Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
29
 

Devlet ana

Devlet ana
 

Devlet Ananın Hesabı


Milletimiz nezdinde Devletimizin bir rolü var. Devlet anadır ve kucaklayıcıdır. Her ferdin derdine yetişir. İşsizlere iş, evsizlere ev, aşsızlara aş olur. Anlayacağınız misyonu büyüktür. 

Devlet her derde deva olmalıdır. Hızır gibi yetişmelidir. Bu beklentimizdir bizim devletimizden. Peki sizce Devletimizin çapı yeter mi bütün bunlara? Her şeye yetişebilir mi? Hayır diyeceksiniz sesinizi duyar gibiyim.

Bütün bunlara rağmen ülkemizde yine de bu günlerde haber olan genç kızımız gibi bir çoklarımız yine devletimizden bekleriz işimizi, aşımızı.

Ülkemizin güzide gençleri yetişirler, okul okurlar da nedense tek beklentileri devlet kapısında bir görevdir bir çoğunun.

Özel sektörümüz iyi maaş vermiyordur. Kendisinin söylemiyle bir dersanede 200-300 gibi rakamlar teklif edilmektedir. Peki biz çocuklarımıza dersane ücreti olarak 2000-20000 Tl arasındaki ücreti niye ve nasıl ödüyoruz? Bir dersanenin en önemli maliyet kalemi öğretmen değil midir? Neyse bu tartışmalara girmeyeceğim.

Bir ülkede özel sektör kuvvetli olmazsa o ülkede her şey devletten beklenir. Zira insanların başka umudu yoktur. İnsanlarımızn emeklerini ve gayretlerini birleştirme zamanı gelmiştir. Her şeyi devletten beklememelidir.

Mezun olan her genç devlette değil özelde kendini geliştirmelidir. Hatta özelde kendini daha hızlı geliştirir. Kimse de bu genç kızımız gibi zor durumlara ve farklı beklentilerin içine düşmez. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

cemaat okullarını kırmak için mi ? cemaatin açtığı özel okulara gidenler bu uygulamadan yararlanamıyor mu? ya da kimin cemaatçi kimin olmadığını nasıl belirliyorlar..eşitlik istiyorsam böyle bir ayrım yapmamalımıyım ? gelir durumu iyi değil ya da iyi diye bir sınırı ben koymuyorum ki hayat belirliyor bunu..ya cemaatçiler, çok başarılı olup da ailesinin üstünü tamamlamayamadığı için özel okula gönderemediği çocukları kendi okullarında bedava okutmaya yolunu seçerlerse ne olacak ? hepsi bir yana devlet eğer bir kesimi suçlu görüyorsa bununla mücadele yöntemi bu mu olmalı ? hadi bu oldu diyelim o zaman bu hükümetten önceki düzende vesayetçi dediklerimizin 28 şubat uygulamalarını üstelik bu hükümetin çok eleştirdiğini hatta bundan dolayı yargılandıklarını ve yıllarca hapislerde kaldıklarını düşünecek olursak .. sizce onlara yanlış mı yapıldı? onlarda ozaman tehdid gördüklerinin yaşam alanlarını sınrılamakla kendilerine ayrıcalık tanımakla çok da doğrumu yapmışlar aslında :D

Meltem Şahin 
 11.12.2014 16:59
Cevap :
Değerli Meltem Hanım, Kimse şucu bucu diye ayrıma tabi tutulmamalıdır. Devlet vatandaşını da ayırmaz ve ayırmamalıdır. Fark şu bu ayrımı yapanalar devlet kadrolarını işgal ettiğinde o makamları kullanarak kendileri lehine ayrımcı uygulamalara fırsat verirler. Bir aile düşünün Anne evlatları arasında ayrımcılık yapar mı? Tabi ki hayır. Ama evlatlar büyüdükçe Annelerine farklı davranırlar. Kimisi uzaktan ilgilenir kimisi yakından, kimisi ise hiç umursamaz. Bunu ne Anne ister ne de küçükken evlatları. İşte burada irade devreye giriyor. Her vatandaş bir akıl hocasıdır. Ama makam ve mevki sahibi olduğunda durum tersine dönüyor. Bunun bir standardı yok. İnsanlar bağlı oldukları grupları değil toplumun genelini gözetmeli ve onların haklarını korumalıdır.  26.12.2014 13:47
 

özel sektör olan okullar da var .. ve devletimiz evladını bu özel okullara gönderenlere bir miktar yardım yapıyor .. bu yardımı yapsa bile gerisini tamamlamak asgari ücretli bir çalışan için zor.. özel okulları tercih eden gelir grubu bellidir. Onlar devlet desteği olmasa bile gönderecek güçteler ve bu yardım onlar için tabiri caiz ise çerez niyetine.. peki bunu hiç sorguladınız mı?

Meltem Şahin 
 10.12.2014 18:00
Cevap :
Özel okullara Devlet desteğini iyi okumak lazım. Zengin çocuklar için kıyak değil. Cemaat okulllarını kırmak için yapılmış bir düzen. Gelir durumu iyi veya iyi değil diye bir sınır koyamazsınız zira eşitlik istiyorsanız bunu zaten yapamazsınız.  11.12.2014 13:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 482
Kayıt tarihi
: 28.06.07
 
 

Doğayı seviyorum. Onun içinde yaşamayı ve güzelliklerini tatmayı seviyorum. Yaşamayı ve hatta ölü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster