Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
451
 

Dini, vicdanı, sömüren dinsizler.

Dini, vicdanı, sömüren dinsizler.
 

Allah rızası için başlayan bir e-maildi. İnsan neden bu kadar derinden rıza beklerdi ki?

Hummalı bir şekilde, gelen e-maili okudum, bir baba lösemili oğlu için acil kan arıyordu. Evlat acısını Allah kimseye vermesin, zor bir olaydır! Kan grubu B rh (-) (negatif) babanın adı verilmiş, hasta olduğu söylenen çocuğun adı soyadı verilmiş, babanın cep telefonu verilmiş.

Altına da not iliştirilmiş, Yok ben böyle islerle ilgilenmem diyorsanız. En azından mouseunuzu birkaç kez tıklatarak bu mesajı adres defterinizdeki kişilere yollayın. Orada yatan sizin çocuğunuz veya kardeşiniz olabilirdi. Daha öncesinde böyle bir e-mail tuzağına düştüm, gelen bir e-mailde şunlar yazıyordu, Uludağ üniversitesinde kaza geçirmiş bir çocuk ve acil kan bekliyor!

Bizim şirketteki çocukların kan grubu tutmadığı için, Bursa’da ne kadar tanıdık çevre varsa, hepsine bilgi olarak geçtim, fabrikaları ayağa kaldırdık!

Ancak aklıma o telaşla, verilen cep numarasını aramak gelmemişti!

Fabrikalar, meslek gurubumda ki insanlar aramaya başladı, adem verdiğin numara doğru mu, numara kullanılmamaktadır deniyordu!

Sonra bunun dini ve vicdanı kötüye kullanmaya çalışan dinsizlerden olduğu kanaatine vardım, bana e-maili gönderen de aramamış!

İşte bu gün Allah rızası için gelen e-maili okuduğumda, hemen cep numarasını aradım, bu numarada kullanılmamaktaydı!

Kısaca dinden ve vicdandan uzak olan insanlar yine iş başındaydı!

Lütfen sizlere gelen bu tür e-mailleri, doğruluğunu araştırmadan, bir başkasına göndermeyin, aksi takdirde zor duruma düşmenize vesile olabilir!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

insanlar inançlarını yitirecek ve elzem olduğunda kimse duyarlı olmayacak...zaten ülkemiz maalesef, kan , ilik ve organ bağışlarında medeni ülkeler standartlarına nazaran gerilerdeyken, bu saçmalıklar sayesinde düşüş yaşanacak....hiç mi düşünmüyorlar belki de bir gün kendileri yada sevdikleri de ihtiyaç duyabilir..., sevgiler

Dilek Fuçucı 
 20.02.2008 11:47
Cevap :
Daha kırk fırın ekmek yememiz gerekiyor, insani düşüncelerimiz toplum olarak oturmak için,Düşünceli olan insanlar, bu tarz hoş olmayan işlerin altına imza atmaktan imtina ederlerdi, Saygılarımla  20.02.2008 18:07
 

İsyanınıza aynen katılıyorum. Bir aralar bizimde başımıza gelmişti.e-mail olarak değil, bizzat fabrikaya telefon olarak. Bir hastanın acilen kana ihtiyacı var, sizin işyerinizde varsa yardımcı olabilirmisiniz diye heyecanlı bir ses. Bir kaç arkadaşı araçla sanayiden tophaneye gönderdik. Öyle bir durum olmadığını, birisinin bizimle dalga geçtiğini söylediler. Biz de boş dönmemek için kızılaya verip gelmiştik. Onun için sizi iyi anlıyorum. Dilerim dalga geçtikleri duruma Allah onları duçar eder. Selam ve saygılar.

akar 
 19.02.2008 18:59
Cevap :
Sayın akar malesef bu tarz insanlar ahlak ve insanı değerlerini yitirmiş insanlar, ben bir gün başları gelir demiyorum, çünkü sonuç olarak ortada bir yaşamdan bahsediyoruz, inşallah bu tarz şeyler yaşamayız, Saygılarımla  20.02.2008 11:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 313
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 164
Ort. okunma sayısı
: 2754
Kayıt tarihi
: 15.03.07
 
 

16.10.1974 Samsun / Havza doğumluyum. Şu anda bir lojistik firmasının ortaklarındanım. İşimde ilk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster