Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Şubat '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

Direnciniz Kaybetme Korkunuz

Hiç bu açıdan bakmış mıydınız? Değişim yeni bir başlangıçtır ancak yeniye başlamak için bir şeyi terketmek, bırakmak, sonlandırmak gerekir. Değişime dirençgöstermek bırakacağınız şeyi kaybetmekten korkmaktır. Bırakacağınız şey işlevini tamamlamış artık işe yaramaz bir şey olsa bile bırakmaktan korkarsınız. Asıl korkan egomuzdur :)  ''bırakılacak şey'' bir davranış, bir ilişki, bir nesne, bir bilgi ya da yaşam tarzı olabilir. Her ne olursa olsun onu bırakmadan değişemezsiniz.

Şimdi sizin için değişmesinin iyi olacağı ama değiştrimek için harekete geçemediğiniz dirençgösterdiğiniz bir konuyu düşünün..... Ve kendinize sorun ''bu değişimi yaparsam neyden vazgeçmem, neyi sonlandırmam gerekiyor?'' Cevabınız size, sizi engelleyen kaybetme korkunuzu gösterecektir. Eğer cevabınız ''hiçbir şeyi bırakmam, hiçbir şeyden vazgeçmem gerekmiyor ama yine de değişemiyorum" ise bırakmaktan korktuğunuz şey DURMAKTIR - EYLEMSİZLİKTİR!  Değişime olan direncin Egonun bırakma korkusudur, senin değil...

Sen bilinçli yetişkin halinle hayatına güzellik katacak değişim için harekete geçebilirsin. Evet sen bunu yapabilirsin! Bu mesajı okuman tesadüf değil :) Hiçbir şey tesadüf değil, ya da tesadüf dediğin her şeyin bir anlamı, bir görevi var.

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin…

ICF PCC Profesyonel Koç & NLP Eğitmeni

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu

+90-543-655-50-51

www.arzubiyiklioglu.com
instagram.com/arzu.biyiklioglu/
facebook.com/arzubiyikliogluofficial/

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 504
Toplam yorum
: 94
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 469
Kayıt tarihi
: 24.08.10
 
 

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu uluslararası sertifikalı Yaşam Koçu, NLP Uzmanı, NLP Eğitmeni ve Re..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster