Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '10

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
1082
 

Depresyondan kurtulun

Depresyondan kurtulun
 

Son zamanlarda en çok tanık olduğum durum depresyon ve yaygın olarak insanlar arasında çok konuşulan panik atak rahatsızlığı. İnsan olarak hepimizin sıkıntıları, üzüntüleri ve boğuştumuz bir sürü dertlerimiz var. Hangi kalbe baksak muhakkak bir yara izi vardır! Annesiz, babasız büyümenin getirileri, sevgisizlik, kimsesizlik, parasızlık...vs.

Bu Dünyada yaşadığımız müddetçe hep boğuşacağımız dertlerimizde olacak taki son nefesimizi verene dek! Bi kere şunu düşünelim bu Dünyada sonluyuz yani ölümü yaşayacağız hepimiz. Bir düşünelim kendimizi yıpratmaya değer mi geçip giden ömür için. Şöyleki, içimizde biriktirdiğimiz her ne acı var ise bizi acı sona yani malesef depresif durumlara itiyor. Sonra doktorlardan, ilaçlardan çare arıyoruz .Bu arada manevi halimiz zaten örselenmiş, bide doktorlara ödenen kabarık vizite ücretleri, yanlış konulan tespitler ve daha da acı sonuçlar... Tabiki ilaç tedavimizde gerekiyorsa yapılacak bir şekilde ama ben kendim yaşamış ve çevremi gözlemlemiş bir birey olarak diyorum kİ, madem hastalandık ilaçlarda yeterli değil bir de manevi bir gözle bakmaya çalışsak. Rabbimiz bize ruhundan üfleyerek yaratmış bizleri, ne kadar kıymetliyiz şu kainatta, çok değerliyiz! Yani bizi yaratan bizi bizden çok daha iyi bilir. Rabbimize kulluk edersek, yaşamış olduğumuz sıkıntıları bir nebzede olsa daha hafif atlatırız. Mesela sıkıntılı zamanlarımızda hemen kalkıp bir abdest alsak, iki rekat namazımı kılıp, Rabbimize yönelsek dua etsek ve kalbimizi açsak yaradanımıza güzel olmaz mı içimizdeki o kocaman boşluk, sıkıntı, yavaş yavaş eriyip gidiveririr belki belki değil kalben yapıldığında kesin biraz daha iyi oluruz. Kesin diyorum çünkü kendim yaptım yazdıklarımı ve çevremdeki insanlarda aynı fikirdeler.

Maneviyat , içimizdeki boşlukları dolduruyor inanırsak gerçekten. Dua mucizevi bir tedavi, Allahımıza atılan açık bir mektup! Ben kendimi bu şekilde düzelttim ve çok mutluyum. Kıldığım namazla ve ettİğim dualarla yaşam sevincim de yerine geldi...Kim bilir belki bunu tesadüfen okuyan insanlara Rabbimiz tarafından lütuftur yaşamasaydım yazmazdım belki bundada bir hayır vardır diyorum.Ve umarım herkes şifa bulsun Allahtan...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 791
Kayıt tarihi
: 17.04.07
 
 

Halkla ilişkiler mezunuyum. Okumayı, araştırmayı çok seviyorum. İçimden geldiği gibi yazmak bana ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster