Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
253
 

Dibe vurduk

Dibe vurduk
 

Ben diyorum ki: Eğer bu AKP iktidarı, sürüp giderse, Türkiye her alanda dibe vuracak. Siyaset te, ekonomi de, dış politikada, ahlak da, hatta spor da, dibi boylayacağız. Ülkenin manzarasına bir bakın. Ekonomi çökmüş. Hiç bir tedbir almamışız. Umudumuz IMF nin vereceği krediye bağlı. İç siyaset te, ahlak kurallarını bir yana itmişiz. İktidar partisi oy için alenen rüşvet dağıtmış, Rüşvet allmaktan bir sandık başkanı tutuklanmış, Çöplükler, yırtılmış, yakılmış oy pusulaları ile dolu, 100 TL alıp bir partinin oylarını yaktığını itiraf eden, itirafcı bile var. Almanya da, bir yardım derneğinin paralarını iç edip, Türkiyede bir siyasi partiye ve bir TV kanalın aktarmaktan Alman yada yargılanıp ceza görenler var. Alman yargısı, asıl elebaşının Türkiye de olduğunu belirlemiş. Belirtilen kişi, ülkemizde saygın bir kuruluşun başına oturtulmuş, kimseden çıt çıkmıyor. Yoksulluk, işsizlik, beraberinde ahlaksızlığı getirmiş, suç oranı ve suçlu sayısı giderek artmış. Sanal alemde 100 Kontöre Fuhuş pazarlığı yapılırken, Fuhuş batağına itilen kızlarımızın yaş sınırı da iyice aşağılara inmiş. İşsizlik ve işsiz sayısı, çığ gibi büyümüş, Yatırımlar durmuş, piyasada yaprak kıpırdamıyor, simitçiler bile, satış yapamamaktan şikayet eder duruma düşmüşler.

Davos da, esip gürleyen dış politikamız, Nato zirvesinde dibe vurmuş, Peres'i azarlayanlar, Bizi PKK terörü ne satan, Danimarka ve Rasmussen karşısında, IMF nin 40 milyar dolar kredisi ile, sus pus olmuşlar. Kürt devletini okeylemişiz, DTP millet vekillerinin, giderek artan pervasızlıklarını, demokrasinin erdemi olarak nitelendirmişiz ve Türklüğümüzü de dibe vurdurmuşuz. Daha dün gibi yakın bir zamanda, muhalefeti Amerikan uşağı ve işbirlikçisi ilan edenler, bu gün ABD Başkanının önünde ceket ilikler durumuna düşmüşler, Başkanın TBMM de yaptığı konuşmayı da ayakta alkışlayarak, elini sıkmak ve mubarek eline dokunmak için sıraya girmişlerdir.

6.5 yılda ülkeyi bu duruma sokanlara, milletimiz son yerel seçimde %39 oy vererek umut tazeleme yolunu seçmiştir. Ama seçimden sonra, daha birkaç .gün geçmesine rağmen, umut, umutsuzluğa dönüşmüştür.

Bu manzara, belki de bir erken seçimin göstergesidir. Ama, erken seçm, ne derece doğru olur, ayrıca tartışmak lazım. Dibe vurduk. Umarım, nefesimiz yüzeye çıkmamıza yeter.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster