Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
480
 

Demokratikleşme'de 1 Mayıs

Demokratikleşme'de 1 Mayıs
 

Geçen yıllarda ve özellikle geçen yıl değerlendirilemeyen 1 Mayıs miitinginin bu yıl Taksimde yapılması ile demokratikleşmeye pencere açılmış oldu.

Umarız pencereden giren demokratikleşme havası popülist değil, içi dolu yeni adımların atılmasını ve kapılarında açılmasını sağlar.

Bu gelişmenin devamı ve pişmanlık olmaması ve devamı yeni demokratik açılımlar için herkese sorumluluk ve görev düşmektedir. Lütfen herkes alanlara kavga aracı ile değil, çiçeklerle gitsin.

Güvenlik güçleri daha ılımlı ve şiddeti önleyecek birimler daha arkalarda ihtiyat olarak dursun. Yasalara uymayanları yakalandığında veya etkisiz durumda ise şiddet kullanmadan gözaltına alınsın. Çaresiz duruma düşenlere dayak işkence veya zulüm kimseyi haklı kılmaz.

Şiddeti kışkırtan gençlerde iyi bilsinler ki kamuoyunda hiç destekleri yoktur. Ülke aleyhine hesapları olanların piyonluğunu yapmaktadırlar. Doğuda bölücülük ideolojisi batıda halklara özgürlük ve demokratikleşme propagandaları ile sözde sosyalist ideolojilerin propagandası ile ajite edilmektedir. Yaptıkları maddi ve manevi zarar yanında en kötüsü de kendi gençliklerini beyhude yolda harcamaktadırlar.

Bütün emekçilerin, helal kazanç için alınteri dökenlerin, beyin gücü harcayan tüm ücretlilerin dayanışma gününde sağlık sıhat ve mutluluk diliyorum.

Helal kazanç emekle kazanılırsa, onu tüketmenin mutluluğu ve hazzı hem bu dünyada çok yüksektir, hem de Yaradan katında kutsaldır. Helal kazancın emekle kazanılması en saygın, Hakk'a uygun kazançtır. Yani başkaları sırtından her ne kadar hellalleşerek verilse de (Böyleleri her ne sıfat kullansa veya taşısa da asalaktır ) emekle kazanılan kadar saygın ve kutsal değildir.

Tüm emekçilerin 1 Mayısı kutlu olsun, Hakk ve rızık için bu yolda can verenlerin ruhuna Allah rahmet etsin, saygıyla anıyoruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tüm yurtta coşkuyla kutlandı ve herkes mutluydu (Ufak-tefek sürtüşmeler oldu; ama göz ardı edilebilir...). Demek ki iktidar halkla barışık siyaset güttüğü zaman, yasaklar koymadan şefkatli davrandığı zaman meydanlara ve tüm ülke sathına barış, esenlik ve güçbirliği yayılacaktır. Bu ülke birbirine çok küstürüldü, vakit barış vaktidir çok geç olmadan. Daha nice mutlu emekçi bayramlarına... Selamla, saygıyla... MS

Mehmet Sağlam 
 02.05.2010 9:40
Cevap :
Teşekkür ederim, iyiye yönelik her girişim olumlu yorumlanmalıdır. Niyetler de iyiye yönelir. Selam.  02.05.2010 10:50
 

MERHABALAR... SEVGiLi " Narici " DOSTUM..! :-) iNSALLAH TAKSiM MEYDANI KAZASIZ ve BELASIZ BU *** 01. M A Y I S` I. *** GECiRiRDE...MEMLEKETiMiZE ZEHiR OLMAZ...! GELECEK YILLARA BiR UFUK OLUR, AGIZ TADI ile... ADANA`dan ... GAZiANTEP`e SEVGiLER, SELAMLAR ve SAYGILAR....! :-))

Necip Köni - Adana / TR 
 30.04.2010 21:55
Cevap :
Teşekkür ederim Sayın Köni. Dileğimiz o, memlekette huzur ve mutluluk olsun. Saygılar.  30.04.2010 22:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 376
Toplam yorum
: 933
Toplam mesaj
: 229
Ort. okunma sayısı
: 1779
Kayıt tarihi
: 06.07.07
 
 

Hayat herkes için aslında yalnızlıktır. hiç kimsenin doğal garantisi yoktur. (Günlük atüel haberl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster