Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '12

 
Kategori
Türkiye Ekonomisi
Okunma Sayısı
796
 

Devir hesap devri, kredi çekerken bile

Devir hesap devri, kredi çekerken bile
 

Ytl


Günümüzde internet ve teknoloji artık hayatımızın neredeyse her alanına yavaş yavaş sızmaya başladı. Artık gideceğimiz sinemaya ve filme karar verirken, yemek söylediğimiz, kıyafetlerimizi satın aldığımız hatta arkadaşlarımıza çiçek gönderdiğimiz web hizmetleri bulunuyor. Bunlar tabi ki en çok kullanılanları, ama acaba en çok önemli olanlar olabilir mi?

Tabi ki de bu kadarıyla sınırlı kalmayacak. Çünkü hergün yeni internet girişimcileri, insanlar için kullanılması kaçınılmaz hizmetler üretmeye devam ediyor. İnsanlar artık ekonomik kararlarını alırlarken bile web servislerinden yararlanarak karlı hareket edebiliyor. Örneğin alacağınız bir ürünün en ucuz fiyatını bulabileceğiniz Cimri ve Akakce gibi web sitelerini kullanarak, kar etmeniz mümkün. Buna bağlı olarak insanların internet üzerindeki arama alışkanlıkları da değişiyor. Ayakkabı alacak olan bir kişi genelde google üzerinden alacağı ayakkabı modelini aratmak yerine bu tip fiyat karşılaştırma sitelerine girerek alacağı ayakkabı modelini arattırıyor. Böylece hangi mağazada kaç liraya ve ne kadar taksit imkanı olduğunu kolaylıkla tek ekranda görebiliyor.

Üstelik bu hizmetler sadece alışveriş siteleri ile sınırlı kalmıyor. Konut kredisi, bireysel ihtiyaç kredisi, kredi kartı tercihi, kasko hesaplatma, en uygun Adsl servisi gibi konularda da insanlar artık bu karşılaştırma sitelerinden oldukça fazla yararlanıyor. Bunların arasında da kredi konusu gerçekten kullanıcıya en çok yardımcı olan konu olabiliyor. Öyle ki, her bankanın senenin değişik zaman dilimlerinde değişken faiz oranları ve kampanyaları olabiliyor. Kredi çekecek bir kişinin banka banka dolaşıp, hepsinin faiz oranlarını ve taksitlerini karşılaştırması bütün bir gününü alabilir. Ama tüm bu işlemleri internet ortamından bir iki tıkla gerçekleştirmek ona büyük bir kolaylık sağlar.

İşte tam da bu noktada Hürriyet Kıyasla, Enuygun.com gibi kredi hesaplama servisleri devreye giriyor. Alacağınız kredinin türünü, miktarını ve ödeme seçeneklerini belirterek, tüm bankaların verecekleri kredi karşılığında ödeme imkanlarını tek ekrandan görebiliyorsunuz. Ve karşınıza çıkan sonuçlar ciddi miktarlar söz konusu olduğunda gerçekten sizi tatmin edecek nitelikte. 2012 senesinde devir hesap devri olunca, insanların finansal konularda bilinçsizce hareket etmesi neredeyse mümkün değil. Bu tip bilişim hizmetlerinin çoğalması en çok biz internet kullanıcılarına fayda sağlıyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 7129
Kayıt tarihi
: 09.01.11
 
 

Kocaeli'de yaşamakta olan Elektrik Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda elektrik arıza ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster