Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mart '13

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
109
 

Demek ki hala istedikleri baskıyı kuramamışlar!!! İşinize bakın!!

Demek ki hala istedikleri baskıyı kuramamışlar!!! İşinize bakın!!
 

Kendi takımının oyna(ma)dığı futbol yerine, "gündemin değiştirilmesi" adına her seferinde ya "rakiplerin penaltılarının irdelenmesinden", ya "güç dengeleri değişince hakemlerin de kendilerine karşı tavırlarının değişmesinden" ya da "Galatasaray'dan" bahsetmeyi "erdem" sayıyorlar..

Fazla uzatmak istemiyorum. Kendilerinin, başkanlarının, futbolcularının yaptıkları ilgili makamların takdiri yerine sadece "kamuoyu" takdirine bıraktırılmışken; kendisinin bir kırmızı kart cezasının ertelenmesini kamuoyu takdirine bırakmasının hiç bir ehemmiyeti yoktur.

Zira yukarda bahsettiğim sözlerinden ötürü kendileri hiçbir ceza almamıştır; her seferinde konu "kamuoyunun takdirine" bırakılmıştır özfenerli TFF tarafından!

Zira; hakemleri alenen tehdit eden, geçtiğimiz yıllarda bütün hakem akrabalarını sin kaflı küfürlerinden sırayla geçiren, soyunma odası basan, futbolda terörizm yaratan, şike yaptığı tescillenen başkan da yine özfenerli TFF tarafından cezalandırılmak yerine "kamuoyu takdiri"ne bırakılmışlardır. Verilen göstermelik cezalar milli maç aralarına, devre aralarına denk getirilmiş, denk gelmeyen cezalar "kesilip kısaltılarak" zat-ı şahanelerinin "gönlü hoş" tutulmuştur.

Yine sahada hakemin yakasına yapışan, işaret parmağıyla anlamı hepimizce bilinen tehditler savuran futbolcularınız, ağzından "bilinmeyen sıvı" saçan futbolcularınız, rakibe kasti ve sakatlanacak şekilde müdahale eden futbolcularınız, rakip taraftarı tahrik eden kaptanlarınız... Çoğu zaman kart bile görmemiş, Kart görse bile literatüre "bilinmeyen sıvı" gibi yeni kavramlar eklenerek "kendi bilinmeyen sıvısında kutsanmış"lardır.

Dediğim gibi fazla uzatmak istemiyorum. Bu konuları bırakın da biraz işinize bakın! Zira hepiniz "kamuoyu takdiri"ne bırakıldınız yıllardır.. Ben kamuoyuyum.. Hepinizi, gıyabınızda... takdir ediyorum!!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

...Maçta başarı gelsin, gelmesin, FB oynarken aklıma ilk önce şike meselesi geliyor.Şike gibi insanlık suçu bir fili işlerken suç üstü yakalananların pişkinliği de beni feci biçimde bayıyor. Hepimiz insanız, pekala hata yapabiliriz, hatamızı kabul eder, özür dileriz, mesele de kapanır gider. Fakat bir insan FB'li olunca iş değişiyor, ne kadar çirkin olursa olsun, hatalar meziyetmiş gibi lanse edilebiliyor.Bursa'dan selamlar.

Ümit İpekçeker 
 19.03.2013 17:33
Cevap :
"Kamuoyu takdiri"ne bırakıyorum.. Ama Aykut Kocaman'ı bıraktığım gibi değil elbette...  20.03.2013 8:13
 

Merhaba, doğme büyüme Bursalı ve haliyle Bursaspor taraftarı olarak ben, İstanbul takımlarına biraz soğuk bakıyorum. Fakat, diğer ikisiyle mukayese edildiğinde, Gslatasaray'ı apayrı bir yere koyma gereğini hissediyorum.BJK'yı bir tarafa bırakalım, GS ve FB'yi mukayese ettiğimde, ortada, GS lehine çok büyük fark görüyorum. Örnek vermek gerekirse: GS mağlup olduğu maçlarda suçu hakeme, saha ve iklim şartlarına, medyaya ya da uzaylılara yüklemedn, mertçe özeleşrtiri yaparak hatasıyla yüzleşebiliyor.Böyle olunca da ne oluyor? Birr sonraki maçta aynı hatalardan sakınılıyor.Peki FB bu gibi durumlarda ne yapıyor?Ne yapacaktı ki? Her zamanki gibi çamura yatıyor, kendi hariç Türkiye'de kim ve hangi kurum varsa suçu o'nun üzerine yıkarak zeytinyağı gibi üste çıkmak istiyor.Size çok samimi bir söz söyleyeyim, GS'nin Avrupa Kupalarında oynadığı maçta bizim evde herkes GS'li oluyor,GS 'nin başarısı hepimizi sevince boğuyor. Peki diğerleri oynarken ne hissediyoruz? Burada iki yüzlülük yapmayacağım..

Ümit İpekçeker 
 19.03.2013 17:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 554
Kayıt tarihi
: 27.01.09
 
 

Elektronik ve haberleşme mühendisiyim. Galatasaray taraftarı; evli; 1 erkek çocuk babasıyım. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster