Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
399
 

Demokrasi dersi

Demokrasi dersi
 

Dün akşam haber kanallarından birinde Amerikan başkanı Bush un 4 temmuz kutlamaları ile, American vatandaşlığına alınan kişileri tebrik ettiği bir platform vardı.

Burada bir çok insanın izlediği ve izliyiciler arasında Bush'a hakaret eden hatta resmen tüm dünyanın önünde küfür eden insanlara tanık oldum. Bush'un ordaki tepkisi ne oldu biliyormusunuz ? burası America herkes konuşma özgürlüğüne sahipdir dedi. Güvenlik görevlilerinden birkişi dahi susturmak için müdahale etmedi.

Bu örneği neden verdim ? Türkiyede Recep Tayip Erdoğana mazallah böyle bir girişim olsa adamı orda katlederler. Baksanıza; zaten bırakın böyle birşeyi bu ülkede hakkını arayan insanlar yerlerde süründürülüp ananıda al git deniliyor. Sonrada Recep Tayip Erdoğan demokrasi vaizleri vererek kendini demokrat gösteriyor.

Sayın Başbakanım lütfen "Ya göründüğünüz gibi olun, yada olduğunuz gibi görünün" Bu miilet yıllarca sömürüldü, ezildi, ihanete uğradı, yazıkdır bu koca ulusa! doğru yönlendirilirse dünyayı sallayacak bu millete! Nedir bu toplumun suçu? İnanmakmı ? eğer buysa zaten, inancının cezasını bugün ülkenin içinde bulunduğu koşullar ile hepimiz çekiyoruz.

Bugün ülkenin aydın kesimleri, bugün bu ülkede yaşamakdan mutlu olan, vatanına sımsıkı bağlı; bir karışını namerte yar etmeyecek insanlar bu ülkede Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlılıkdan çeteci, darbeci damgası yiyiyorsa, hukuğun üstünlüğüne laik demokratik rejime inanıyor ve karşılığında ergenekoncu deniliyorsa, bu vatanı dış ve iç güçlere karşı koruma emanetini ulu önder Atatürk den alan biz gençlerde o zaman topyekün Ergenekoncuyuz.

Şimdi yukarıdaki ABD başkanı örneğinde olduğu gibi Türkiyede demokrasi varsa eğer, ben de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak konuşma özgürlüğümü dile getiriyorum.

Lütfen bu güzel ülkeye ve bu güzel insanlara üç, beş dolar için yazık etmeyin, yoksa bu toplumun tamamını kendi eliniz ile ergenekoncu yapacaksınız !!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazmış olduğunuz yazıyı okudum ve yamış olduğunuz görüşlerinize katılıyorum.ama şunu sizinle paylaşmak isterim artık ben atatürk ü seviyorum atatürkçüyüm demek darbecilikle eş değerde tutuluyor bu yolun sonu nereye gider

efsanehk 
 08.07.2008 12:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 20
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 1343
Kayıt tarihi
: 17.02.07
 
 

12 yıldır ilaç sanayinde çalışıyor ,çok sevdiğim mesleğimde yönetici olarak işime devam ediyorum. Bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster