Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '12

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
449
 

Dersaneler kapatılırsa Okulların not sistemi geçerli not sistemi olarak yapılır

Dersaneler kapatılırsa Okulların not sistemi geçerli not sistemi olarak yapılır
 

Dersaneleri kapattığınızda Üniversitelere alınacak öğrencilerin bir sıralamaya tabii olarak Üniversiteye alınmaları sağlamayı kaldıramayız.Peki bunu nasıl yapabiliriz denildiğinde her sınıfta öğrencilerin gireceği merkezi sistem ile yapılan sınavlar olacak ve öğretmenlere yüzde yirmi lik bir puan verme hakkı tanınacak.

 Geçerli not sistemi getirilebilir.Bence uygun her sınıfı tüm bölgenizdeki öğrencilerle kıyaslanarak not almış olacaksınız.Merkezi sistemle sınavlar yapılacak.Okulda öğretmenlerin okula uyum ve iyi davranış notu ortalama yüzde yimi olacak.Yani öğretmen öğrenci iletişimi değişecek,okulun sistemdeki yeri değişecek.Başarılı öğrenciler hiç ummadığınız okullardan çıkabilecek.Peki başarıyı veli neye göre değerlendirecek.Çocuğunun girdiği sınavdaki ve okuldaki aldığı not vesıralamadaki yeri başarıyı belirleyecektir.

Geçerli not sistemi getirilirse dersaneye ihtiyaç olurmu? Her yıl yapılacak sınavda çok zorunlu ihtiyaç olarak görülmez.Lise son sınıfta olan öğrenci altı yıllık bilgiyi toplamaya çalışıyordu dersane mecburiyettir.Her yıl yapılacak sınavda  dersane mecburiyet değildir.Ancak,genede ders alacak olanlar olacaktır. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 189
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 3964
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

      Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Fizik öğretmenliği bölümünden..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster