Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Eylül '07

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
620
 

Dilek

Dilek
 

Tedirgin gözlerim dalar uzaklara, dişlerimle ucunu kemirirken parmağımın. Ve ben geneli hatırlarım farkında bile değilken. Bir koşuşturmacadır devam ediyor hayat, yıllar yıllara inat. Bir nefesleneyim deyip durduğum anda, aklıma bir yansıma düşer genelden.

Denize kavuşamadan kuruyan bir nehir anlar beni belki, güneşin parlaklığı değil midir bizi ona kör eden? Yer kabuğu sertliğine güvenip diklenir ama, dibinde kaynayan magmayı bilmez. Bugün genel bana yabancı, genel bana uzakta olsa da, kim bilir yarın ne ola gün doğarken.

Gizliyorum bu sırrı kendimden bile, söz dinletemem ki ama düşlerime. Kilit de vursam yüreğin kapısına, umudu özleme katık yaparken.

N’olur beklemesin beni artık, nefesimdeki ateşe yastığım tanık. Bir kelebek görürse kanadı kırık, beni hatırlasın, tek dileğim bu genelden.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Yılmaz Bey.. Kaç dakikadır şu resme çakılı kaldı gözlerim bilmiyorum.. Bildiğimiz acı bir gerçeği tekrar hatırlattı bana şu kare.. Mutlaka dualardan daha fazla yapabileceğimiz bir şeyler olmalı ama ne?

Sevgi rüzgarı 
 02.11.2007 21:06
Cevap :
Sibel Hanım, bugünün sorunları dünün çözümleri oluyor genelde. Sonuçta tüm sorunların kaynağında yine kendimiz varız topyekûn insan ırkı olarak. Belki başta ilk yapmamız gereken en temele inmek ve en temel kavramlarımızı sorgulamak. Tanımladığımız ve betimlediğimiz dünya gerçekten güzel bir dünya mı? Bu arada başlamak demişsinizde, geçen hafta içinde TEMA seminerlerine katılmak nasip oldu bir şekilde. Gönüllü olmak mütevazı ama hoş bir başlangıç olabilir, kim bilir :)  02.11.2007 21:56
 

içim burkuldu yüreğim sızladı allahım ne zor hayatlar var gözümden akan yaşları tutamıyorum bu insanlara nasıl yardım edebiliriz ????

Havva 
 13.09.2007 20:48
Cevap :
Dilerim, insanlık tek bir nefes olmayı başarır bir gün... Katkınız ve yorumunuz için teşekkürler...  14.09.2007 0:46
 

Blog yazının fotografını bir kere gören göz eğer insana aitse bir daha iflah olmaz. AMA BEN BAKTIM VE SADECE ACIDIM BEN İNSAN DEĞİL MİYİM...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 10.09.2007 15:56
Cevap :
Dileğim, her birimizin aynı soruyu sorması bir gün... Görülmesi gerekeni gördüğünüz için teşekkürler... Sevgiler...  10.09.2007 18:26
 

yazıda bir kripto var: "genel" yerine "sen" olarak okursanız, yazının anlamını çözümlersiniz. bu da blog ortamının bir azizliği diyelim :)

Yılmaz Değirmenci 
 07.09.2007 22:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 89
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 1900
Kayıt tarihi
: 11.10.06
 
 

Yazar 1975 Ankara doğumludur. Monterey Postgraduate School / California'da bilgisayar bilimi dalı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster