Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ağustos '18

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
76
 

Demet Hayran Suyun Mucizesini Anlattı…

Demet Hayran Suyun Mucizesini Anlattı…
 

Demet Hayran ve mucizeler


Demet hanım nereden çıktı bu kuantum kumbarası:
Aslında önce kitap çıkar sonra kitabın ürünleri ya da videoları çıkar. Âmâ bende durum biraz farklı gelişti. Yıllar önce çıkardığım (Mutlu olmanın 11 yasası) kitabımın içindeki 11 uygulamayı birde okuyucu olarak ben deneyim dedim.

Tüm kişisel gelişim yazarları “Olumlamaları her gün sabah ve akşam en az 7 dk. uygulayın, hayal edin, imgeleyin ve yaşamınızda var dış gibi teşekkür edin der. Evde sanırım 150 bin üzerinde kişisel gelişim kitapları var ve hepsi aynı şeyi söyler. Fakat biz insanoğlu 7 dk. uygulama yapmayı aradan geçen 10,15 gün içinde unuturuz.

Oysa dileğimizin yazıldığı olumlamaların olduğu, imaj çalışması yapabileceğimiz bir nesle olsa unutulmaz diye düşündüm ve en çok kullandığımız su bardağının üzerine 11 dileğimiz için ayrı ayrı hipnotik dil kalıbı ile orjinal altın kaplama ile yazdım ve dışınıda kumbara şeklinde yaptım o yüzden adı da Kuantum Kumbarası oldu.

Kumbara, kuantum, su bardağı deyince insanların aklı karışıyor: Kumbara denince ilk akla gelen şey bozuk paraları atacağımız bir kutu değil mi?
“Evet “
Yani aslında çocukken bize her gün kumbaraya para atmamız gerektiğini öğrettiler değil mi?
“ Sayılır “

Siz ister kumbara olarak kullanın, isterseniz içinden çıkardığınız altın kaplama su bardağınızı kullanın. Hepsi size amacınızı hatırlatacaktır. Eğer amacınız para biriktirmek ise bingo … 2 li çapalar ile devamlı bolluk ve bereketi hatırlayacaksınız demektir.

Ama ben bardakları aldıktan sonra kumbaranın içine gönlünüzden geçen parayı atıp bir çocuğa hediye etmenizi öneririm. Niyetinizin sadakası ya da gerçekleştiği için şimdiden sizde başkasını mutlu etme projesi diyebiliriz.

Peki suyun hafızasını anlatır  mısınız?
Yaratıcı Japon bilim adamı Emotonun çalışmasında somut kanıtlarla insanın titreşimsel enerjisinin, düşüncesinin, kelimelerin, fikir ve müziğin, hatta son yaptığı çalışmalarda suya oynatılan filmlerin dahi suyun moleküler yapısını etkilediğini ispat etmiştir. Su bu gezegendeki yaşamın kaynağıdır. Beden bir sünger gibidir ve hücre denilen, sıvı dolu trilyonlarca odacıktan oluşur.

Yaşamımızın kalitesi sıvımızın kalitesi ile direk bağlantı halindedir. Su son derece uyumlu bir maddedir. Fiziksel şekli kolayca bulunduğu ortama adapte olur. Fakat değişen sadece fiziksel şekli değildir, moleküler şekli de değişir. Çevreden aldığı enerji veya titreşimler suyun moleküler şeklini değiştirir. Bu anlamda su sadece görsel olarak çevresel durumu yansıtmaz, aynı zamanda moleküler anlamda da yansıtır.

Bay Emoto görsel anlamda bu moleküler değişimi belgelemekte. Su damlacıklarını dondurup fotoğraf çekme kapasitesi olan bir karanlık alan mikroskobu altında inceliyor. Yapılan çalışmalar çevresel etkilerin suda yarattığı moleküler değişimi açıkça ortaya koymakta.

Bu fotoğraflar suyun inanılmaz yansıtmalarını gösteriyor. Canlı ve her duygu ve düşüncemize tepki veren bir madde. Suyun, çevresindeki titreşim ve enerjiyi kolayca kopyaladığı açıkça ortada. Su, bir şey söylendiğinde, aktarıldığı anda, anında etkilenmekte.

Dolayısı ile siz bir bakıma düşündüğünüz ve konuştuğunuz şeyler olursunuz, bedeninizi de etkilersiniz. “Ben hep hasta olurum.” dediğinizde içinizde dolaşan su o kaliteye bürünüp bunu hücrelere iletir. “Beni hasta ediyorsun, seni öldüreceğim” cümlesi yüklenilmiş olan suyun fotoğrafına bakınız.

Düşündüklerinizin ve konuştuklarınızın kalitesinde yaşarsınız. Tüm hayatınız ve sağlığınız hücrelerinizde var olan, atalarınızdan aktarılan ve kendi geçmişinizden gelen bedeninizdeki sudaki bilgilerin kaydıdır.

Burada iki ilk okul talebesi, okul için bir deney yapmışlar. İki farklı şişeye pişmiş pirinç koyup şişenin birine “Teşekkür ederim!” diğerine ise “Seni Aptal!” diye tekrarlamışlar. Bir ayın sonunda “Teşekkür ederim!” denilen pirincin renginin sarı ve kokusunun helmelenmiş pirinç gibi olduğunu ve “Seni Aptal!” denilen pirincin ise simsiyah ve kötü kokulu olduğunu, pirincin bile kelimelerden etkilendiğini görmüşler. Bu deney yayılmış ve birçok insan aynı deneyi tekrarladığında aynı neticenin elde edildiğini görmüşler. Siz de deneyebilir, farklı kelime veya cümlelerle ne tür netice elde ettiğinizi görebilir, söz ve düşüncenin etkisini bizzat gözlemleyerek yaşayabilirsiniz.

Sadece Masaru Emoto’nun tezi midir. Başka araştırmaları incelediniz mi?
“Öncelikle bir tez değil, bilimsel bir araştırma. Stuttgart’taki Aerospace enstitüsü öğrencileri de yapmış ve aynı sonucu almış.Ayrıca Fransız Bilim adamı Dr.Jacgus Benveniste deneyi de dünyaca bilineneler arasında fakat Hemopati, suyun yaşamsal değerini en hızlı kavramış olandır. On dokuzuncu yüzyılın ilk yarısında, Almanya’da Samuel Hahnemann (1971-1843) tarafından ortaya atılan tanımlardan Hemopatide hastalık belirtilerini ortadan kaldırmak için maddenin etkisini kullanmak yerine, zehirden gelen hastalığın bilisini silmek için suya kopyalanan bilgi kullanılır. Bu da demektir ki su; Bilgiyi kopyalama ve hafızada tutma becerisine sahiptir.

11 dileğinizden oluşan altın kaplama bu özel bardakları 21 gün boyunca sabah ve akşam 7 dk. niyetlerinizi olmuş gibi suya okuyun diyorsun öylemi?
Kesinlikle evet. Âmâ her su bardağının niyeti farklı olduğu için sadece bu niyet için günde 2 kez kullanılmalı. Günlük su bardağı haline gelmemeli. Onu özelleştirmeniz ve dileğiniz için özel an yaratarak kullanmalısınız. Evinizde bir meditasyon koltuğu yapın mesela. O koltuğa oturduğunuzda dünya ile bağınızı koparıp hayaliniz ile buluşma yeri olarak tanımlayabilirsiniz. İbadet edilen her yerin ruhani bir özelliği vardır … Neden? Çünkü orası ibadet alanıdır o yüzden enerjisi yüksektir. Sizde evinizde bir köşe yapamasanız bile bir sandalyeyi sadece niyetlerinizle buluşma koltuğunda oturarak kullandığınızda enerjisi daha fazla olacaktır.

Hadi dileğimiz gerçekleşmezse ne olacak: Eğer sizin ve evrenin hayrına değilse bence de gerçekleşmesin zaten. Ama bu soru çok gelir “hadi olmazsa “Senin niyetinin içinde kibir, ego, güç gösterisi, insanları ezme, yok sayma vb. duygular varsa sistem çalışmaz yani dileğin olmaz. Ama ben ….. Kişi ile aşk yaşamak evlenmek istiyorum diyorsan. Bu evliliğin sana, ona ve evrene bir faydası varsa neden olmasın peki? Birde bu açıdan bak. Olacaksa bu uygulama ile daha güzel bir enerji ile oluyor.


Nazan Şara Şatana

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1580
Toplam yorum
: 112
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 4772
Kayıt tarihi
: 09.12.10
 
 

Turizmci; Genel müdür Yazar ; Romanlar, senaryolar müzikkaller... Sinema filmleri, TV filmleri.....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster