Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
292
 

Din, böyle elden gidiyor...

Din, böyle elden gidiyor...
 

Diyorlar ki “Din elden gidiyor… Yapılan bütün propaganda bu…

Din elden gidiyor…

Bakın “Din” gerçekten elden gidiyor ama, nasıl?

Denizli Eğitim- İş Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, Yeşilköy İbrahim Cengiz Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'ndaki 200 öğrenciye, parasız olarak ‘Dinin Direği Namaz’ isimli kitabın Akit Pazarlama tarafından dağıtıldığını iddia ediyor…

Her seferinde “Net” bir şekilde ortaya koyduğum gibi, din eğitimi konusunda tavrımız bellidir. Din eğitimi yapılmalıdır.

Ancak…

Böyle değil. Eğer o kitabın içinde aşağıda geçen cümleler varsa, bu “İslamiyet’i öğretmek” değil, İslamiyet’e darbe indirmektir.

Bakınız şimdi o ifadelere…

“18'inci sayfa; Sizleri dünya ve ahiretinizi kurtaracak bir seferberliğe çağırıyoruz. Namazla diriliş seferberliğine.”

“31'inci sayfa; Evet namaz için ağlanır. Namaz için kaçırılır, ona can ve canan feda edilir.”


“35'inci sayfa; Eksi 20 derecede Çeçen mücahidin arkasına bombalar düşerken namazına devam etmesi, namazın insanı, Allah yolunda canını bile feda edebilecek bir ruh zenginliğine ulaştırabileceğini gösterir.”

“61'inci sayfa: Kaldı ki namaz kılmamak bir kötülük değil bin kötülüktür. Namaz kılmayan, en büyük kötülüğü önce kendine yapar. Çünkü namaz kılmadığı için Allah ondan razı olmaz.”

“67'inci sayfa: Camiler ümmet olarak hayatımızın bir parçası olmalıdır. Cami merkezli bir hayat tarzı yaşamamız gerekir.”

“93'inci sayfa: İbn-i Mesud namaza kalktığında Allah korkusundan iki büklüm olur, namaz kılarken evdekilerin konuşmasını bile duymazdı. Hz. Ali efendimizin namaz vakti girdiğinde hali değişir, rengi atar ve titrerdi.”

Eğer yukarıdaki ifadeler ile “Din eğitimi” veriliyorsa…

Ve bundan da Milli Eğitim Bakanı görevini yürüten muhterem zatın haberi yoksa…

Eğitimimizin de dinimizin de nereye gittiğini bilmediğimiz açıkça ortada duruyor…

Yukarıdaki ifadelerin hiç birinin “İslam” inancı ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. İçine yerleştirilen kelimeler ve anlatılmak istenen şeyler, milletimizin “Din” ile nereye götürüldüğünün veya götürülmek istendiğinin açıkça ifadesidir.

İşte bizim karşı çıkmamız bunadır…

Dinimizi, en genç yaşta çocuklarımıza “YANLIŞ” öğretiyorlar…

Bunu bağıra çağıra anlatmaya çalışıyoruz…

Ey millet…

Bunun adı “Din” değildir. Asıl bunu yapanların karşısına dikileceksiniz. Eğer endişeniz “Din elden gidiyor” ise, işte alın görün, nasıl elden gidiyor, anlayın…

15 MAYIS 2007

Fotograf: www.hurriyet.com.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Söylediklerinize aynen katılıyprum. D,n adı altında yanlış bilgiler veriliyor. Bu konuda herkesi uyrmak, doğru dini bilgileri de vermek ve bildiklerimizi de yapmak gerekir ki, yanlışlar iz bırakmasın. Yalnız son bölümdeki "din elden gidiyor" söylemini nereye bağladığınızı anlayamadım efendim. Saygılarımla

Ahmet YILMAZ 
 17.05.2007 0:15
Cevap :
Sayın Ahmet YILMAZ... Yorum ile katkınızdan dolayı teşekkür ederim. Din, sadece dine karşı olanların çabasıyla elden gitmez. Din adına "Yanlış" bilgiler ile de din "Elden gider" aynen bu uygulamada olduğu gibi. Yazıda da anlatmak istediğim temel konu da bu zaten... Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  17.05.2007 11:46
 

Söylediklerinize katılıyorum. Din öğretiminde öncelikli olarak dürüstlük, yardımseverlik, ahlak öğretilmeli. Sizin belirttiğiniz kitap sayesinde namazını kaçırmayan ama haksızlık yapan , haram yiyen bir sürü insan var çevremde.

Eşit Ağırlık 
 16.05.2007 6:39
Cevap :
Sayın Harun DENİZ... Yorumunuz ile katkı verdiğiniz için teşekkür ederim.Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  16.05.2007 10:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1104
Toplam yorum
: 2655
Toplam mesaj
: 212
Ort. okunma sayısı
: 890
Kayıt tarihi
: 28.01.07
 
 

Emekliyim ama “Tekaüt” değilim. 1961 yılından beri değişik “Anadolu” gazetelerinde yazdım. 1984-8..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster