Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
92
 

Dikkatli olmak zorundaysak bu bizim değil yaşadığımız ortamın suçu

Dikkatli olmak zorundaysak bu bizim değil yaşadığımız ortamın suçu
 

İnsana yaşarken/dünyada, dikkat etmesi gerektiği şeklinde bir görev verilmemiştir; fıtraten de böyle bir gerekliliği yoktur.

Tehlikelerle dolu bir dünyada yaşadığımız doğrudur ama herhalde bu tehlikelere elde mızrak karşı koyacak değiliz, Mars’a giden bilimimiz var.

Yani herhangi biz zamanda, herhangi bir yerde dikkatli olmanız gerekiyorsa suç sizde değil ortamı güvenli hale getirmeyen yönetimdedir.

Benim bu ülkede korkmam bile mantıksız; korkuyorsam, sokağa çıkamıyorsam birileri görevini yapmıyor demektir.

Dünya düzeninde insanlar kendilerine dikkat etmezler; kim çıkardı bunu ya, huzurlu ve mutlu yaşaman için birileri dikkat edecek. Yapamıyorsan bırak git Kerim Korkut yapar. Şu rezilliğe bak, ben kendimi koruyacakmışım!

Dünya düzeninde insanlar/vatandaşlar kendilerine dikkat etmeseler/dikkatli olmasalar bile başlarına bir şey gelmemesi gerekir; kurulu düzenler onlara bu güvenceyi verir.

Ben hiçbir korku ve endişe duymadan ülkemin sokaklarında gezebilmeli, istediğim zaman istediğim yere gidip gelebilmeliyim. Birisi diyor ki çocuklarınıza sahip çıkın. Ben niye sahip çıkacağım, sen çıkacaksın;  bir milyon asker polis benim emrimde mi? Haklarının ne olduğunu bilmeyenleri yönetmek ne kolay değil mi?

Tamam, ben kapımı kilitlerim de unutsam da bir şey olmaması lazım, güvenli bir ülkede yaşıyorum değil mi? Kendi hataları bile olsa başlarına gelenlerden insanlar sorumlu tutulamazlar. Bir ülkede her türlü güvenlikten devlet sorumludur. İkide bir ileri demokrasi deyip duranlar okusun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kerim kardeş hangi sokaklarda güvenle yürüyelim? Balçıkla sıvalı çamur deryasından mı? 2 metre kazılmış üstü kalasla örtülmüş yollardan mı? buz pateni gibi karı buzu temizlenmemiş yollardan mı? Kenarlarından kalın buz sarkıtları sarkan yerlerden mi? Vay bizim halimize vay.Selamlar sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 14.01.2017 12:46
Cevap :
Erzurum'da bir kere kıçımın üzerine düşmüştüm...  14.01.2017 17:18
 

Vaktiyle Kanuni zamaninda kadinin biri padisahin huzuruna varmak ister, çıkarırlar huzura der ki padişahım evime hirsiz girdi neyim var neyim yok çalındı deyip zararının karşılanmasını diler.Kanuni hiddetlenir bu ne uykusudur be kadın kabahat sende der. Bunun üzerine kadın; Biz ki seni uyanık bilirdik padişahım ondan evimizde rahat uyurduk deyince Kanuni zararının karşılanmasını emir verir. Ben de böyle bağliyayim dedim!!! Selam olsun...

Gecenin hüznü 
 13.01.2017 22:27
Cevap :
Süpersin ya! Destekleyen yorumun sayesinde yazım 50 tık fazla alacak. Bana yazılarımda pek hak veren olmaz ama ne hikmetse sen destekliyorsun galiba.Başarılı olmamı ister gibi bir halin var.Genel olarak sevilmeyen bir insanım, nereden çıktı şimdi bu! Evinize ailenize denizi olmayan Denizli'nize bin selam!  15.01.2017 14:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5709
Toplam yorum
: 14405
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 640
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster