Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
982
 

Devlet Memurlarının Dershanelerle ilgili atacakları örnek tweetler...

Devlet Memurlarının Dershanelerle ilgili atacakları örnek tweetler...
 

Bildiğiniz gibi 2010 tarihinde yaptığımız referandumla ‘İleri demokrasi’ uygulamasına geçtik ve o günden beri de uyguluyoruz.

‘İleri demokrasi’lerde, kimin ne yapacağına, kimin ne yazacağına, kimin ne yiyip, ne içeceğine tek merkez karar veriyor. Bu kararı uygulamayanlara ceza veriliyor. Ülkeyi bölmeye çalışmak demokrasinin gereği olurken, ülkenin vatanseverleri terör örgütü üyesi olmakla itham edilip, ömür boyu hapis cezalarına çarptırılıyor.

Barazani, Aşiret devletine girer gibi sınırdan geçip, yanında getirdiği dolarları ve altınları katıldığı düğünde takı olarak kullanıyor. Kimse gelirken yanında ne getirdiğini bilmiyor.

Bu arada ‘İleri demokrasi’nin bir gereği daha yerine getirilmiş. Zaman ve Taraf gazetelerinde çıkan habere göre AKP Genel Merkezi Sosyal Medya Koordinatörü Burak Gültekin, bakanlık memurlarına doğrudan emir yazıları yazarak, sosyal medyada hangi konuların tartışılacağını ve hangi başlıkların destekleneceğini iletmiş.

Burak Gültekin tarafından bütün teşkilatlara gönderildiği iddia edilen yazılı emirde, dershanelerin kapatılmasına sosyal medya üzerinden destek istendiği, daha güçlü destek için kamunun elindeki sosyal medya kadrolarının da devreye sokulduğu belirtilmiş.

Burak Gültekin tarafından, önceki gün, tüm bakanlıkların sosyal medya sorumlularına gönderildiği iddia edilen e-mailde şöyle deniliyormuş:

“Sayın Bakanlık Sosyal Medya Koordinatörümüz, Ekte gönderdiğim dosyada gündemde olan dershanelerle ilgili tweet’lik bilgi notu bulunmaktadır. Bu akşam saat 20.30’da Twitter’dan dershaneler konusu üzerine yoğunlaşacağız.” 

Gültekin’in, bakanlıklara ve teşkilatlara gönderdiği yazının ekinde, atılacak tweet örnekleri de yer alıyormuş. İşte o tweet’lerden bazıları: 

“Dedem kanser olmuştu. Doktorlar hiç umut yok, eve götürün, bekleyin, demişti. Aklımıza geldi. Bir de hocamızın dershanesine götürelim dedik. İyi ki götürmüşüz. Dedem 10 yıldır yaşıyor. Hiç bir rahatsızlığı kalmadı.” 

Fatih Sultan Mehmet anlatıyor: “Atalarımız 25 sefer yapmışlar. İstanbul’u bir türlü alamamışlar. Komşumuz Vasfiye Teyze ‘Altunizade’de FEM adında bir dershane açmışlar bir de oraya gidin’ dedi. İyi ki gitmişiz. Orada Ak Şemsettin Hocayla tanıştık. Bana İstanbul’u nasıl fethedeceğimi dershane öğretti. Ya bir de dershaneye gitmeyeydim!” 

“Dershaneler bir milletin atardamarlarıdır. Kapatırsanız millet ölür.” Kemal Atatürk. 

“Kuduz aşısını bulmamdaki tek destekçim hocamızın açtığı dershanelerdi” Pastör. 

“Eğer Hocamızın açtığı Dershaneye gitmeseydim ampülü asla bulamazdım” Thomas Edison. 

“En büyük eserim olan Mesnevi tüm dünyaya ışık tutuyorsa bunun sebebi gittiğim ışık evleri ve hocamızın açtığı Konya Sabah Dershanesi’ne gitmemdir” Mevlana Celalettin-i Rumi. 

Gördüğünüz gibi ‘devletin memuru’ yerine ‘AKP’nin memuru’ söylemi hayata geçirilmiş vaziyette! AKP, Sayın başbakan’ın söylemini hayata geçiriyor!

Sayın Başbakan ne diyordu?

Benim memurum, benim bakanım, benim vekilim, benim valim…

Yukarıdaki tweetlerin dışında dershaneler için tweet atılabilir mi?

Hayır!..

Atılırsa ne olur?

Yanlış tweet atmak suçundan hakkınızda soruşturma açılır ve malum adrese gönderilirsiniz!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"egitim sistemende yapilacaklar zaten bellidir" diyorsun, o "zaten"leri biz bilmiyoruz, açiklar misin ... "benim dershane yasinda kimsem yok" veya "oncelikle egitim sistemi degismeli" tarzinda "topu taça atmalari" birakip "sen dershane taraftari misin degil misin ?" sorusuna delikanli gibi cevap ver ... "bazi iddialara gore" diyerek iftiralari pespese siralamak sence insani hukuksal sorumluluktan kurtarir mi ? Barzani konusunda ise sana "sen evine gelen misafirlerinin ust-baslarini ariyor musun ?" tarzinda bir soru sormustum cevabini alamadim ...

Demokrasi Penceresinden 
 23.11.2013 14:18
Cevap :
Evet, eğitim sisteminde yapılacaklar belli! Okullarda dershaneye gerek duyulmayacak şekilde eğitim vermek. Siz gerçi eğitim denilince İmam Hatip anlıyorsunuz ve bunun adına da demokrasi diyorsunuz. Topu taca atmaya gelince, onu siz güzel yapıyorsunuz! Adınıza demokrasi deyip, sonra uygulanan faşizme destek veriyorsunuz. Ülkeyi bölmeye çalışan teröristlere kucak açıp, yıllarca ülkeyi teröristlerden savunmak için canını ortaya koyan kahramanlara terörist diyorsunuz! Eğitim sisteminde köklü değişiklikler yapılmadan, dershanede verilen eğitim okullarda verilmedikçe, dershaneler merdiven altında da olsa devam edecektir. Hangi iftira? Hukuksal sorumluluk mu? Ben yazdıklarımın arkasındayım. Sen ne diye bu özgür ortamdan yararlanmıyorsun? Misafir mi? Hangi misafir? Barazani mi? 400 araçlık konvoy durmadan sınırdan geçecek ve hiç birisine sorgu sual edilmeyecek! Siz bu ülkeyi muz cumhuriyeti mi sandınız. Gerçi sizin yönetim anlayışınız bu! Ben bu cevabı daha öncede yazmıştım.   24.11.2013 8:59
 

Dershaneler kapatılmalı da böyle değil, çözümler üretilip başlatılıp ona göre hareket edilmeli.Çıkarlar için değil. Şu an görünen çıkar ilişkilerinin zedelenmesinden dolayı kapatılması. Yani yılan sokmayınca dokunmayacağız misali.Artı zekaları da iyi çalışıyor hani manevi baskı kurmakta üzerlerine yok. Selamlarımla.

Tülay EKER 
 22.11.2013 10:30
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Devler tepişirken, çimlerin ezilmesi gibi bir şey! Selamlar, saygılar...  23.11.2013 8:08
 

Ellerinden gelse kendilerini kopyalayıp üzerlerimize yapıştıracaklar.

TC kaan kartal 
 20.11.2013 16:39
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Daha koyunu bile kopyalayamadık(!)Selamlar, saygılar...  21.11.2013 8:17
 

Merhaba Mesut bey...İşin bir de parasal yanı var...10-15 yıl önce bir apartman dairesinde faaliyet geçen dershanelerin çoğu kısa zamanda koca koca binalara geçtiler. Bunlardan bazıları da özel üniversite kurdular...Bu kadar kısa zamanda bu ekonomik güce nasıl ulaştılar acaba? Bu paralar kimin cebinden çıktı? Bir de bunu açıklarsanız sevinirim...Selamlar.

cdenizkent 
 19.11.2013 18:48
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Benim dershaneye gidecek kimsem yok. Dershaneden önce verilen eğitim sisteminin tartışılması gerekirdi. Dershaneleri ihtiyaç olmaktan çıkartıp, olan talebin önüne geçmek gerekirdi. Selamlar, saygılar...  21.11.2013 8:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 2896
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster