Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Eylül '20

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
37
 

DEMOKRASİ BU MUDUR?

Özellikle demokrasi söz konusu olunca oldukça garip bir ülkeyiz, demokrasi deyince sınır bilmiyoruz, herkes demokrasiden kendince anlamlar çıkarıyor. Ülkedeki en büyük tehdit insanca yaşama ilkesi olan demokrasi tehdit olur mu? Olur neden olmasın, mevzu bizsek elbette olur.

Bu yazıyı neden yazıyorum? Özellikle mevzu siyaset ve siyasi partiler olunca bir durum var ve doğrusu dünya demokrasilerinde eşi benzeri görülmemiş bir hoşgörü içerisindeyiz. Mesela Almanya’da demokrasi var mı? Bu nasıl soru elbette var. Orada Türk var mı hem de en az üç milyon Türk var. Almanya’da üç milyon Türk silahlanıp orada Almanya’dan ayrılmak için parti kursa ve buna diyelim ki izin verilse orada nice olur Türklerin hali? Aynı şeyi İngiltere’de, Fransa’da veya Amerika’da görebilir misiniz? Hemen her gün askerini şehit eden bir yapıyı açıkça destekleyen bir yapı dünya demokrasi havarilerinin hangisinde gerçekleşebilir? Bu bizde olur. Hemen herkes biliyor ki karnını doyurmaktan aciz bir yapı söz konusu silahları alamaz. Kim veriyor? Demokrasi havarisi ülkeler. Kim bunlar Amerika, Fransa, Almanya falan filan. Aslında kimin yardım ettiğini hemen herkes biliyor. Yetmiyor söz konusu grupla birlikte sözde demokrasi adına böyle bir yapıya izin veriliyor ve sözde iç sorunlar dışarıda sorunları çıkaranlar da bizim ortaklarımız!

Birbirimizi kandırmayalım, PKK terör örgütüdür ve binlerce insanımızın katilidir. Daha da ötesi Ermeni terör örgütü ASALA’nın devamıdır. O örgüte fiziksel duygusal olarak yardım edenler seksenli yıllardan önce ne yapıyorlardı pek merak ediyorum. Bizim devletimiz ne yazık ki içinde bir hançer ile yaşamaya alıştırılmış bir devlettir. Daha düne kadar sözüm ona bir din adamı etrafında o denli insan toplamıştı ki Amerika’ya yerleşmesi ve rengini, tarafını alenen belli etmesine rağmen bu ülkenin kendilerini dini bütün olarak gören insanları, arkasından gitmekte tereddüt etmediler. Sorduğunuzda ise; hocamız Amerikalıları Müslüman etmeye gitti diyecek kadar da bizi akılları sıra budala yerine koydular. Biz bu insanlarla birlikte yaşıyorduk, yaşamaya devam ediyoruz. Gerçekten inanıyorlar mıydı? Ya da gerçekten inanmıyorlarsa bizimle dalga mı geçiyorlardı? Ya da büyük menfaatleri gereği mi böyle yapıyorlardı anlayabilmiş değilim. Ama basit bir mantık yürütüme ile bulunabilecek bir muhakeme neticesinde ortaya çıkabilecek basit bir çözümleme idi.

Bu insanlar, çok mu zeki ki, cin çıkaracağım diye ya da başka şekillerde ikna ettikleri sözüm ona insanlara her türlü hizmetlerini yaptırabiliyorlar ya da bu olay arz talep şeklinde mi gerçekleşiyor ya da bu işler nasıl oluyor anlamakta zorlanıyorum.

Demokrasi terör örgütüne açık destek verme aracına dönüşürken, varlık sebebini yok edecek bir sürü yapıyı yok etmesi gerekirken, bizde demokrasi tümörleri yok etmiyor bilakis büyütüyor. Birbirimizi kandırmayalım, bir ülkede silah kullanma yetkisi devletten başka birinde olamaz. Hele ki varlığını sona erdirmek üzere silahlanmış bir grubun dünya demokrasilerinde ben demokrasiyle idare ediliyorum diyen hiçbir devletinde yeri yoktur.

Halil Güven (Sökeli) bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Demokrasi çoğulculuktur çoğunlukçuluk değildir... Bize düşen bu noktaya gelmektir... Tam Demokratik Demokrasi yaşamalıyız yani... Neden bu denirse yanıt şu: demokrasi açık sistemdir bu da dönüt ve düzeltme işlemini yaşar... Hatalar düzeltile düzeltile yok olur gider... Ülke yaşamı için bu "dönüt düzeltme" koşuldur... Sağlıklı yaşam dilerim:)

Halil Güven (Sökeli) 
 28.09.2020 11:44
Cevap :
Demokrasi herkesin işine geldiğini anladığı bir şey olmamalı. Bütünü bozmak, yıkmak, yok etmek, parçalamak örf ve inançlara saldırmak kesinlikle kabul edilemez.  28.09.2020 14:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1913
Toplam yorum
: 302
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 168
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster