Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '10

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
349
 

Devrim

Devrim
 

karanlık hayatlar...


Görmekle bakmak arasındaki kocaman fark.. Ya da gözleri gören ve görmeyen engelli bir insan arasındaki fark mı demeli acaba.. İnanın dünden bu yana düşünüyorum bu konuyu.. Allah insanı bazı güzelliklerden mahrum bırakırken, bu eksikliği tamamlamak için öyle özelliklerde bahşediyormuş ki dün bi kere daha şahit oldum bu duruma... 

Kim mi Devrim? 

DEVRİM.. daha 30' lu yaşlarda. Dün tanıştım kendisiyle. Görür görmez farklılığı içine alıyor insanı ve düşünmeye, şükretmeye sevkediyor. 

Devrim, birçok engelli arkadaşımızdan sadece birtanesi. Ankara'da doğmuş, büyümüş. Hayata 1-0 yenik ve biraz eksik başlamış.. Allah'ın yarattığı güzellikleri görmeden, kendini, ailesindekileri ve çevresindeki diğer insanları görmeden yaşıyor hayatını. Ama görmemesi hiçbirşeye engel değil, herşeyi başka türlü görüyor aslında. 

ODTÜ Uluslararası halkla ilişkiler mezunu, ileri derecede yabancı dile hakim, sanat ve müzikle ilgili, şuan İstanbul Üniversitesinde ikinci üniversite okumakta.. Gören gözleriyle tek üniversite okuyamazken insanlar azmi sayesinde ikinci üniversite yollarında.. Daha bitmedi, ayrıca devlet dairesinde memur olarak çalışmakta. 

Bakmayın devrimin görmediğine, aslında herşeyi çok iyi görmekte ve analiz etmekte. Sohbetine, muhabbetine doyum olmamakta. Hele içtenliğine. İnsan gibi insan.. 

Allah insanlara bi yerden alıp başka biyerden fazlasıyla veriyo sanırım. 

Gözleri görmese de, hisleri fazlaca kuvvetli güzel insan.. Gönül gözüyle gören insan.. 

Engelli arkadaşlarımızın gören gözleri olalım. Onlara acıyan gözlerle bakmak yerine anlamaya çalışalım hatta onların mucize hayatlarından dersler çıkartalım kendimize.. Sorgulayalım ve bize verilen imkanların kıymetini bilelim, şükredelim. 

Allah engelli arkadaşlarımızın yardımcısı olsun.. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hamuss; Hızır A.S ile Musa A.S. hikayesini bilir misin? Çok anlamlar vardır.. Sevgilerimle..Blog yazına sonsuz destek benden..çok güzel ifadelerin için sağolasın..Toprak

Aydın ADAM 
 31.05.2010 15:09
 

Engelli insanlarımıza karşı duyarlı olmak elbette güzel.Ama ülkemizde 8.5 milyon kişinin nasıl özürlü olabildiği de sorgulanmalı. Allah bu kadar insanı sakat mı yarattı? Selamlar saygılar.

Kerim Korkut 
 28.05.2010 19:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 890
Kayıt tarihi
: 21.04.10
 
 

24/06/1986 '  doğumluyum.özel sağlık sektöründe çalışan, evliliğe alışma kısmını tamamlamadan ann..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster