Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '10

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
329
 

Delikanlı

Delikanlı
 

Gençlerimiz Atatürk'ün varisleridir


Gençliği anlamak için dahi olmaya gerek yok. Onlar uzaydan gelmediler. Aynı vatanın evlatları onlar; bizim gençlerimiz. Delikanlı çağındalar. Yürekleri kıpır kıpır. Kendilerini gösterme peşindeler. ''Ben de varım!'' demek istiyorlar. Okuyorlar, duyuyorlar, görüyorlar. Pek çok şeyin farkındalar. Memleketin gidişatından memnun değiller. Yargının siyasallaşmasından, halkın yoksullaştırılmasından bihaber değiller. Uyumuyorlar!

Onları anlamak için genç olmak gerek; baba olmak gerek. Ama öylesine değil... İskele babası değil...

Olayı aile boyutunda inceleyelim. Ailenin üniversite öğrencisi olan bir ferdi, babasına bir talepte bulunduğunda nasıl bir tepki ile karşılaşır? Karşılıklı oturup konuşulur, olumlu ya da olumsuz yanıt verilir. Ama her zaman gençleri dinleyerek, onlara anlayış gösterek bir karara varılır.

Seslerini duyurabilmek için eylem yapan gençlere insanlık dışı şiddet uygulamak acizliğin göstergesidir.

Onlar, Atatürk'ün bu güzel vatanı emanet ettiği varisleridir. Onlar yarınlarımızdır. Ülkemizin onurlarıdır. Bugün tekmelenip yerlerde sürüklenenler, sırtından acımasızca coplananlar, suratlarına biber gazı püskürtülen gençler, yarın ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacaklardır.

Ülkemizi yönetenler; tüm gençlere kendi çocuğunuza gösterdiğiniz hoşgörü ve sevgiyi esirgemeyin. Onları karşınıza alın ve konuşun. Kazanan siz olursunuz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu ülkenin bir kısım sahtekâr yöneticileri özgürlük, serbestlik, demokrasi, milliyetçilik, dindarlık, laiklik gibi hepimizin aşığı olduğu değerleri, ama bu sefer bizi kandırmak ve kullanmak için, zincir gibi boğazlarımıza takmışlar, bizleri karanlık bir geleceğe doğru sürüklüyorlar. Minnacık çocukken sırtınıza sardıkları sizden büyük çantayla, sabahın köründe okula gittiğinizi görenler, sizin ilerde bir gün büyük büyük adam olacağınızı sanmışlardır. Gençliğinizi elinizden alan 15 yıllık bu çağdışı eğitimin sonunda limon satıcısı olarak başlayan hayat serüveninizin belki de Boğaz köprüsünün korkuluklarında sona ereceğini hiç kimse bilemezdi.

Kerim Korkut 
 19.12.2010 6:36
 

Siz kendiniz kaybolmuyorsunuz; sizi kaybediyorlar. Ağaçların dallarını, filizlerini kesip attığınız zaman geriye işe yaramaz kurumuş kökleri kalır. Türkiye ağacını bir daha filiz vermeyecek şekilde buduyorlar. Ülkeyi yöneten AKP iktidarı için gençler sadece slogan atmak, bayrak sallamak, bildiri dağıtmak ve mitingleri örgütlemek için önemlidir. Diğer partilerde de aynı. Sizin geri kalanınızı da kafelere, barlara ve hamburgercilere doldurmuşlar halkın paralarını sizin vasıtanızla ülkeyi yiyip bitiren sömürü kazanına aktarıyorlar.

Kerim Korkut 
 19.12.2010 6:35
 

Bu ülkenin insanları 80 yıl boyunca Amerika’ya, kahpe feleğe ve kör talihe küfrederek yaşadılar. Küfür ettiği Amerika aya gitti; kendisi yaya kaldı. Felek yolda görse tanımaz. Kör talih zaten görmez. Umuyorum ve diliyorum ki sizler aynı hataya düşmeyeceksiniz. Sizi, bizi bu hale getirenler ülkenin en güzel yerlerinde cennet hayatı yaşıyorlar. Kim bilir belki de Metin Oktay tarih kitaplarında Anafartalar kahramanıyla aynı sayfalarda resimleri basılacak. Ama asla Türk milletinin kalbinde yer alamayacaklar. Bu ülkenin ekmeğini suyunu onlara helal etmiyoruz.

Kerim Korkut 
 19.12.2010 6:35
 

Ben ağlayarak ölebilirim ama sizler ağlayarak yaşayamazsınız. Umuda ihtiyacınız var. Hepinizi sezeryan yapıp hastane önlerine attılar. Yeniden kendiniz olarak doğmalısınız. Türkiye gençliği bugünkü görüntüsüyle Atatürk’ün izinde değildir. Atalarınız, büyükleriniz suçlarının bedelini size ödettireceklerdir. Biz beş katlı Mc Donalds hamburgeri yiyemediğimiz halde bize miras bırakılan bu bedeli ödedik bitiremedik. Yarım trilyon dolar borç almışlar. Bu para İngiliz leydilerinin kıvrak dönüşlerine mi yoksa benim hem çorap hem de ayakkabı yerine karda kışta giydiğim cızlavat postalıma mı gitti?

Kerim Korkut 
 19.12.2010 6:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 233
Toplam yorum
: 181
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 959
Kayıt tarihi
: 07.01.10
 
 

İzmir doğumluyum. Ege Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu mezunuyum. Kısa denilebilecek bir sür..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster