Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ağustos '19

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
38
 

Denemeli Anılar

Daha önce az sayıda Papillon yayınlarından çıkmıştı. Bu güncellenmiş baskıdır. Türkçe kusurları düzeltilmiş, geveze uzatımlar kısaltılmıştır. Daha derli toplu ve anlaşılır olduğu kanısındayım. Gene de derim ki, “Bütün yazarlar kusurludur.”
 
Yaşanmış olsa da hiçbir gerçek bire bir yansımasıyla anlatılamıyor. Hiçbir gerçeklik anlatımı gerçeğin oluş anlığı kadar gerçek değildir. Gene de herkesin kendi yaşantısını ve hayallerini, başka yaşam biçimleriyle ilişkili gözlem ve deneyimlerini paylaşmasının en gerçekçi ve kalıcı yolu sözün kayıtlı paylaşımdır.
 
Bir gün birilerinin bizden bir anlatıma, görsele veya dinletiye dalarak kendini bilme ve yenileme olasılığına fırsat vermeyi çok görmeyelim… İnsan ancak insanları tanıdıkça kendini bilebilir…
 
DENEMELİ ANILAR; Cinius Yayınları; yazarı Muharrem Soyek
***

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Arkadaşım Öktem Kalaycıoğlu uyardı. Her ne kadar bu kitap bir otobiyografi olmasa da Darüşşafaka tarihine saygımdan düzeltme gereği duydum. DAÇKALI RUHUM başlığı altında okuldan ayrılışımı konu eden bölümde iki maddi hata yapmışım: 1) Murat Birecik, bizimle birlikte ayrılmamıştı; o lise birde ayrılmış. Benim hafızam bir karmaşa yaşamış anlaşılan. 2) Teodora takma adını Zerrin Kürkçüoğlu’na değil gerçekte Meliha Alagün Öğretmen’imize yakıştırmışız. Kitap, en kısa zamanda düzeltme metniyle güncellenecektir. Haziran 2020.)

Muharrem Soyek 
 23.07.2020 12:59
 

O fırsatlar her daim verilmeli hocam, yoksa eğri görüp doğruları bulma adına nasıl kendimizi düzelte biliriz, saygılarımla..

gülsen tunçkal 
 08.08.2019 22:53
Cevap :
Teşekkürler! Doğru dersiniz. Elden geldiğince bilincimizi eleştiriye açık biçimde cesaretle paylaşmalıyız.  09.08.2019 14:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 367
Toplam yorum
: 2808
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 1654
Kayıt tarihi
: 04.08.08
 
 

Parasız yatılı Darüşşafaka Özel Lisesi'nde iki yılı hazırlık sınıfı olmak üzere yedi buçuk yıl ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster