Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mayıs '17

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
75
 

Demokrasi yalanı

Demokrasi yalanı
 

DEMOKRASİ YALANI


DEMOKRASİ YALANI

Gerek doğaya, gerek insan doğasına aykırı yapısı itibariyle çökmüş olan, ‘idealde güzel ancak pratikteyalan olan sistem.’

Demokrasi sayı çoğunluğu ile İslam delillerle ve gerçeklerle hakikati kabul eder. Son referandumu örnek verebiliriz demokrasiye. Yüzde 51’e yüzde 49, kazanan yüzde 51. Türkiye demokrasiye San Francisco toplantı tavsiyesi ile geçmek zorunda kaldı. Daha da derine inersek Hitlerin dünyada Yahudilere uyguladığı zulümden kurtulma adına Yahudiler tarafından icat edilmiş bir demokrasiden bahsediyoruz. Yani Hitler frenlenemediği için demokrasi icat oldu diyebiliriz. Buraya kadar Kadir Mısıroğlu’nun cumartesi sohbetlerinden demokrasi notlarından bahsettik. 

Thedor W. Adorno şöyle der: ‘Bütün demokrasilerin özünde eleştiri vardır. Demokrasi sadece eleştiri özgürlüğüne ve eleştirel dürtülere ihtiyaç duymakla kalmıyor. Onu asıl eleştirinin kendisi belirliyor… Ama eleştirinin akıldaki ruhun merkezi motifi olarak dünyanın hiçbir yerinde sevilmediği unutuluyor… Kim eleştirecek olursa, "birlik' tabusuna karşı günah işliyor demektir. Eleştirmen bölücü oluverir ve totaliter dönemde akıl bulandırıcı biri…’ Günümüz demokrasi anlayışına baktığımızda hakikaten de doğruları söyleyenler, eleştirenlerin günümüz demokrasi dünyasında yeri yok.

Günümüz dünyasında emperyalist ülkeler maalesef demokrasiyi zayıf ülkelerde savaş, kaos çıkarmak için kullanmışlar ve demokrasiyi kirletmişlerdir. Esasında dünya barışına hangi kavram gelirse gelsin insanlar kendilerini düzeltmedikten sonra demokrasi, şu ya da bu hikâye kalıyor. Netice de halkın kendi kendisini yönetmesidir diye bilinir demokrasi… Öyle mi? Asla değil. Dünyada para baronlarının yönetmediği, pençe atmadığı bir ülke var mı? Yok tabi. Bundan dolayıdır ki demokrasi koca bir yalandır esasında. Hakikat nedir peki? Ercümend Özkanyazılarında ne güzel söylemiş: Demokrasilerde Milletin hâkimiyeti (hevaların-istek ve arzuların hâkimiyeti) esas iken, İslam’da Allah’ın hâkimiyeti asıldır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Demokrasinin bir yalan olduğu fikrinize bende katılıyorum. Ancak bu yazınızda ileri sürdüğünüz fikirlerin çoğunun gerçekçi olmadığını düşünüyorum. Örneğin "Hitler frenlenemediği için demokrasi icat oldu" diyorsununuz oysa Hitler demokrasi sayesinde iktidara gelebilmiştir. Diğer bir ifadeyle de demokrasi Hitlerden yüzlerce yıl önce "icat olmuştur". Demokrasi halkın kendi kendisini yönetmesi olarak bilinir ancak pratikte halk halk kendi kendini yönetmez aksine halklar bütün dünyada SİYASETÇİLER ve DİN ADAMLARI tarafından yönetilir ve yanlış olanda zaten budur. Allah'ın hakimiyeti asıldır fikrinize de kısmen katılıyorum çünkü Allah halkların ve devletin yönetimine karışmaz. Allah'ın devlet yönetimini eline aldığı bir örnek gösteremezsiniz. Keşke devleti Allah yönetseydi ama dediğim gibi o insanların yaptıklarına ettiklerine şimdiye kadarda hiçbir ülkede karışmamıştır. Selamlar

Matilla 
 21.05.2017 6:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 363
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 469
Kayıt tarihi
: 22.12.12
 
 

4 Aralık 1982'de Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde doğdu.Tavşanlı Fevzi paşa ilköğretim okulu,İmam h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster