Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Temmuz '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
980
 

Demokrasinin önü açıldı...

Demokrasinin önü açıldı...
 

Açıldı diyorum size, açıldı… 

Açıldı demokrasinin önü avret yerine kadar. 

Avret yeri ne kelime; ayak bileklerine kadar açıldı. O akşam cepheden çırılçıplak gördüm demokrasiyi. Zerre kadar utanmadan, arlanmadan söylüyorum; tahrik oldum işte, var mı ötesi..? 

Genel Kurmay Başkanı, üç kuvvet komutanıyla beraber topluca istifa etti. Önü açıldı demokrasinin; bekaret kemerini kopartırcasına çıkarıp attı üzerinden. Nasıl tahrik olunmaz; usta bir sanatçının elinden çıkan nadide bir heykele benziyordu gövdesi. 

Hayır, sapık değilim ve ülkenin tüm önemli kurumlarının ardı ardına iktidar güdümüne sokulmasına demokrasi yaftası yapıştırılmasından kaynaklanmıyor aldığım haz. Hele ki her fırsatta ifade edilen, tarih öncesi bir ilkelliğe öykünen padişahlık özlemlerinin yavaş yavaş gerçeğe dönüşmesi tahrik değil, ancak tahriş eder ruhumu. 

Ama bu istifalarla açıldı diyorum demokrasinin önü. 

Aha da yazıyorum buraya; bu generaller istifa etmese, ölüm bizi ayırıncaya kadar oturur beklerdik kahraman askerimiz gelip kurtarsın diye bizleri. Bekletmese sabaha kadar, gelip kurtarsa tecavüz altındaki ruhumuzu bu ahlaksız ilişkiden, zerre şüphem yoktur ki gönlümüzü kaptıracak bir başka hayırsız bulup sırılsıklam aşık olur, 30 yılı bulmaz yine dibe vururduk biz. 

Aha buraya da yazıyorum; bakmayın siz iktidarla beraber koro halinde askere hakaretler yağdıranlara; onlar kahraman askerimizi çok severler aslında. Kaçın kurası onlar; bu sadaka ekonomisinden paylarına düşeni alabilmek uğrunadır bu oyun. Aslında bekliyordu ki onlar; bu yağma ekonomisi sona erdiğinde, koşarak gelsin kahraman askerimiz ve ülke bir kez daha kurtulsun. 

Al işte sana tepe saçlarından parmak uçlarına kadar önü açılmış demokrasi. Yudumlanırken kahveler, gelip ülkeyi kurtaracak bir kahraman beklentisi beyhudedir artık; uçurum manzarası seyredip evimize de dönsek, o uçurumdan aşağı da yuvarlansak, bu halkın kendi elleriyle olacaktır. 

İktidar ve yandaşlarının en büyük zaferi, sonudur aslında bu saltanatın. Çünkü ya bu saltanat kayığı batacak, ya da artık deniz son bulacaktır… 

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

blog.milliyet.com.tr/YAS_fotografi_uzerine_zamanin_ruhu_okumasi___/Blog/?BlogNo=319290

Necati TÜFEKCİ 
 05.08.2011 18:58
Cevap :
Necati Bey... Değerli bloğunuzu dün akşam beğenerek okumuştum. Bu değerli bloğu bana katkı olarak nitelemeniz büyük bir tevazu, şahsıma ise büyük bir iltifattır. Yaşamı savunma yolunda söyleyeceğiniz diğer sözleri merakla bekliyorum. Çünkü yaşamı savunabilmek için, artık hepimizin haykırma zamanıdır. Saygılarımla...  05.08.2011 23:57
 

Teşekkürler...Artık bayrak sizde. Biz destek ekibi olmaya çalışıyoruz, elimizden geldiğince. Sevgiler...

Vildan Sevil 
 02.08.2011 12:48
Cevap :
Olur mu öyle şey..? Daha sizlerden öğreneceğimiz çok şeyler var. Örnek mi; "yoldaş general nereye?..". Saygılar...  02.08.2011 14:32
 

Ben bile tahrik oldum, açılan demekrasi diş, ben dişi olduğum halde... Tövbe, tövbe... İnsanı baştan çıkarır bu demokrasi! Kapansa mı ne? Yoksa sapık olacağız bu YAŞtan sonra!

Ayrıntıda gezinmek 
 02.08.2011 3:31
Cevap :
:) Aman, bu YAŞ'tan sonra dikkat...  02.08.2011 14:50
 

Evet! ordunun dört generali istifa etti. Yapılan zulme ve işkenceye bu güne kadar dur diyemedikleri için, kendi silah arkadaşlarının "sivil iktidara darbe" suçlamalarıyla içeri tıkılmalarını engelleyemedikleri için, ve yargıda, Yök'de, diğer kurumlarda olduğu gibi TSK'yı da yanlı yapılmak istendiğini gördükleri için paşalar istifa etti. Bence geç kalınmış bir hareket. Zaten üç paşa emekli oluyordu. İktidarın baskılarını, Balyoz, Ergenekon vb. tutuklamaları bir türlü durduramayan paşalar "giderayak" istifaları kimsenin pekte umurunda değil. İktidar 50 bin polis alması ,askeri sınırdan çekmesi projesini titizlikle uygularken Badem bıyıklı polislerin yanına "badem bıyıklı askerleride" kol kola getirmenin hesaplarını yaptığı açıkca ortadadır.

Sonsuzluk (Osman Özeker) 
 01.08.2011 17:02
Cevap :
Değerli Hocam, tespitlerinize tamamen katılıyorum. Bir yazınızda da belirttiğiniz gibi; "Türkiye yeniden dizayn edilmek isteniyor." Ne yazık ki bu dizayn, Ne 'Hayme Ana'lar, ne de onların eş ve çocukları için hayırlı olmayacakmış gibi görünüyor. Yorumunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla...  02.08.2011 14:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 73
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1658
Kayıt tarihi
: 29.05.08
 
 

21/12/1966 doğumlu olup Mersin Meslek Yüksek okulu İşletme bölümü mezunuyum. Bir deri firmasında ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster