Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mart '11

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
882
 

Derbide zeka farkı

Derbide zeka farkı
 

Arena, Marena hikaye. Bildiğin eski Ali Sami Yen işte. İçine 150.000 kişi de doldursan olmuyor, olmuyor, olmaz, . olamaz. . Sonuç değişmiyor.
Sonuçta sahada son sözü futbolcu söylüyor.
...Eğer bir takımda 2 tane zeki futbolcu varsa, diğerinde hiç yoksa, bütün maç oynuyor gibi görünsen de o maçı alamazsın. Daha zeki 1-2 oyuncuya sahip oyuncunun olduğu takım kazanır. Buna oyuncu kalitesi de diyebilirsiniz.
Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi ve en zeki futbolcusunun Alex olduğu bir kez daha kanıtlanmıştır. Daha önce de 1000 defa daha kanıtlanmıştı ama anlaşılmadı herhalde.
Çünkü maçtan önce derbi yorumu yapan yorumculardan hiç birinden bunu duymadım.
Onlar saha ve seyirci avantajından, gurur maçından vesaire bahsettiler hep.
Alex atar, attırır, eski bir süpürge reklamı gibi SÜPÜRÜR, DÖVER. ALIR MAÇI GİDER.
Sonra maç biter. Bakarsınız tabelaya. yine sorarsınız eski bir Magirus reklamı gibi.
Ne geçti?...
Aslında o, tıpkı 2 ay içinde Saraçoğlu’nda, İnönü’de ne yapmışsa, Arena’da da bugün onu yapmıştır sadece..
Semih Şentürk’ün gollerinde de kuvvetli seziyi, zeka ve vuruş tekniğini tıpkı bu maçtaki gibi hemen her maçta görebilirsiniz.
Bu tip futbolcular, takımlarını da, hocalarını da alırlar, rekorlar sahibi yaparlar.
Öyle olmasa kendilerinden 2 kat iri ve uzun stoperlerin yanından kafayla gol atabilirler mi?.
Sonuçta Galatasaray kaybı yok. Kazansa en fazla 11. likten, 10. luğa çıkabilirdi ki, ona kumar oyunlarında amorti bile vermiyorlar.
Üstelik Fatih Altaylı bile ''7-0 olsun dilerim'' falan yazmış bugün.
Galatasaray seyircisi Arena’da bağırmaktan bir dünya rekoru kırmış. Saha içine attıkları da eski rekorlarının egalesi. Muhatapları ÇARŞI olmalı. Onlar da öyle bir bağırıp tepiniyorlarmış ki, İnönü stadı denize doğru kayıyormuş.
Kültür bakanı söyledi. Gerçi o da Başbakan UCUBE demek istemedi falan deyip de Başbakan dedim deyince bayağı bir refüze olmuştu ama olsun.

Fenerbahçe 2 ay içinde ezeli rakiplerini birer birer sıraya dizip, galibiyet serisi 10 maça çıkarırp, yalnız futbolla ilgilenirken, hiçbir hedefi kalmayanlar, Fenerbahçe ile futbolla baş edemeyeceklerini anlayıp, başka şeylerin rekorlarıyla uğraşıyorlar ki, olan seyirciye oluyor, boşu boşuna poposunu yırttığıyla kalıyor, , Dünya rekoru da olsa bu ses, Kadıköy tarafına geldikçe, şiddetini kaybediyor, İNLİYEN NAĞMELER’e dönüşüyor.

Kuru gürültü puan getirmiyor.
Fenerbahçe için ise söylenecek tek şey var artık. Duvarları birer birer yıktı geçti. Yıkılan ses duvarı dahil. Şimdi.

SIRADAKİ GELSİN. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kalbinde soyadin gibi nur olsun arkadas ne guzel yazmissin ellerine saglik dedigin gibi tek tek!!!!!!!!!!!! sirada kim var acaba???????

engin ergul 
 23.03.2011 0:04
 

Murphy Kanunları- artık GS VE ARENA İÇİN GEÇERLİDİR. Genel Kurallar - Bir olayın ters gitme olasılığı varsa ters gidecektir. - Bir olayın birden çok ihtimali varsa bu ihtimallerden en kötü olanı gerçekleşir. - Bir olayın ters gitme ihtimalini engelleseniz bile yeni bir ihtimal ortaya çıkacaktır. - Bir şeyin istenilirliği ile olması ters orantılıdır. - Er ya da geç olası en kötü koşullar zincirlemesi gerçekleşecektir. - Ne zaman bir şeyden vazgeçersen, vazgeçtiğiniz şey size geri gelir. - Olmadı diye bırakmayın, zorlayın, kırılırsa zaten değişmesi gerekirdi. - Ne kadar beklersen bekle istenmediği zaman gelecektir. Bu kanunlara en meşhur örnekler şunlardır; - Yanlış numara çevirdiğinizde çevrilen numara kesinlikle meşgul değildir. - İnsanların seni seyretmesi ile o anlık terslik yani düştüğün komik durum doğru orantılıdır. - Sinemada sıranın ortasında oturan insanlar her zaman en geç gelir. - Uzun süredir beklenen otobüs tam sigara yaktığında gelir.

FERDI KARAN 
 19.03.2011 12:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 435
Toplam yorum
: 146
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 941
Kayıt tarihi
: 15.01.09
 
 

İstanbul doğumluyum.. İstanbul'un  tramvaylı döneminden bu şehirde yaşıyorum. Gençlik yıllarında ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster