Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
485
 

Devlet destekli terör

Batılı bazı medya organlarının çağdaş Türkiye'de büyük katliam olarak verdiği haberde, Türkiye gerçekliğinden ne kadar uzak olduklarının göstergesi olarak karşımıza çıkmakta.

Türkiye yıllardır kendi toplumuna olduğu gibi ne yazık ki Avrupaya da gerçek yüzünün dışında farklı bir görüntüsünü yansıtmaktadır. İşin aslına baktığımızda ülkemiz 21.yüzyıl insanlarının kişisel gelişim ve sosyoekonomik değerler itibarı ile bu çağın gerisinde bir yerde yer almaktadır. Bakın sadece Mardin'de değil daha bir kaç gün önce sevdiği kız için kardeşi ve çocuklarını katleden birey, Kırşehir'in Kaman ilçesinde 500 yada 600 tl alacağı için 20 eli sopalı magandanın saldırısı sonucunda kafası ve bacağı kırılan TOKİ çalışanları ve tabiki ardından gelen Mardin vahşeti ve hergün şahit olduğumuz binlerce maganda binlerce kadına köle gözü ile bakan erkek, binlerce kendi zengini yaratma çabasında olan siyasal aktör, devleti kendi çıkarları doğrultusunda kullanan bürokrat bütün bunların yaratıcısı kim diye bakmamızın zamanı gelmedi mi? Tek tip insan yetiştirme, kendi ideolojisinin yaşamsallaşması için hukuk dışı yapılanmalara musamaha gösteren devlet yapısı, ezberci bir mantığa dayalı eğitim sistemi, ''gemisini kurtaran kaptandır, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın'' gibi yanlış bir bireyselleştirme ve toplumun sorunlarına duyarsızlaştırma politikası, halk için devlet değil de devlet için halk mantığı bütün bu sonuçları doğuran nedenler değil mi?.. Batılı medya organları malesef gerçek dışı bir başlık atmış durumda Türkiye henüz çağdaşlaşamadı, henüz kadın ve erkek arasındaki ilişki bir dengeye oturtulamadı, ne kadınlar erkeği anlayabiliyor ne de erkekler ötekileşen metalaşan kadını anlama çabasında.

Mardindeki bu katliamın gerçek müsebbibi açık ve net söylüyorum bölge gerçekliğinide bilen biri olarak söylüyorum DEVLET tir. Koruyucular, doğrudur koruyorlar ama kimi? Kendilerini ve devleti koruyor, kendilerinin ve devletlerinin ortak çıkarını koruyor bölgedeki halka terör estiriyor. Bu güne kadar kimse bunu görmedi görmek istemedi hala görme çabası yok. Düşünün ki başbakan çıkıp buna töre diyebiliyor bu kadar mı akıl dışı bir değerlendirme yapılır sayın başbakan buna açık yüreklilikle terör desene devlet eliyle akıl yoksunu bir kaç zavallının işlemiş olduğu bu cinayet malesef devletin bir yanlışı ısrarla sürdürme çabası sonucu işlenmiştir desene..

Yüreğim yanıyor içim parçalanıyor daha minik bedenler, kadınlar ve erkekler, doğmamış çocuklarımız öldürüldü o vahşette lütfen artık gerçeği görmeye çalışalım ve hepimiz toplumun kangrenleşen sorunlarına en doğru çözüm önerileri üzerinde yoğunlaşalım.

Sevgi ve saygılar....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 535
Kayıt tarihi
: 27.09.07
 
 

1975 Muş doğumluyum. Lise mezunu anadolu üniversitesi iktisat fak maliye bölümü öğrencisiyim. İnşaat..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster