Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mart '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
3942
 

Deniz Baykal mı "Casanova" yoksa İklim Bayraktar mı "Mata Hari"?

Deniz Baykal mı "Casanova" yoksa İklim Bayraktar mı "Mata Hari"?
 

Mata Hari


Konumuza geçmeden önce karakterleri tanıyalım...  

Casanova: Venedikli olan Casanova'nın asıl adı Giacoma Girolama Casanova'dır. (1725 - 1798) yılları arasında yaşamıştır. Çapkınlıkta Don Juan hayali karakterken Casanova gerçek kişiliktir. Hayatında 122 kadınla birlikte olduğu söylenmektedir.  

Mata Hari: Asıl adı Margaretha Geertruida Zelle olan Mata Hari Hollandalı'dır. (1876 - 1917) yılları arasında yaşamıştır. I. Dünya Savaşı yıllarında Almanya hesabına casusluk yapmıştır. Dansçı kimliği altında Fransız, İngiliz ve Rus subaylardan elde ettiği bilgileri Almanya'ya göndermiştir. Yakalandığında da kurşuna dizilmiştir.  

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı Mayıs 2010 tarihine kadar halim selim ve eşine sadık iyi bir aile reisi olarak tanıyorduk. Kaset komplosuyla milletçe irkildik ve şok yaşadık. Beğeneniyle, beğenmeyeniyle hiç kimse Baykal'dan böyle bir şey beklemiyordu. Baykal, kasete "komplo" dedi ama, içeriğine hiç bir zaman komplo demedi, diyemedi.  

Olabilir, her insanın başına gelebilir, bir defalık Şeytan'a uymuştur deyip, nisyanla malül insan hafızasına işi havale etmiştik ki, Baykal benzer başka bir iddia ile yeniden gündeme geldi.  

Oda TV soruşturması kapsamında dinlemeye takılan gazeteci İklim Bayraktar'ın konuşmalarından anlaşıldığına göre; İklim Bayraktar röportaj için Baykal'ın Meclis'teki odasına gidiyor, Baykal ise ona "Boşver röportajı, hayatını yaşa, zaten evde kimse yok, havuz da boş, birlikte kulaç sallayalım" demiş.  

Kendi ifadesine göre İklim Hanım Baykal'ı reddetmiş ve dışarı çıkmış. Baykal'ı reddetmiştir ama; Baykal'ın zaafını da siyaseten kullanmak niyetindedir. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e gider ve onun aracılığıyla Kılıçdaroğlu'ndan Baykal'ı tuzağa düşürmek için yardım ister. Niyeti Baykal'la havuzda yapacağı kulaç yarışını kasete aldırtmaktır. "Kendi kasetini kendin yap" cevabıyla hayal kırıklığına uğrar. CHP binasından daha dışarı çıkmadan Soner Yalçın telefonla arar; ona da havuz macerasını kayda alabileceğini söyler.  

Hadi canım! Mata Hari olmak o kadar ucuz mu? Öyle bir olayla hemen Mata Hari mi olunur? Ama bunun öncesi de var. Bir önceki gece de yine kendi iddiasına göre CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce gece geç saatlerde sarhoş bir şekilde kapısına dayanmış ve evinin zilini çalmıştır. Ona CHP'nin gizli sırlarını vermiştir.  

İklim Bayraktar'ın dediğine göre Muharrem İnce aşırı içkilidir. Muharrem İnce MYK toplatısından çıktıktan sonra İklim Bayraktar'ın evine gitmiştir. Muharrem İnce MYK toplantısı sırasında aşırı içkili olamayacağına göre toplantıdan çıktıktan sonra aşırı içki almış ve ilerleyen saatte de İklim Bayraktar'ın kapısını çalmış olmalı.  

Erkek bir milletvekilinin bayan bir gazeteciyle bu şekilde görüşmesi normal mıdır? Olayın bu şekilde gelişmesinde gazetecinin cinsiyetinin rolu olmuş mudur acaba? Neden Muharrem İnce İklim Bayraktar'ın zilini çalmadan önce aşırı alkol alma ihtiyacı duymuştur? Yoksa bazı insanların yaptığı gibi cesaretini mi toplamak istemiştir?  

Her ne şekilde olursa olsun, İklim Bayraktar'ın Muharrem İnce'nin getirdiği CHP'ye ait gizli sırlarla ilgili hemen patronu Soner Yalçın'ı aramış olması olaya bir "Mata Hari" havası vermiyor mu?  

Deniz Baykal mı Casanova yoksa İklim Bayraktar mı Mata Hari?  

Bu sorunun cevabını tabii ki bilemiyoruz...  

Bu sorunun cevabı için İklim Bayraktar'dan sonra Deniz Baykal'ın da konuyla ilgili bir açıklama yapması gerekiyor.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kadın veya erkek, insanların iş hayatlarında cinsel kimliklerini kullanmasını yada kullanmak zorunda bırakılmalarını esefle kınıyorum.

kuzukulaa 
 08.03.2011 20:46
Cevap :
Katılıyorum... Selamlar...  09.03.2011 0:00
 

Baykal kaset komplosuyla ne yazık ki açıklama yapamayacak hale getirildi ama bu da kendine fazla güvenmesinden, yanlış insanlara güvenmesinden ve her insan gibi zaafları olmasından. selamlar.

Başak ALTIN 
 08.03.2011 11:46
Cevap :
Aynen katılıyorum. Birinci olayda Genel Başkanlıktan istifa ettirildi, galiba ikinci olayla da milletvekilliğinden istifa ettirmeye çalışıyorlar. Yorum için teşekkür ederim. Selamlar, saygılar...  08.03.2011 12:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 337
Toplam yorum
: 1342
Toplam mesaj
: 70
Ort. okunma sayısı
: 3654
Kayıt tarihi
: 03.08.07
 
 

Hukukçuyum... Hukukun üstünlüğünün ve hukukçunun saygınlığının ülkemde gelişmesini ve kalıcı olma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster