Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '10

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
300
 

Devrim

Devrim
 

Artık gerçekten def olsa!


Dün gece rüyamda, milimetrik bir tatlı su balığını yaşatmaya çalışıyor ve ona su arıyordum; derken zaten küçücük olan hayvancık elimden yok olup gitti.Üzüntü ile uyandım..Sanki birileri o minicik balığımı gerçekten elimden almıştı. Azim gösterip bulamadım, yaşatamadım diye sıkıldım bir an için. Sonra iyice uyanınca bu düşü yorumlamaya çalıştım. 

1- Ufacık ve büyüyebilecek bir kısmetim var ve ben onu yaşatamıyorum. Bu sıkıntım rüyamda hissettiriyor kendini. Ya da; 

2- Aslında zaten olması imkânsız bir uğraşı ile boşuna debelenip, üzüntü çekiyorum ve en sonunda bu nafile uğraştan birileri beni uyandıracak. Ya da kendi kendime aklım başıma gelecek. 

Her neyse, sonuçta olacak olana dur denemez. Bitecek olan bitsin, ne yapalım! Zaten ne demişler; Her bitiş, taze bir başlangıçtır. 

Biten şeylere üzülmek ne kadar nafile, ama insanız, bundan vazgeçemiyoruz kolayca. Alışkanlıklar bizim en kuvvetli bağımız oluyor. Kopmak için epey savaş vermemiz gerekiyor ama bu savaştan korkanlar yaşadığı zorluklara katlanmayı seçiyor. Gençliğimde beni korkutan bir oluşumda sağ- sol kavgalarıydı. Amaçları devrim(sol) ve devrime karşı durmaktı(sağ). Ben 15 yaşlarındaydım. Devrim beni korkutuyordu ama gidişatı hiç sevmiyordum. Bir şeyler değişmeliydi elbet ama pat diye DEVRİM de olmaz ki canım!! Ya yüreğimize inecek olursa?.. 

İstenen türde devrim niteliğinde bir şeycikler olmadı aslında. Oysa ne kadar devrimden korksak ta, askeri darbelerin devrim niteliğindeki “toplumda yarattığı infiallere” bal gibi katlanıyorduk. Şimdi yapılmakta olan sivil darbenin benim için bir devrim niteliği taşıdığını söylemeliyim. Sever ya da sevmeyiz ama bu yaşadıklarımız resmen bir devrimdir. Birazdan açıklanacak chp kurultayının sonuçları bize gösterecek ki; halkın partisi olması gereken bir partinin, halkına yabancı kalmayı tercih eden yüzü, yine halk tarafından yapılan ötelenmişliğinden kurtulmak adına, önemli adımlar atıyor. Yüzünü değiştirmeye çabalıyor. İnşallah bu, yılanın gömlek değiştirmesine benzemez. Yani büyük bir değişim, hatta evrim bekliyoruz chp’den. 

Çünkü bu olmazsa, bizi 1500 yıl önceki arap dünyasının tozlu ayaklarına baş eğdirecekler. Konuyu inançlara bağlayıp, mezar korkusu ile, ısınma ve yemek kaygısının satın alındığı oylar, chp’nin uyanışı ile küçücük kalacaktır. Böylece içimizden bizi dışarıya pazarlamaya çalışan vatan hainlerinin elleri güçlenemeyecektir. 

Ben de dış güçlerin bize oynamak istedikleri oyunların komplo teorisinden ibaret olduğuna inanmak isterdim gayet safiyane! Ne yazık ki bu konuda güçlü deliller bile artık ortada! 

Oysa kızılacak şey, ülkemizi satın almaya çalışan değil, içerden gayet pervasızca satabilen ruhları bozuk kimselerdir. Onlar ki; delmeye çabaladıkları bu gemi su alırsa gemiyi ilk terk edeceklerdir. Ama zekâları ileriyi görmeye yetmediğinden, günü kurtarma girişimleri içinde boğuşup dururlar. Bu doğrultuda beklemek ve ne olacaksa en iyisinin olmasını dilemekten başka çaremiz var mı? 

Var aslında; partilerden birine destek vermek! Chp bunu hak edecek gibi görünmeye başladı gözüme. 

Herkese iyi görüş alanları diliyorum. Mutlu hafta sonlarınız olsun. 

Berrin Aksu 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

öZLEMLERİMİZİ KARŞILAYACAK BİR YOL ARIYORUZ AMA BEN CHP KONUSUNDA SİZİN KADAR İYİMSER DEĞİLİM.DİĞERLERİ ZATEN ÇAĞIN GERİSİNDE.BEN YENİ BİR HAREKET OLMALI DİYORUM.

Kerim Korkut 
 09.04.2012 8:43
Cevap :
Chp konusunda yazdığım düşünceler o zamanlardı malesef..Şimdi okadar bulanık ki herşey! Yeni oluşum olmak zorunda artık bence de..Sevgiler  14.04.2012 3:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 168
Toplam yorum
: 262
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 467
Kayıt tarihi
: 18.12.10
 
 

Üniversite mezunuyum. Dekoratörüm. Yazmayı çok seviyorum. 200 kadar şiirim var. Sinema ve tiyatro..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster