Akçay

http://www.fengshuiakademisi.com

https://twitter.com/Meral_Akcay

http://instagram.com/icmimar_meralakcay

 

 

 

 

 

 


 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 55
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 286
Kayıt tarihi
: 10.02.15
 
 

Meral Akçay Konsept & Mimarlık kurucusu. Mimarlık eğitimini tamamladıktan sonra birçok firmaya pr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster