Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '18

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
12
 

Ders Çalıştırmak

Ders Çalıştırmak
 

Salih ARIKAN


Bazı arkadaşlarımız sesli kaynaklardan derslerine çalışıyor. Diğerleri sesli kaynaklar benim uykumu getiriyor. Kabartma olsun. Kabartma kitap fazla yok. E-kitap kaynaklarda yaygınlaşıyor.

Biz yıllardır dernekte ders çalıştırma programları düzenledik. Ama farklı illerdeki arkadaşlar keşke bizde gelebilsek dediler. Şimdi uzaktan eğitimler yaygınlaştı. Sohbet odaları yâ da farklı şekillerde ders çalışılabilir. skayp programı üzerinden bile üç beş öğrenci birlikte çalışabilir.

Ben bir öğrenciye ders çalıştırmaya başlamıştım ama kaynakları okumayı reddedince bıraktım. Yine isteyen olursa skayp üzerinden ders çalıştırabilirim. Ama öğrencinin verilen dersleri yapması gerekiyor. Yutup da epey ders videoları var. Buralardan da faydalanılabilir.

Biz şöyle bir proje olsun istemiştik ama olmadı. Ders videoları hazırlanacak. Görmeyenler için sesli işitme engelliler için işaret dili ve alt yazı seçenekleriyle hazırlanmasını istedik belki bu projeyi birileri yapar. Çünkü işitme engellilerinde dersleri iyi bir şekilde hazırlanıp sınav maratonunda başarılı olmaları çok harika olur. Matematik dersi almak isteyen arkadaşlarımız varsa beni arayabilir. Ücretsiz ders çalıştırmak isteyen bir hocamız var. Öncelikle engelliler ve engellilerin çocukları olursa iyi olur,
Salih Arıkan,Tel:0506 514 96 93 Skaype: saliharikan2  E-Posta: slh.arikan@gmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1056
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 57
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster