Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
610
 

Deniz nereye götürürse..... (platonik bir aşk-3)

Kız hergün aynı yere oturuyor ve kırmızı bir gülü denizin durgun sularına bırakıyordu. İzlendiğinin hiç farkında değildi. Ayrıldığı sevgilisine ağıtlar yakıyordu. İçini denizin durgun ama her an hoyratlaşmaya, delişmen rüzgarlara karışıp kıyıları dövmeye hazır sularına i döküyordu. Yapı olarak zaten içine kapanık biriydi. Sevgilisi onu terkettikten sonra iyice içine kapanmıştı. Kimselerle konuşmuyordu artık. Her gün aynı deniz kıyısına gelir, aynı ağıtları söylerdi. Ağıtları biraz farklılaşsa da hepsi birbirine benzerlerdi. Gidenin arkasından ağıt yakılırdı.

_Rüzgaaarlar küstü gidişine, mevsimler değişti ey sevgiliiiiiii!

Genç kızın farketmediği o gölge genç bir delikanlıydı. Her gün genç kızın geldiği saatlerde deniz kıyısına gelir ve onu seyrederdi. Delikanlı, hiç tanımadığı bu kıza aşık olmuştu. Genç kızın o güzel sesinden ağıtlarını dinlerdi. Yüreğindeki sevgiyi ona hissettiremediği için çok üzülürdü delikanlı. Genç kız onun varlığından bile habersizdi. Delikanlı mırıldanmaya başladı.

_Hüzünlü güzel kız, bir yüzüme baksan....

Delikanlının mırıltıları genç kızın ağıtlarına karışırdı çoğu zaman. Seviyordu ama söyleyemiyordu delikanlı. O gün bir demir bir kutuyla gelmişti genç kız. Demir kutuyu denizin derin sularına bıraktı ve bu defa çabucak kalkıp gitti.Delikanlı kızın gidişine çok şaşırmıştı. Merakla yerinden kalktı.Kutuya çok yakındı.Kıyıdaki çürük bir tahtadan kuvvet alarak kutuya uzandı. Kutu sıkıca kapatılmıştı ama delikanlı epey uğraştıktan sonra kutunun kapağını açtı. Kutunun içinden üçe katlanmış bir sayfa çıktı. Delikanlı yazılanları okurken gözleri doldu.Okuması bittikten sonra kutuyu tekrardan denizin sularına bıraktı.

_Kutuyu bulan kişiyi seveceğim. Deniz nereye götürürse...

Genç kızın yazdıkları bu kelimelerle bitiyordu. Delikanlı ağladı, ağladı. Kutuyu denizin götürdüğü yerde bulmamıştı. Hakkı yoktu buna. Böyle düşünerek ve ağlayarak genç kızın ruhunu serbest bıraktı. Deniz nereye götürürse. ....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1944
Kayıt tarihi
: 11.08.08
 
 

1965 doğumluyum.. İstanbul'da oturuyorum.. Edebiyatla ilgiliyim.. Öykü ve denemelerim var.. Öykül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster