Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
338
 

Devlet erkanı

Gözlerime inanamıyorum. Ben gerçekten Türkiyede mi yaşıyorum? Hani şu bildiğimiz günümüz Türkiyesinde? Sonunda gerçek dünyaya mı dönüyoruz veya ben rüya mı görüyorum? Son zamanlarda birileri sesimize tercüman oluyor veya en azından benim sesime. Yaşasın bu harika bir şey. Geçen güngü güzel yazısından sonra Hasan Pulur ustamız yine harika yazmış. Sevinçle yerimden kalkıp bir koşu gidip boynuna sarılmak, yanaklarını, ellerini öpmek istedim.

Kaybolan değerler, yitirilen umutlar diye sürekli feryat figan yazılar yazıyorum. En güzelini, en harikasını yazmış. Ellerine, yüreğine sağlık. Benim gibi düşünenler için bu yazı güneş ışığı gibi. Ülkesinde hortumculuk, vurgunculuk, işsizlik, kapkaç, gasp, cinayet, tecavüz almış başını giderken ve yakalananlar tutuksuz olarak salıverilirken devlet adamlarının başka bir ülkede gibi yaşaması hangi gönüle sığar? Devletle ilgili olmayan bir iş yapsalar düğünlerine hangi ülkeden kim gelir acaba?

Ben sıradan sade bir vatandaşım. İşimle evimle meşgulüm. Fakat yaşadığım bir ülke var ve bu ülkenin yönetimi, geliri, gideri, yapılacak işleri var. O zaman ne yapmalıyım? Ülkemi en iyi şekilde yönetecek, benim hakkımı koruyacak, yasaları uygulayacak bir grup olmalı yani parti. Ben en iyi hizmeti verecek partiyi seçiyorum ve işime gücüme devam ediyorum. Fakat o da ne!!! Bu seçilen insanlar görevlerini düzgün yapamıyorlar. Oysaki ben işimi iyi yapmadığım zaman patrondan azar işitiyorum. Biz neden yapamadın diye soramıyoruz hükümete.

Ayrıca makamlar ve mevkiler ülkeye hizmet için veriliyor, kendine hizmet için değil değil mi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yapan güzel insanları sürgüne gönderir, hırsızı, namussuzu, vurguncuyu baştacı yaparlar. Bu bizi susturmak anlamına gelmiyor. Elimiz tuttuğu, dilimiz döndüğü sürece bunları yazmalı, anlatmalıyız. Hiçbir şey için geç kalmış sayılmayız. Bizden sonra gelecek olan kuşaklara, yaşanılır bir dünya bırakmak bizleri görevi. Bizler birilerine yaranmak için değil, gerçekleri gün ışığına çıkarmak, karanlıkları aydınlatmak amacıyla yazıyoruz. Elinize, yüreğinize sağlık.

Kuşkayası (Turgut Erbek) 
 10.04.2007 16:48
Cevap :
Teşekkür ederim.Umarım bizim gibi düşünen insanlar sayıca çoktur.Sevgiler.  10.04.2007 17:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 615
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster