Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Nurettin Erdoğan Yönetici

http://blog.milliyet.com.tr/nurettinerdogan

01 Ekim '19

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
46
 

Depremle, Afetle Korkutmayın

Depremle İnsan Psikolojisini Bozmayalım
 
Bir deprem oldu, hemen felaket tellalları harekete geçti yine. Amaç; insanlarda dikkat uyandırıp Reyting yapmak ve bu haberlerin arasına bol bol reklam koymak. 
 
Bir başlık atıyor, tıklıyorsunuz, aynı başlığı çevirip çevirip tekrar ediyor ve insanlar da o başlığın içeriğini merak ettiği için tıklamaya devam ediyor. Her tıkladığında bir reklam çıkıyor. İnsanlar da saf saf tıklamaya devam ediyor.
 
Son zamanlarda bir de baba vanga diye bir kahinden bahsediliyor. 3000 yıllarına, 5000 yıllarına kadar kehanetleri anlatılıyor. 
İşte yeni kehanet; flaş flaş flaş... 
Ya arkadaş, insanların psikolojileriyle oynamaya ne hakkınız var!.. Bu sosyal medyayı çocuklar da okuyor; onların girecekleri travmayı düşünebiliyor musunuz!.. 
 
Ya arkadaş, gaybı sadece ve yalnızca Allah bilir. Neden bundan 10 -15 sene önce bu baba vanga’nın Türkiye’deki deprem kehanetlerini yazmıyordunuz? Sonradan mı ortaya çıktı? 
 
RTÜK asıl bu tür haberlere sansür koysun. İnsanları, evlatlarımızı tedirgin etmeye, psikolojilerini bozmaya ne hakkınız var?
Nerede bir felaket yaşansa bu Reyting canavarları ortaya çıkıyor. Amaç; paralarına para katmak , krizleri fırsata çevirip insanları sömürmek. 
Birileri de çıkıp ( psikoloji bilimiyle uğraşan bilim adamları ) da çıkıp, durun yapmayın, insanların psikolojisini bozmayın demiyor; çünkü psikolojisi bozulan, onlara gidecek, onlar da paralarına para katacak. 
 
Yazık size, yuh size, vah size... hay sizin baba vanganıza da paranıza da... 
 
Bakın insanların ilgisini çeken haberlere, aylarca yazıyorlar. Bir de zavallı emeklilere... onlar için de bir yıldır gazetelerde emekliye büyük zam geliyor. Aylarca yazıyorlar , emekliler de bir umut acaba Ne olacak benim maaşım diye bakıyor, sonra da zam ayları gelince bir de bakıyor ki, 50 lira, 60 lira zam. 
 
Yahu bari bu emeklilerle oynamayın, ne istiyorsun bu gariplerden. Her dönem birileri para kazanmak uğruna insanların duygularıyla oynuyor, hatta onlarla dalga geçiyor. 
 
Deprem proflarını da 99 depreminden sonra gördük, hepsi parasına para kattı, Zengin oldular. 
En zenginleri de felaket senaryoları anlatanlar oldu. 
Felaket senaryosu anlatmayan ve insanları travmaya sokmayan bilim adamları, para kazanamadılar. Çünkü onlar Reyting yaptırmıyorlardı , onları da kimse kanalında çıkartmıyordu. 
 
Yeter artık, okumayın bu haberleri, siz tedbirinizi alın, evinizi kontrol ettirin, güçlendirme yapılması gerekiyorsa elbette yapın, yapalım gerisini Allah’a havale edin. Olacaksa zaten olacak. 
Deprem olacak diye çalışmayalım mı? Üretmeyelim mi? 
Bu toplum çok meraklı zaten bu tür şeylere , ancak konuşsun... 
ömrümüzün bundan sonrasını deprem gelecek mi korkusuyla geçirmeyelim. Bu korku ile yaşarsak Ne olur? Stres , ardından kalp çarpıntıları, sonra gelsin hastalıklar.. Bunlar kimin işine yarar? İlaç sektörü baronlarına. Bakın bu felaket tellalları kimlere para kazandırıyor. 
 
 Biz tedbirimizi elbette almak zorundayız kendi canımızı düşünüyorsak. Tedbirimizi alalım ve rutin hayatımıza geri dönelim. 
 
Herkese sağlıklı , mutlu, huzurlu, korkudan uzak ve sevgi dolu günler diliyorum.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 499
Kayıt tarihi
: 31.05.16
 
 

Kabataş Liseli olan Nurettin Erdoğan, ömür boyu eğitime inanan bir yönetici. Küçük yaşlarda girdi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster