Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Temmuz '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
809
 

Demek ki beni hiç benimsememişin...

Demek ki beni hiç benimsememişin...
 

Biliyor musun bi tanem senden önce de sığındığım yürekler oldu. Kimi küskün, kimi yorgun, kimi şefkatli, kimi hırçın… Ama hiç biri sen gibi kan doldurmadı avuçlarıma, buz kestirip üşütmedi ağustos sıcağında bile. Üstelik senden çok daha fazla sevdiler ve değer verdiler, yine de hiç biri sevdirmedi kendini sen kadar…

Nelerindi seni böyle sevdiren, nelerindi vazgeçilmez kılan. İnan şu an sorsalar hala verecek bir cevabım yok… Ya da kim bilir, belki vardır da, kendi kendime bile itiraf etmeye korkuyorumdur…

Her neyse,

Biliyor musun bi tanem, farkında olmadan yaşantımı ikiye bölmüşüm. Senden öncesi ve senli bölüm. Fark ettim ki; hala senden sonrasına geçememişim…

Zaman geçtikçe daha çok düşünüyorum ’’ neden ’’ diye, düşünüyorum da ikna olucu bir cevap bulamıyorum.

Anlayamadığım bir şey var,

Senden öncesinde sığındığım yürekler oldu dedim ya bi tanem, en hırçın, en yorgun yürekte bile ben, her zaman anlayışlı, hoşgörülü, uysal ve uyumlu bir kadın olarak yer ederken ve her fırsatta bunlarla ilgili ruhumu okşayıcı iltifatlar alırken, neden senin yüreğinde anlayışsız, hoşgörüsüz, inatçı ve huysuz bir kadın olarak yer ettim.

Oysa ki hiçbir farklılık olmayan ben, her zaman aynı bendim. Sevgimi de, aşkımı da aynı coşkuyla, aynı dürüstlükle, aynı samimiyetle yaşayan yine bendim.

Sen cansın, sen dostsun, sen sevgilisin, sen cazibesin, sen sırdaşsın diyen yürekler duymasam, en mutlu anlarımızda bile senin tüm bu özelliklerime karşı vurdumduymaz ve umursamaz tavırlarından, elinin tersiyle itip, dilinin söylediği en acı sözlerden sonra kendimden şüphe duyup çelişkiler yaşamama sebep olduğunu bilesin.

Oysa ki ben her zaman ki bendim. Yine tekrar ediyorum bi tanem; sevgimi de, aşkımı da aynı coşkuyla, aynı dürüstlükle, aynı samimiyetle yaşayan yine bendim.

Demek ki sen, beni hiç benimsememişin,

Birde sadece güzellik göreceli derler, değilmiş bak. Karakter de göreceli olabiliyormuş. Kişiden kişiye farklılıklar gösterip, birilerinin taparcasına sevgisini kazanırken, bir başkasının sevgisizliğiyle karşılaşılıyormuş… Birileri seninle sohbet için fırsatlar kollarken, bir başkası sohbetinden köşe bucak kaçabiliyormuş… Birilerine anlayışsız ve hoşgörüsüz gelirken birileri için dünyanın en anlayışlı kadını olunabiliyormuş…

Eee hayat bu…

Bunlar da hayatın gerçekleri…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"sen" leri seviyorum, sensiz olmaktansa "sen"lerde kalabilmek gibi. Duygularınını döktüğün yazıya şapka çıkartıyorum, sevgiler:)

erol aslan 
 26.08.2008 12:01
Cevap :
Teşekkür ediyorum bu güzel yoruma ben de Erol bey.selamlar sevgiler  26.08.2008 13:14
 

maalesef hayatın gerçekleri bundan ibaret.kimileri kıymet bilmez,kimileri kıymet vermeğe hasret gezer durur. eline sağlık arkadaş.bana da beklerim..

Sokrates 
 14.08.2008 11:48
Cevap :
Teşekkür ederim yorumunuza.Uğrarım arkadaşım:).selamlar  14.08.2008 22:55
 

Aşkın gözü kördür.Aşığa bağdat sorulmaz demişler iki kere iki dört eder bu iş böyle ne yazıkki ...

HAYAL ARSLAN 
 05.08.2008 23:26
Cevap :
Teşekkürlerimi iletiyorum yorumunuza.Sevgiler  08.08.2008 14:04
 

yaşanan hayatın yansımalarının yürek izleri sanki...Melankolik bir bağlılık ve sorgulama... Güzeldi...sevgiler efendimm

Metin TOPÇU 
 05.08.2008 10:46
Cevap :
çok teşekkür ederim.selamlar  05.08.2008 22:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 2369
Toplam mesaj
: 481
Ort. okunma sayısı
: 3735
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster