Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '12

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
171
 

Devlet düşmanı...

Devlet düşmanı...
 

Ahmet Şık ve Nedim Şener


Gazeteci Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın tahliyesini haber yapan The Economist “Devlet düşmanı” başlığı ile verdiği haberde,“Dört gazeteci tahliye oldu, düzinelercesi o kadar şanslı değildi” diyor.

 Dergi, gazetecilerin ‘bir yılı aşkın süredir Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetini devirmek’ suçlaması ile cezaevinde olduğunu okurlarına duyurdu.

 “Sormak haklıdır.En az 100 gazeteci, Türkiye'de parmaklıklar ardında, başka herhangi bir ülkede daha vardır?” diye tutuklu gazetecilerin tutukluluğundan söz edilen haberde gazetecilerin “terör” suçlamasıyla tutulduklarına dikkat çekildi.

 “Türkiye'nin belirsiz anti-terör yasaları kapsamında, Kürt yanlısı Barış ve Demokrasi partisi tarafından  yapılan basın toplantısını izlemek tutuklanmanıza neden olabilir.” denilen haberde,  “Kürt yanlısı DİHA haber ajansı muhabirlerinin 27’sinin hapiste” olduğu söyleniyor.

 “Recep Tayyip Erdoğan, başbakan,  Gazeteciler ürkek medya patronlarının elinde..” diye devam eden haberde, “Ahmet Şık ve Nedim şener’in kariyerini insan hakları ihlalerini yazarak tesis ettikleri” belirtiliyor.

 Ceza evlerindeki olumsuz koşullar, fiziksel ve cinsel istismara dikkat çekilen haberde Adana’dan çocukların nakil edildiklerinden söz ediliyor.

 Nedim Şener’in hapishanede 30 kg zayıfladığına değiniliyor ve Nedim Şener’i en çok üzen olayın 'kızının hapishaneye ziyaretine gelişinde  metal düğmelerinden ötürü eteğinin çıkarılması’ olduğu duyuruluyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 817
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster