Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Şubat '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
249
 

Denktaş; neden''Soysuz KKTC'liler!..'' dedi?

Denktaş; neden''Soysuz KKTC'liler!..'' dedi?
 

Yazıklar olsun size!..


Bâzı KKTC'liler, RUM KANKALARI ile; ''Türkiye Defol!..'' diye miting yaptılar. Türk Milleti 'nin büyük bir kısmı nasıl kızdı ise, Sayın Başbakan da aynı şekilde kızdı. 

Sayın Başbakan bu hassâsiyetinde yerden göğe kadar haklı. 

Diyorlardı da hep; ''Bunlara yardım etmeye değmez!..'' diye, hep kızıyordum diyenlere. Benim gibileri de pişman ettiriyorsunuz. 

Eğer Kıbrıs'ın bizim için stratejik ehemmiyeti olmamış olsa idi; Türk Hükümetlerinin tavırları, bambaşka olurdu şimdiye kadar. 

Bugüne kadar, gelen bütün Hükümetler, istisnâsız KKTC'ye hep kol kanat gerdi. Öyle de yapmak zorunda idiler mutlaka. Çünkü Kuzey Kıbrıs'ın, türkiye için ne ifâdeettiği meydanda. Aslında Türkiye'nin de, istisnâsız bütün ADA TÜKLERi için ehemmiyeti öyle olması gerekir. Ama demekk ki öyle değilmiş!.. 

Merhum İsmail Cem'in Dışişleri Bakanlığı dönemindeki, KKTC için göstediği gayretleri biliyor ve takdir ediyorum. 

Hükümetlere göre Kıbrıs Politikalarında ufak-tefek politika değişiklikleri olsa da; hep Kıbrıs Türkü için yaptı, ne yaptı ise bütün Hükümetlerimiz. Demek ki bu bir Devlet Politikası. Yapılması gereken de elbette bu olabilir... 

Bâzı KKTC'lilerin yapmış oldukları bu eylem, resmen bir arkadan vurma'dır, bir kalleşliktir. ''Bâzı KKTC'liler'' diyorum bakın, butün Kıbrıs Türkünü katmıyorum(!) bakın...

Bırakınız yıllardan beri, yapılan Maddî ve Manevî desteği; insan kanı taşıyan herkesin, sâdece Kıbrıs Barış Harekâtı'ndan evvelki, Bütün Kuzey Kıbrıs Türklerinin içinde bulundukları durumu düşünüp; bir KKTC'li bile Anavatan Türkiye'ye; bırakın ''DEFOL TÜRKİYE'', ''Ha s.....'' demeyi; ''Türkiye'yi gücendiririz'' diye sözlerine ve hareketlerine dikkat edip, çok hassas davranmaları gerekmez miydi?.. 

Bunu yapanları da diğer KKTC halkı, tükrükleri ile boğmalı idi. 

İdârecileri hiç olmazsa, bu çikin gösteriyi şiddetle kınama nezâketini bâri göstremezler miydi? 

Ne çabuk unuttunuz Kıbrıs'lı Rumlar tarafından; Dedelerinizin, Babalarınızın, Kardeşlerinizin, Çocuklarınızın vs., toplu mezarlara gömüldüğünü. 

Şurda, Kıbrıs Barış Harekâtı olalı daha kaç yıl oldu ki?..Sâdece 36 yıl geçti aradan. Bu kadar mı çabuk, hâfızanız; ''nisyan ile mâlül '' oldu?!.. 

Sizin, bu kadar yakın zamanı hatırlamıyacak kadar kuş beyinli olmanız asla mümkün değil, olsa olsa bunun adı; ''İHÂNET '' tir. (Bu sözüm de, yine bu eylemleri yapanlara ve onları destekliyenleredi. Aslâ genelleme yapılamaz). 

Sayın Başbakanımızın bu tepkisinden evvel, hiç olmazsa KKTC'nin eski Cumhubaşkanı Sayın Denktaş'ın; '' Anavatan, bâzı soysuzların yaptıkları nedeni ile, Kıbrıs Türkü'ne gücenmeyi aklından bile geçirmemeli'' (akşam-05.02.2011, cumartesi) gösterdiği tepki kadar bâri, mevcut Başbakanları ve Cumhurbaşkanları da tepki gösterebilselerdi daha şık olmaz mıydı?.. 

KKTC'nin Sayın Cumhurbaşkanı'nından bir tepki sesi duymadım. Başbakan'ları İrsen Küçük Bey'in söylediklerine bakın; 

''Erdoğan'ın tepkisini yadırgamadım. Bu pankartlar bizi de rahatsız etti. Ama protostoları engelleme yetkimiz yok...Bizim yasalarımız, Türkiye'dekinden farklı. Eylemleri endelleyemezdik. Cumhurbaşkanı veya benim, yasal gösterileri engelleme hakkımız yok...'' ( akşam-05.02.2011, cumartesi) 

Bu mu olmalı idi böyle küstahça bir gösteri karşısında; üzülen bir KKTC Başbakanı'nın tepkisi?!..Hiç te üzülmüşe benzemiyor beyefendi(!)... 

KKTC'nin eski Cumhubaşkanı Sayın Denktaş'ın dediği gibi, ''3-5 soysuzun'' (Ben demiyorum, sn.Denktaş diyor bakın)yaptığı bir hareket yüzünden, elbette Türkiye, Kıbrıs Türkü 'nün tamamını aynı katagoriye koymıyacak. 

Ama KKTC'nin Başbakanı İrsen Küçük Bey, biraz samîmi olmuş olsa idi eğer, bu gösteriyi yapanlara; ''soysuzlar '', (Denktaş-akşam-05.02.2011, cumartesi) diyen, eski Cumhurbaşkanları Sayın Rauf Denktaş kadar bâri; daha net, daha ciddî tepki verirdi en azından. 

Baksanız'a Rumlara... 

Adamlar topyekün, katı bir Türk ve Türkiye düşmanılar. Biz kimseye; ''düşman olalım'' demiyoruz, ama beyler, biraz akıllı olmamız gerekmez mi? 

Babalarınız, dedeleriniz, amcalarınız size; 40 yıl evvel Rumların yapmış olduğu katliamlardan, hiç mi bahs'etmediler? 

Bu kadar mı vefâsız hâle geldiniz Allah aşkına?... 

Veya, Türkiye'nin sizin için yapmakta oldukları karşısında; yüzünüzde kızarabilecek bir deri parçası da mı kalmadı? 

Yazıklar olsun!.. 

Hangi siyâsî görüşten olursanız olun, bütün çoluk-çocuğunuza Türkiye ile olan bağlarınız îtibârı ile; Türkiye'nin, sizin vazgeçilmezlerinizden olduğunu, neden öğretmiyorsunuz ki beyler?!.. 

Bugün, Yunanistan ve Türkiye arasında, karşılıklı menfaatlerin korunmasına dayalı, dostlukların geliştirilmesi için gayretler olsa da, Rumlar'ın ve Yunanlılar'ın bize olan târihî düşmanlıkları asla kayb'olmadı, kayb'olmaz.  

Daha 40-50 yıl evvel, sizi evlerinde ağırlarken, yataklarının altına; gelecekte sizinle savaşmak için, silah depolayanlar, O huylarından vaz mı geçtiler zann'ediyorsunuz?!.. 

İçlerinden; yüzünüze gülenler var diye, bunda samîmi olduklarını mı zann'ediyorsunuz?..Eğer öyle düşünüyorsanız, bu, tam bir gaflettir, müthiş bir yanılgıdır bilesiniz! 

İşte; ''Tarih, tekerrürden ibârettir.'' sözü, böyle gâfiller ve gafletlikler içindir. Türkiye'yi ve Türk Milletini, böyle aymazlıklarla küstürürseniz eğer, ''Tarih, 40-50 sene evvelkinden beter bir şekilde tekerrür etttiğinde'' anlarsınız Hanya'yı-Konya'yı! 

Zamanın artık çok geç olduğunu, ancak o zaman daha iyi anlarsınız ama; (Böyle bir şeyi aslâ Allah göstermesin) o zaman da artık çok geç olmuş olabilir. 

O zaman, Rum cânileri size 40-50 sene evvel yaptıklarından daha beterini yapmamaları için bir garantiniz mi var?.. 

''ABD ve Avrupa bizi korur(!)'' diye düşünüyorsanız., yanılıyorsunuz. Onlar; kınamalarla, şunlarla, bunlarla vakit geçirirken; Rum cânileri sizin işinizi çoktan bitirmiş olur. 

ABD ve AB'nin, Bosna'da, binlerce Müslüman Boşnak kanı akarken yaptıklarını bir düşünün!... 

Onu için, Ey KKTC'nin, sevgili akl-ı selîm insanları ve idârecileri!..Sayın Denktaş'ın ifâdesi ile, böyle ''soysuzlara ve soysuzluklara'', ''kânunlarımız böyle gerektiriyor'' diye, sessiz kalarak, cür'et verilmemeli; Türkiye'yi ve Türk Milletini daha fazla rencide edip, lütfen küstürmeyiniz!... 

Sayın Başbakan'ımızın tepkisi, bizim de tepkimizdir beyler. Lütfen daha dikkatli ve akıllı davranın! 

Türkiye; gerçekten O TEPKİLERİ ve PANKARTLARI hak etmiyor beyler. 

Yoksa yârın çok geç olabilir... 

Sağlık ve Muhabbetle 

20.02.2011, pazar
Bektaş Azizoğlu
İSTANBUL
 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 345
Toplam yorum
: 234
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 570
Kayıt tarihi
: 24.11.07
 
 

İlkokul'u Düzce'nin Gölyaka İlçesi, Açmaköy'ünde bitirdikten sonra, Ortaokul'u Gölyaka'da okuyup,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster