Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '18

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
99
 

Deliler Fatih'in Fermanı Sinemada Kan Dökecek

Deliler Fatih'in Fermanı Sinemada Kan Dökecek
 

Türk sinema sektörünün zaman zaman zorlandığı kimi zaman kabuğunu kırmakta güçlük çektiği anlara şahit olduk. Çekim teknikleri, senaryo ve sığ konular sinema sektörümüzün önünü hep tıkadı. Lakin 21 Kasım 2018 akşamı Emaar Square AVM'de galası gerçekleştirilen Deliler Fatih'in Fermanı filmi bu ön yargıları kırmayı başardı.

Konu bütünlüğü, diyaloglar, çekim teknikleri, oyunculuklar ve özgün yapısıyla Deliler filmi beni kazanmayı başardı. Erkan Petekkaya, Nur Fettahoğlu, Yetkin Dikinciler, Gökçe Özyol gibi tanınmış simaların da boy gösterdiği filmde adları ve sanları hiçbir zaman bilinmeyen ama imparatorlukların kurulmasında ve ayakta kalmasında büyük emekleri olan Delileri konu ediniyor. 

Osman Kaya'nın yönettiği filmde, padişahın fermanı üzerine Deliler, Osmanlı topraklarında kan döken Kazıklı Voyvoda Vlad'ın peşine düşer. Amaç Voyvoda ve ordusunu ortadan kaldırıp Osmanlı topraklarında tekrar huzur, adalet ve başarışı sağlamaktır. 

Şaman kültürü ve şamanizm inancının da konu edinildiği filmde, duygusal sahnelerin yanı sıra ustaca işlenmiş savaş teknikleri sizi etkisi altına alacak. Hollywood filmlerini aratmayan Deliler filmin beklentinizi fazlasıyla karşılayacak. 

Birçok Türk yapımına ön ayak olacağını düşündüğüm Deliler filmin benden 10 üzerinden 7 almayı fazlasıyla hak ediyor. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 247
Kayıt tarihi
: 04.05.10
 
 

'Dün kendime seni anlattım' adlı şiir kitabıyla 2008 yılında en iyi şiir kitabı dalında Türkiye 3..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster