Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '10

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
2123
 

Diş eti tedavisi ve Mahtaban

Diş eti tedavisi ve Mahtaban
 

DİŞ ETİ VE DİŞ


Diş sağlığının temelinin diş eti sağlığına bağlı olduğunu bilmemize rağmen diş problemimiz olmadan sırf diş eti için diş hekimine gidenimiz olduğunu pek sanmıyorum. Ama hiç diş problemimiz olmadan da diş eti kontrolüne gitmemiz gerektiğini ve bunun diş sağlığının temeli olduğunu; diş problemim için Diş Hekimime gittiğinde öğrendim. 

Diş hekimim diş eti operasyonların Diş Hekimliğinin detay uzmanlık dalı olduğunu ve çalışma partnerinin bu konuda ihtisas yaptığını belirterek beni ona yönlendirdi. Operasyon odası bitişikte olan Dişeti uzmanı Diş Hekimine gittim randevu verdiğinde problemi tek operasyonda bitireceğini düşünmüştüm oysa ilk muayanede 3 operasyonla işimin biteceğini söylediğinde ne yapacaksınız diye sordum, görürsün dedi. 

İlk operasyonda üst çene de bir kaç dişimin etini kesip içine girdi, ikinci operasyonda alt çene dişlerime küretaj yaptı, üçüncü operasyonda yine üst çene dişlerime küretaj yaparak tedavimi tamamladığında diş etimi sağlıklı sanan benim ne kadar rahatladığımı anlatamam. 

Blogumun başlığını okuyanlar bunları anladıkta MAHTABAN ne demek? diye merak edecektir. Mahtaban'ın anlamı dolunay demektir ve Diş Eti ihtisası olan hekimimin ismi Mahtaban ARDA, İst-Üsküdar Yunum Emre Hastanesinin iki diş hekiminden biri ve Mahtaban hanımın kişisel özelliği dişinize operasyon yaparken aynı zamanda bir spor maçı gibi seri şekilde anlatması, operasyonu anlatırken hem bilgilendiriyor hem de diş hekimi operasyon koltuğu dinlenen ninnelerle dinlence koltuğuna dönüştüğünden operasyon bitti dediğinde zamanın nasıl geçtiğinin farkında olmadan geldiğiniz gibi çıkıyosunuz, sadece dudaklarınız uyuştuğundan teşekkürde zorlandığımdan Dt. Mahtaban ARDA hanıma ve beni ona yönlendiren Dt. Ayşen AYDIN hanıma buradan çok teşekkür ediyorum. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 603
Toplam yorum
: 2048
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1142
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster