Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1181
 

Dikkat! Uyuşturucu ve madde bağımlılığı yayılıyor

Dikkat! Uyuşturucu ve madde bağımlılığı yayılıyor
 

Bugün Türkiye Gazetesi'nde uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile ilgili haber çok çarpıcı. Uyuşturucu ve madde bağımlılığına başlama yaşı 13 yaşına kadar düşmüş.

Haber şöyle;

"Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi'nin raporu korkuttu. Gençlerin sigara, alkol ve uyuşturucuyla tanışma yaşı 14 olarak belirlendi. Tedavi gören en küçük bağımlının 13 yaşında olduğu ortaya çıktı."

Eskiden büyükler çocukları, gençleri alkol, sigara ve uyuşturucu konusunda uyarır, göz kulak olurlardı. O zaman tek kanal olan  televizyonda sürekli alkol, sigara ve uyuşturucunun yol açtığı zararlar konusunda filmlerle millet eğitilirdi. Bence televizyonun bizim nesle yaptığı en büyük katkı alkol, sigara ve uyuşturucu konusunda bizleri bilinçlendirmesi olmuştur. Şimdiki gençler ise bu korumadan ve bilinçlenmeden bence yeterince faydalanamıyorlar. Çünkü medya sayısı çok fazla. Bütün iletişim cep telefonu, internet üzerinden yapılıyor ve kişiselleşmiş durumda. Ailelerin çocuklarını kollamaları çok zorlaşıyor. Bu nedenle bu konuya ülke çapında özellikle okullarda büyük önem vermek, okulları artık daha etkin kullanmak ve çocuklarla gelişim çağlarında yakından ilgilenmek gerekiyor. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 642
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 2312
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

1995 ODTU Fizik Lisans, 1998 ODTU Fizik Yüksek Lisans (Biyofizik)  mezunuyum. Özel sektörde kalit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster