Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ocak '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
269
 

Devlet baba ve biz çocukları

Devlet baba ve biz çocukları
 

Almanya’da faşistlerin, Türklerin yaşadığı bir apartmanı ateşe verip  masum insanları canlı canlı yakmalarının ardından, bu caniliği protesto etmek için, gurbetçilerimiz bir yürüyüş düzenlemişti. Bazı Almanlar da bu yürüyüşe katılmış ve "Yanınızdayız!" anlamında "Hepimiz Türk’üz!"diye bağırmıştı.

 Hrant’ın katledilişinden sonra İstanbul’da düzenlenen yürüyüşte bundan esinlenildi ve "Hepimiz Ermeni’yiz!" diye bağırıldı. İşte o an çok zor tuttuk kendimizi "Hepimiz Ogün’üz" diye haykırmamak için.

Geçenlerde Ogün Samast "Ben ne bilirdim Hrant’ı "demiş. Doğru tabii…  Ne bilirdik Hrant’ı!... Bir yazısını bile okumuşluğumuz yoktur aslında. Devlet baba "Hain!" dediği için hain bildik, öfkelendik… 

Çocuk mahkemesinde yargılanmış olan "Ogün müyüz hepimiz" gerçekten?...

Birilerini öldürecek kadar değil… Ama hakkında bilgi sahibi olmadığımız birinden sırf devlet baba nefret ettiği için, bizde de nefret mi ederiz?

Osmanlı döneminde" padişahın kulları" idik. Cumhuriyete geçince  "Kul olmaktan kurtulduk!” Tam kurtulalım diye de devletçe evlat edinildik... Terbiye verdi, vatanseverlik öğretti, milliyetçilik aşıladı. “Benim çocuğumsunuz; parçamsınız uzantımsınız. ”dedi. Bizlerde inandık ve öyle bildik. O babamızdır, o ne diyorsa doğrusu odur." dedik. Ona karşı gelenleri düşman bildik. Onun bir organıymış gibi hareket ettik.

Önce bu devleti babalıktan reddetmemiz, sonra da o verdiklerinden tam olarak kurtulmamız gerek. Yoksa çok daha “Hepimiz Ogün’üz” diye haykırasımız gelir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

DUYGUSUZ BİR İNSAN DEĞİLİM, FAKAT HRANT DİNK'E GÖSTERİLEN BU İLGİNİN, BU ALAKANIN 10'DA BİRİ ( 1 ) ŞEHİT OLAN MEHMETÇİKLER, ELİN, AYAĞINI, GÖZÜNÜ, BEYNİNİ PATLAYAN BOMBA, MAYIN YÜZÜNDEN KAYBEDEN GAZİLERİMİZE NİYE GÖSTERMEDİK ? NE OLUR HRANT İÇİN TOPLANAN TOPLULUKLAR " BENDE MEHMETÇİĞİM " DİYEREK GEZSENİZ, ŞEHİT EVLERİNİ, GAZİ EVLERİNİN ZİYARET ETSENİZ ? EVET, BELKİ O İNSANLAR YAZI YAZAMIYOR ( ARTIK HİÇ YAZAMAYACAKLAR ÇÜNKÜ ELLERİ PATLAMADA YOK )OLABİLİRLER AMA ONLAR DA İNSAN...SİZİN GİBİ BENİM GİBİ..BİLİR MİSİNİZ HRANT DİNK ŞEHİT OLAN, GAZİ OLAN MEHMETÇİKLERİMİZ SAYESİNDE YAZI YAZABİLİYORDU ? EĞER BENDE BU YORUMU YAZIYOR VE SİZDE OKUYORSANIZ, HATTA BENİM ANLAYAIŞIMA UYMUYOR DİYEREK YAYINLAMASANIZ BİLE BU MEHMETÇİKLERİN SAYESİNDE.... GELİN BİR GÜN DE MEHMETÇİKLER, KUNALI KUZULAR İÇİN TOPLANIN..364 GÜN ERMENİ OLUN, BENİM İTİRAZIM ASLA OLMAZ AMA BİR GÜNDE TÜRK OLUN.SADECE BİR GÜN İÇİN O DA OLMAZSA 5-6 SAAT İÇİN...SAYGILAR SELAMLAR..

UĞUR BOZDOĞAN 
 18.01.2012 14:14
Cevap :
Yürüttüğünüz mantığa katılmasam da,kabalaşmadan bir mantık yürütmüşsünüz. Niye kabul etmeyeyimki yorumunuzu. Önce şunu söyleyeyim devlet şehitler için çok fazla gürültü koparılsın istemez. Buna benzer yürüyüşler yapılsa burada olduğu gibi orada da çatlak sesler çıkabilir. Mesela kimileri "Niye hep fakirlerin çocukları ölüyor." diye bağırabilir. Devlet sessiz sedasız gidilsin gelinsin ve sessiz sedasız ölünsün ister.Hrant da sessiz sedasız gömülsün ister tabii. Birileri ses çıkarıyorsa varsın çıkarsın. Siz niye rahatsız oluyorsunuz ki. Orada yürüyenler sizden daha fazla bu şehitlere üzülüyordur belkide. Ölümler olmasın istiyordur. "Kana kan" diyerek.İntikam naraları atmak için yürüyüşler düzenleyerek ölümleri durduramayız.  20.01.2012 19:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 62
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 546
Kayıt tarihi
: 12.09.11
 
 

1963 Rize doğumluyum. İlkokulu Rize'de, ortaokulu Üsküdar'da okudum. Elektrik Teknik Bilimler kur..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster