Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ocak '14

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
35
 

Devlet Bey!

Devlet Bey!
 

Hainler, her zaman olduğu gibi kirli karakterlerinin gereğini yaptılar. Esenyurttaki saldırıdan bahsediyorum. Mhp ye karşı yapılan saldırıda 1 kişi öldü 6 kişi yaralandı. Hayatını kaybeden beyfendiye Allah gani gani rahmet eylesin. Makamı cennet, mertebesi şehit olsun. Yaralılıara da acil şifalar diliyorum. 

 

Mhp ye karşı içimde hep bir sempati olmuştur. Hatta bir çok konuda Mhp nin genelinden (genel başkanının, milletvekillerinin söylemlerinden yola çıkarak söylüyorum) farklı düşünmeme rağmen Mhp ye sıcak duygularla bakmışımdır hep. Bu sempatim Devlet Bahçeliye neredeyse hiç uğramadı. Devlet Bahçeliye karşı nedense zamanında biraz önyargılıydım. Her neyse, bunu detaylandırmaya lüzum yok. :)

 Taa ki Gezi Olayları günlerinden bu geldiğimiz günlere kadar.(Bilmiyorum belki de daha öncesidir, ama o günleri başlangıç almakta çok da haklıyım) 

Devlet Bey e birden müthiş bir saygı ve sevgi duymaya başladım. Sebebini arz edeyim efendim.

Gezi olayları sırasında MHP, AKP, CHP liderlerinin yaptıkları açıklamaları hatırlayalım isterseniz. Tek tek söyledikleri cümleleri bulup buraya yazmak isterdim doğrusu. Ama elim yazarken sürekli geri tuşuna bastığı için bu blogu 3.-5. defa 0 dan yazıyorum. Bağışlayın :)

Gezi olayları sırasında AKP ve CHP aslında aynı şeyi yaptılar. Liderler, kendi siyasi çıkarları için toplumu kutuplaştırdılar. Aynı milletin insanlarını boksörlerin ringin köşelerine yerleşmeleri gibi farklı köşelere yerleştirdiler. Cepheleştirdiler. 

Bu olaylarda, toplumu sükunete çağıran, doğru bildiğini nefret söylemlerinden uzaklaştırarak söyleyen, kendi siyasi çıkarlarını milletin çıkarlarından daha aşşağı gören bir insan vardı. Gerçekten gezi olaylarında sergilediği tutumla saygıyı fazlasıyla hak eden bir insan. Burada niyetim Devlet Bahçeli propagandası yapmak değil aslında. Övülecek bir davranışın övülmesi taraftarıyım. İsterdim ki Devlet Bey in bu ilkeli tavrını o dönemde başta başbakan sonra da ana muhalefet partisinin genel başkanı gösterseydi. Toplumu tahrik edip körüklemeselerdi.

 

 

Yazıma başlarken bahsettim. Esenyurttaki saldırı sonrası Devlet Bey in açıklamalarını merak ediyordum. Ama hiç endişe etmiyordum açıkçası.

İşine gelmeyince milletini düşünmeyen, milletini cepheleştiren siyasiler yüzünden zaten sürekli geriliyor. Ufacık bir olayda bile saygı sınırları aşılıp karşılıklı hakaretler ediliyor. Sadece mecliste, parti liderleri arasında değil maalesef  sokakta da vaziyet git gide bu duruma geliyor. 

Bir süredir devam eden 'çözüm süreci' nden dolayı da toplum bir hayli gergin durumda. Hatta bu çözüm sürecinin gerginliği gerçekten bambaşka diyebiliriz. Ak partilisinden chplisine, mhp lisine kadar herkes bir şeylerden endişeli. Süreçte yapılan bazı şeylerden dolayı çok öfkeli. Ben uzun zamandır toplumun burnundan soluduğunu düşünüyorum süreçle ilgili. Kadim milletimiz çok büyük bir sabır gösteriyor gerçekten. Kendimden biliyorum, burnundan soluyanlardan birisi de benim. Nitekim bu sabır iyi niyetimizden, hükümetin iyi niyetine olan güvenden geliyor. Veya böyle  umuluyor böyle umuyorum. (Çözüm sürecinde o kadar tehlikeli şeyler oldu ve oluyor ki artık fazla iyi niyet kasta girer diye düşünüyorum. Bu da bambaşka bir konu tabi yeri gelmişken bir şeyler yazıvereyim dedim) 

Toplumun genelindeki bu öfke yapılarından, düşüncelerinden vb bir çok nedenden dolayı ülkücülerde bilindiği üzere çok daha fazla. Üyelerinin neredeyse tamamı genç erkeklerden oluşan 'Ülkü Ocakları' bu süreçte çok sabırlı davrandılar. Gençlerin oluşturduğu bir grup olmaları sebebiyle çok daha heycanlı ve yanlış yapmaya müsait bu etki alanı geniş derneğin bu denli pasif kalmasında Devlet bey in payı çok büyüktür. Şu çok açıkça söylenebilir ki çözüm sürecinde ülke de kan gövdeyi götürmüyorsa bu başta Devlet bey, sonra sağduyuya önem veren kıymetli ülkücüler sayesindedir. Son örnek Esenyurt saldırısı verilebilir.Toplumu tahrik etmemiş, gençlerin sokağa çıkmamalarını isteyen sokağın dipsiz ve karanlık olduğunu söyleyen ilkeli ve son derece doğru bir duruş sergilemiştir. 

 

Ben zamanında önyargılı bakmıştım size Devlet Bey, inşallah milletimiz kıymetinizi çok geç olmadan anlar.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 209
Kayıt tarihi
: 26.02.13
 
 

Çevresinde, ülkesinde neler olup bittiğini takip eden, olan bitene kayıtsız kalmayıp bir şeyler y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster