Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ağustos '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
56
 

Demirörenden Masallar

Pek muhterem Federasyon Başkanımız konuşmuş.. Önemli (bana göre değil ama haber metinlerinde öyle geçiyor) açıklamalar yapmış geçen sezonla ilgili. Siz bakmayın geçen sezon dendiğine. Olay tamamen Kadıköy 'deki Şampiyonluk Kupası endeksli.. Araya birkaç "çerez" sıkıştırmış zat-ı muhteremleri; o da sorulan sorulara binaen!

Bakalım ne demiş?

"Şampiyonluk kupasının Kadıköy'de verilme kararı doğruydu. Fenerbahçe şampiyon olursa 30 dakika, Galatasaray şampiyon olursa 1,5 saat içinde kupayı verecektik. Maçtan sonra Emniyet, Nihat Özdemir ben ve Ünal Aysal bir toplantı yaptık. Aysal, 'Kupayı nerede veriseniz verin' dedi. Sonra Fatih Terim ile konuştu sanırım ve kupayı Kadıköy'de kaldırmak istediklerini belirtti. "

Şimdi bundan sonra asıl bombayı patlatmış sanacaksınız haliyle haberi okumadıysanız. Herhalde olaylardan bahsedecek, ya da kupayı neden "Ayhan'ın yüzxüne fırlatıp kaçtığını" açıklayacak sanıyorsunuz değil mi?

Sanmayın efendim; ne gerek var! Kendisi söylememiş ama söylediğinden çıkarılacak anlamı varın siz bulun.. Bakın bu tırnak içindeki son noktadan sonra, hiçbir soru araya girmediği halde değerli başkanımız ne söylemiş:

"Bayrak dikme hadisesi yaşanacaktı. Yekta bayrak dikmek için sahaya gidiyordu. Görevlilere 'Durdurun şunu yoksa katliam çıkacak' dedim. Sanırım bayrağı otobüsle getirmişler. Güvenlik görevlileri Yekta'yı durdurmasa büyük olaylar çıkacaktı."

Bana inanmayın lütfen; gidin bütün internet sitelerinde araştırıp bulun. Tam da " kupayı Kadıköy'de kaldırmak istediklerini belirtti" dedikten sonra Yekta 'ya atlıyor! Bir anlam çıkardınız mı bundan? Ben kendimce çıkardım! Bütün olayların sorumlusu, en başta 50-100 kişilik holgian grubunu sahaya indiren, sonra polisin tribünleri gaz bombardımanına tutmasına sebep olan, sonra o bombardımandan zarar görmemek için sahaya atlamak zorunda kalan binlerce kişinin canını tehlikeye atan adam! Nam-ı diğer "Katil Yekta". Öyle ya; adam katil ama sayın başkanın müthiş öngörüsü sayesinde katliam yapmasına fırsat verilmeden "etkisiz hale getirilmiş bir terörist" belki de!

Bu ülkenin Federasyon Başkanı kendi "milli" futbolcusuna "katliam sorumluluğunu" yükeleyebiliyor! Aynı zamanda da "yetkilileri uyarıp etkisiz hale getirebilecek kadar becerikli kendileri!

Nağmeler devam ediyor..

"Şimdi herkes bu federasyon Fenerbahçe'nin 5 maçlık cezasını affeder mi diyor. Bizim federasyonumuz hiçbir şiddet olayını affetmeyecek. UEFA'nın Fair Play listesinde 43 sıradayız. Bu ayıptan Türkiye'yi kurtaracağız."

Sayın başkan; sahi Bursaspor maçında ceza aldığınızda TFF kararlarına itiraz eden BJK kulübünün başkanı siz değil miydiniz? O zaman şiddetin ne kadar kötü birşey olduğunu bilmiyordunuz da şimdi mi öğrendiniz?Artı... Emrenin Zokora'ya yaptığı "şiddet" değil miydi? Neden zorla sadece 3 maç ceza verildi? İlle darp etmesi mi gerekecekti? Diyelim ki darp etmesi gerekecekti.. O zaman darptan da öte, intikam için Emre'nin "soyunu kurutmaya" meyleden Zokora'ya ne ceza verdiniz? Bunlar şiddet değil miydi? Geçiniz efendim geçiniz..

Sayın Başkan Galatasaray'ı diline dolamış.. Ben de bunu anlamıyorum. Aziz Yıldırım çıkar kendi genel kurulunda "Fenerbahçe"den çok "Galatasaray" der; TFF başkanı hakeza! Türkçe bilmeyen biri izlese; sırf bu ifadelerden dolayı ikisinin de Galatasaray başkanı olduğunu düşünür! Neyse konumuza dönelim. Başkan şöyle demiş:

"Neymiş Galatasaray, federasyona adam sokamamış. Ben Galatasaray'ın hakkını yedirmem. 'Fenerbahçemiz' dedim diye adımız Fenerbahçeliye çıktı.Fenerbahçemiz sözünden pişmanlık duymuyorum. Ünal Aysal'a 'Siz şampiyon olun Şampiyonlar Ligi'ne gideceksiniz' garantisini verdim ve sonuçta katılacaklar."

Ve işte bu garantiyi verdikten sonra; Ünal aysal yönetimini ve Fatih hocayı toplayıp saatler süren bir toplantı yaptılar. Toplantı sonrası tarihi karar çıktı! "Sayın Demirören söz verdiğine göre bir tehlike yok; biz şampiyon olmaya karar verdik!". Yaaa.. Gördünüz mü şimdi kimin sayesinde şampiyon olduğumuzu sevgili Galatasaraylılar? Bir de utanmadan kalkıp eleştriyoruz mübarek adamı. Ayıp ama bize! Hem zaten Galatasaray kendi hakkını yedirir; orda başkan gibi sırtı pek bir adam olmalı ki; Galatasary'ın hakkını kimseye yedirmesin. Kupasını suratlarına fırlatıp kaçsın gitsin!

Aklıma Süleyman Demirel'e ithaf edilen; ama gerçek olup olmadığını bilmediğim bir şehir efsanesi geldi.. Hikayeye göre Demirel seçimlerde bir gruptan destek ister. Grup da bir bakanlık karşılığında Demirel'i desteklemeye karar verir. Demirel seçilir ama grubun hiç bakanı yok! Hemen çıkar görüşürler; "Nerde bizim bakanımız" diye sitem ederler. Demirel hiç istifini bozmaz: "Ne demek nerde bizim bakanımız? Başbakan sizin bakanınız ya işte!" Anlayan anlamıştır..

Sonrasında ilgili ilgisiz bir kaç şey daha söylemiş..

Yok "Aydınlar'a 5 Temmuzda hemen karar ver" demeler, yok seçilmeden hemen önce Fenerbahçe'nin Avrupa'ya gideceğine inanmalar, yok Platini'ye 40 milyon vermedimler falan filan..

Bir radyoda canlı yayına bağlayan bir futbolseverin kullandığı cümleyle sözü bitireyim:

"UEFA bize neden ceza versin ki? Artık herkes rahat olsun; UEFA bize ceza vermez! Çünkü biz kendi cezamızı kestik; BJK'yi bugünlere getiren adamı futbolun başına getirdik.. UEFA da bize bundan büyük hiçbir ceza veremeyeceğini anlamıştır."

Selametle kalın...

 

NOT: Birkaç gün önce yazdığım bu blog bir nedenle onaylanmadan ve reddedilmeden beklemede kaldığından tekrar yazdım. Biraz güncelliğini yitirmiş olsa da fikirlerimi yine de yayınlamak istedim. Bu arada tur atlayan Fenerbahçe'yi de tebrik ederim.

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kemal bey, o TFF başkanı falan değil. KT (Kumpas ve Tiyatro) başkanı.. Selamlar..

Bekir Gümüş 
 14.09.2012 22:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 554
Kayıt tarihi
: 27.01.09
 
 

Elektronik ve haberleşme mühendisiyim. Galatasaray taraftarı; evli; 1 erkek çocuk babasıyım. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster