Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
570
 

Dilek Pastanesi

Dilek Pastanesi
 

Beyoğlu Dilek Pastanesi...

Öyle tarihi falan değil, ünlülerin uğrak yeri falan hiç değil. Güzel, ferah, kaliteli, Beyoğlu'nun en iyi yerinde bir pastane, o kadar.

Fakat benim için çok önemli.

Hayatımda hep güzel anılar biriktirdiğim bir yer oldu Dilek Pastanesi. Hep güldüğüm, eğlendiğim, neşelendiğim bir yer oldu.

Yıllar yılı her Beyoğlu'na çıkışımızda uğramadan olmazsa olmaz yerlerimizdendi. O yıllarda, yani yaklaşık beş yıl öncesine kadar o kadar sık giderdik ki Beyoğlu'na, neredeyse iki haftada bir. Dolayısıyla her iki haftada bir de Dilek Pastanesi'nde otururduk.

Neskafe eşliğinde çikolatalı pasta yemeyi adet edinmiştik. Ne de güzeldir çikolatalı pastaları oranın. Tabi o zaman şeker gibi bir bela yok başımda, sadece kiloyu düşünüyorum, o yüzden de arkadaşımla paylaşıyordum bir dilimi.

Bir keresinde bir Ramazan günü aramızdaki oruçlu arkadaşlarla iftar edelim dedik. Dilek Pastanesi'nde de her akşam iftar programı varmış, sürpriz olmuştu bize. Şansımıza çok iyi bir yerde de masa bulduk, fasıl heyetinin yakınında. Yemeği de güzelmiş pastaları gibi. Bizim için o akşam çok eğlenceliydi, fasıl heyeti öyle güzel çaldı söyledi ki mest olduk. Çıkışta şarkı söyleye söyleye arşınladık yolları.

Garip bir huzur duygusu veriyor insana bu pastane. Hafta içi günün değişik saatlerinde tek başına gitmişliğim de oldu. Tek kişilik masada minik kurabiyelerle kahvemi içerken kâh kitap okudum kâh bir şeyler karaladım beyaz kâğıtlara.

Güleryüzlü çalışanlarıyla daha da güzelleşen bu pastaneyi çok özledim.

En son tam bir yıl önce gitmiştim yeni tanıştığım, sonradan arkadaşım olan bir müşterimle.

Taksim şimdi delik deşik, tahta paravanlarla çevrili falan da umurumuzda mı?

Pazar günü yine onunla olacağız orada.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Nurten Hanım, yemeğimizi farklı yerlerde yesek de, Dilek Pastanesi arkadaşlarımızla tatlı - pasta yemek için illa ki uğrak yerimizdir. Bizim için klasikleşmiş bir yerdir. Not: Ara sıra ünlülerin de uğradığı oluyor :-)

Bulutevi 
 15.11.2012 11:26
Cevap :
Gerçekten klasikleşmiş bir yer oldu bizim için de orası. Demek ünlüler de uğruyor ara sıra? Ben hiç rastlamadım da:)) Sevgi ve selâmlar İlknur hanım.  15.11.2012 15:57
 

Yazdığınız İnci Profiterol ile alakalı bir yazı geldi aklıma:)hatırladınız mı sizde? birgün de beraber dolaşalım istiklal caddesinde, orada ve sizde başka bir huzur var.

Merve Ballı Acar 
 14.11.2012 8:38
Cevap :
Hatırlamaz mıyım?:) İnan seninle İstiklal caddesinde dolaşmayı öyle isterim ki. En kısa zamanda gerçekleştirelim olur mu? sen benim çok değer verdiğim, yazılarından, sohbetlerinden ne kadar kişilik sahibi olduğunu bildiğim özel birisin. Görüşmek üzere, sevgilerimle.  14.11.2012 19:38
 

Yaramaz bir çocuk gibi gizlice masanıza yaklaşıp kurabiyelerinizi araklayan olmamış da ondandır belki Nurten hanım! Şaka bir yana özel insanlar gibi özel mekanların da tadına doyum olmuyor. Ve sanki biliyorum orayı. Ama nereden, ne zaman, hatırlayamıyorum.

Kerim Korkut 
 11.11.2012 7:54
Cevap :
:))) Kurabiyelerimi aşıran olmadı elbet. Fakat gidemedim bugün oraya, gittim de giremedim, kalabalıktı. Başka yermiş kısmet.   11.11.2012 18:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 314
Toplam yorum
: 619
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 1134
Kayıt tarihi
: 07.08.11
 
 

Üsküdar İstanbul doğumluyum ve halen burada yaşıyorum. Okumak, yazmak ve seyahat etmeyi çok seviyor..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster