Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

kevser şekercioğlu akın

http://blog.milliyet.com.tr/kevser

21 Haziran '07

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
1466
 

Depresif nöbetler

Depresif nöbetler
 

Yaz ortasında soğuk ve rutubetli bir yapışkanlık ve altında nefes alınması zor bir ağırlık var. Damarlarım kesilmiş de, o sıcaklıkla acısını hiç duymamışım gibi, kan azaldıkça hissedilen o uyuşukluk sonrası acının aniden ortaya çıkması gibi.

Yetememezlik böylesine ağır yaralar beni, canım çok acır ama sanki yeterince anlatamazmışım gibi. Hep eksik kalır bir şeyler hep yarım hissederim. Hem kendimi hem de alamadığım nefeslerimi. Bulunduğum yerlerde eğreti yaşamlar mandalla tutturulmuş gibi. Rüzgarlar isterim içimden, essin koparsın o mandalı alıp götürsün diye çok uzaklara. Solmuşluğum, yıpranmışlığım değişir zannederim, değişen havalarla.

Karnımın içinde uzun süredir dayanamadığım bir acı var. Ne zaman canım acısa çıkar ortaya, alır ellerimdeki umutlarımı hoyratça, çok korkarım ve o yüzdendir o buz gibi hallerim. Gözbebeklerim yapma bebekler gibi takılıp kalır kör noktalara.Modalara uyup da deprasyonlara (depresyonlara) girenlerden değilim. Bu öylesine hissedilen, rast gele kayalara çarpan cinsinden değil, tükeniyorum et bebeklerim. Kaçamıyorum kendimden dışarı.

Karnımın içinde ısırgan karıncalar dolaşıyor, ince ince, yavaş yavaş kemirip bitiriyorlar beni. Kurtulmak için zehir mi içsem acaba? Hangisinden peki? Karıncalardan mı yoksa yüreğimin içindekilerden mi?

Belirsizlikler içinde kalakalmışım. Gücüm tükenmiş, enerjim bitmiş gibi. Ne koruyabiliyorum kendimi kendimden ne de sizi. Hep tek başına, hep içinden yapılan konuşmalarla geçmiş yıllarım. Cıvıldayan suskunluklar içinde, hiç susmayan küskünlüklerle dolu konuşmalarım. Kafamı ne yöne çevirsem rüzgara tutuluyorum, ne koparıyor mandalı yerinden ne bırakıyor yakamı.

Bir yuvaydı sadece istediğim. Ne yaparsam yapayım beceremedim. Bazen rengarenk bir kuş olup uzaktan seyrettiğim bazen de bebek bakışlarıyla istediğim. Emeklerimin tümünü hiç esirgemeden kullandım. Yetmedi. Elbette geçecek bu hissettiklerim hiç bir şey süresiz değil, sadece geçerken acıtıyor canımı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Kevser, ne kadar kurşuni tonlarda duygu çalkantıları bunlar?! Anlatım dilin oldukça başarılı ama ;)) Yine de yakıştıramadım bu ruh halini sana... Hayat güzel görüldüğü için yaşanılası olur ve umut önümüzde koştuğu sürece ardından kovalamak gerekir. Sevgiyle kal... Mutlu ol!

Nazan Adıgüzel Köseoğlu 
 26.06.2007 17:16
Cevap :
Allahtan yazmak var hayatımda, kurşunilikleri yazıyorum sonrasında rahatlamış olarak dönüyorum yaşantıma. İç huzurunu uzun yıllar önce bulmuş olmama ve ruh dinginliğine sahip bulunmama rağmen insansın önüne geçemiyorsun ortamı kurşuniye çeviren görünmez kurşunların önüne. Hayatın iplerini bırakmış değilim sakın merak etme. Ben herşeye rağmen mutlu bir insanım. Sevgilerimle  26.06.2007 20:18
 

geçer geçmesine hem de canını acıtarak. hem de öldüm sanarak. ama geçer işte. ardından içinde bir yerlerde ince sızılar kalır hatırladığında gözlerini bulutlandıran.

beenmaya 
 23.06.2007 17:40
Cevap :
Arkadaşım, insan tükenmez diye bir söz var hani. Ne yaşarsan yaşa tükenmiyorsun tabi ki sızılar kalıyor ve çoook acıtıyor ama hayat ve insan olmak tam da böyle bir şey işte. Geçti merak etme, kendine çoook dikkat et, sevgiylerimle  24.06.2007 13:06
 

Nasıl da kötü bir duygudur. Hasta olmayı da bu yüzden hiç sevmem; kendime bakamadığım ve bakılmaya gereksinme duyduğum için. Sana da "geçmiş olsun" diyor ve geçmiş olmasını diliyorum:)) Sevgiler, maviyle...

derinmavi.. 
 22.06.2007 14:43
Cevap :
Teşekkürler ediyorum arkadaşım. Evet en kötüsü yetememezlik, geldi ve geçti, suskun bir yorgunluk var üzerimde o da geçecektir havalar biraz serinleyince mutlaka. Sevgiler benden olsun rengarenk  22.06.2007 16:49
 

ve bilki şu an benden daha iyi kimse anlayamaz.... inşallah geçer herşey, çok yorgunum sarı şeker, çok yanlızım."senin derdin dertmi benim derdim yanımda demiş şarkılar. işte öyle birşey "Bende ne kendimi koruyabiliyorum nede onları .hangisinden vazgeçsem .... kendimden mi yoksa????????

YASEY YOR 
 21.06.2007 17:26
Cevap :
Geçmeli, geçecek tabi arkadaşım da bazen de tövbe tövbe cinsinden düşünceler geçiriyorlar aklından insanın. Yorgunluk pis, geçmeyecek bir hastalığa dönüşebiliyor. Sen iyi bilirsin nasıl pozitif ve nasıl şükreden bir insan olduğumu da yetmiyor bazen. Evet ne kendimizi koruyabiliyoruz ne de onları, kimseden vazgeçmeyeceğiz aile olmak tam da böyle bir şey işte. Hep geçmedi mi? Hep gülmedik mi sonralarında? Gül arkadaşım ve de gel sana dondurma ısmarlayayım  22.06.2007 8:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 354
Toplam yorum
: 1578
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 874
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1965 Akçakoca doğumluyum. Evli ve dört kız annesiyim, küçük bir kızın  anneannesiyim. A.Ü. Halkla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster