Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Kasım '14

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
259
 

Dip noktası

Dip noktası
 

Hayat yolu derslerden oluşur. Aşk, sağlık, para, kariyer, ilişkiler gibi temel başlıklardan dersler alırız. İlk defasında dersinizi öğrenirseniz bir üst sınıfa-bilinç seviyesine- geçer, mutlu bir şekilde yolunuzda ilerlemeye devam edersiniz. Ancak dersi anlamazsanız siz dersi geçene kadar ders zorluk derecesini arttırarak gelmeye devam eder. -bu, alttan ders almak gibidir- KISIRDÖNGÜ dediğimiz şey budur. Kısırdöngü içinde kalmaya devam ettikçe acı çekmeniz kaçınılmazdır!

Daha fazla acı çekmemeniz için YASA'yı anlamanız ve çözerek yola devam etmeniz gerekir. Eğer hala bu durumda ısrar eder ve KURBANI oynamaya devam ederseniz EVREN sizin hayrınız için son çareye başvuracaktır. Bu son nokta ise, sizi DİP e vurdurmak olacaktır.

Dibe vurmak başta kötü gözükebilir ancak dibe vurduğunuz anda kendinizi tam anlamıyla sorgulama aşamasına gelirsiniz. Burası, kaçınılmaz bir şekilde kendinizle yüzleşeceğiniz yerdir."

Şehirli Mistik 

daha fazlası için :

http://cumhurcetin.blogspot.com.tr/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlişdakiler konusunda haklisiniz ama kariyer için kurbani oynamak nedir

savas barka 
 05.11.2014 18:28
Cevap :
Savaş bey; sadece ilişki konusunda değil, kariyer konusunda da -hatta her konuda- kurbanı oynamayı severiz. Danışanlarım meslek seçimlerinde özgür olmadıklarını, ailelerinin baskısıyla meslek seçtiklerini söyleyebiliyorlar. Biz de babaların olamadıkları-yapamadıkları şeyleri çocuklarına yüklemeleri çok fazladır. Yıllarca çalıştıkları halde hala patronunu veya iş yerini suçlayanlar ama ne yazık ki işsiz kalma korkusundan dolayı mutsuz bir halde çalışmaya devam eden kişilerde aslında kurbanı oynamaktadırlar. Yanlış ortak seçip sonra ortaklıktan ayrılma-hatta ortaktan kazık yeme- gibi durumlarda karşıyı suçlamakta kendimize biçtiğimiz kurban rolüdür. Örnekler emin olun çok fazla. Yorumunuz için teşekkür ediyorum.  06.11.2014 12:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 63
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 844
Kayıt tarihi
: 21.02.13
 
 

Profesyonel Yaşam Koçu, Regresyon Hipnoterapisti, İlişki Koçu, Satış Koçu   Kişi ve kurumlara pro..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster