Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ağustos '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
242
 

Devamı yarın 3

Devamı yarın 3
 

Bugün artık eskide kaldı, geçti bitti. Dönüşü yok. 

Peki neydi eski bu kadar çabuk geride kaldıysa nasıl bu kadar önemli izim için... 

Ne demektir eski? 

Eski? Olup biten mi, olup devam eden mi, yoksa hiç olmayan mıdır eski? Ve eskiyle ne yapılır sanıldığı gibi? Ne sanılır eskiyle ? 

Eskide kalan biri için bu kadar konuşmak doğru mu? Neden bitmez orada eski, öyleyse eski devam eden midir insan hayatında? Aslında eski başka insanlar tarafından hatırlatılandır. Çünkü geride bırakıldıysa şahıs, o şahsı hatırlatacak sadece yeni şahıstır. Eski beceremez orada kalmayı her an çıkar ve bitmediğini hatırlatır. Başolmaz eskiyle; çünkü eski başlayıp sizinle devam edebilendir. Edemeyen eskide bile kalamamıştır, çünkü o çöptür artık. 

Bir başkasına eskiden söz etmek ve cümle sonunda "O artık eskide kaldı" demek, aslında "Neden şu anda yok diye şu anda bile düşünüyorum" demektir bir bakıma. 

Bırak eski önüne bak arkadaş. Eski çöp olsun artık. Eskiyi kafanda hayali masal kahramanına dönüştürüp bir de prens/prenses gibi mükemmelleştirme. Bunu kendine yapma. Bunu önce kalbine yapma. 

Bugün 1 dakika bile geri gelmeyecekken, 1 dakika önce keşke şu yazıyı yazmak yerine başka bir şey yapsaydım diye düşünmenin ne sana ne bana ne de zamana faydası var.Sadece sana acizliğini ve çaresizliğini bastırabilecek bir cümledir o "keşke" sözü. Ve keşke eskinin hala bitmediğini gösterir bağıra bağıra. 

Keşke o zaman bilse insan çok doğru karar aldığını ve bıraktıklarını çöpe atmak yerine kafasında olmadık şekilde mükemmele yormanın ona bir şey katmayacağını... 

Eski artık çöpe dök kendini, kalbim ve beynim adına gereğini arz ederim... 

Hatun kişi. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 234
Kayıt tarihi
: 25.08.11
 
 

14 senedir öğrenciyim ve bu sene bitirmeyi planlıyorum. Fırat'ı okumayı ve daha bir çok şeyle ilgile..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster