Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '19

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
47
 

Diş Hekiminden Geliyorum!

Sağlığıma özen gösteren biriyim. Çünkü eğer dikkat etmesem ne gibi olumsuzluklarla yani hastalıklarla karşılaşacağımı çok iyi biliyorum. Ama yine de ufak tefek sorunlar olmuyor değil. Bunlardan biri de son günlerde yaşadığım bir diş sorunu. Dişlerimi her gün fırçalamama ve ara yüz fırçası ile dişler arasındaki yemek artıklarını temizlememe rağmen, son günlerde bir dişimin kenarından çürük kokusu gelmeye başladığını hissettim. Gecikmeden hemen diş doktorumdan randevu aldım ve bugün sabah saat 10’da kendisini ziyaret ettim. Muayeneden sonra üst çenede büyük azı dişimde, üstünde değil de yan tarafında çürük olduğunu söyledi ve dolgu yaptı. İşlem yaklaşık 1 saat sürdü. Erkenden gittiğimden lokal anestezi yapmaya gerek kalmadı. Bayağı bir emek verdi ama. Zaman zaman bunaldığımı hissettim ve işlemin bir an evvel bitmesi için Allah’a dua ettim. Sonuçta dediğim gibi tedavim bitti ve büyük bir sevinçle dişçi koltuğundan kalktım. Borcum ne kadar dediğimde, biliyorsun sen de doktorsun, meslektaşımsın, sen ne verirsen ver dedi. Ben de içimden gelen bir miktar verdim ve yeter mi diye sordum. O da yeter dedi ve öylece ücret konusu kapandı.

Ne dolgusu yaptınız dediğimde kompozit dedi. Artık amalgam dolgu yapmıyoruz diye de ekledi, çünkü amalgam dolgu cıva içeriyormuş ve bu da uzun vadede dişler ve vücut için zararlıymış. Kompozit dolguda yeme içme için bir süre söz konusu değilmiş. Yani hemen bir şey yiyebilir ve içebilirmişim. Tabi buna da sevindim.

Dişçi ofisinden çıktıktan sonra şehri şöyle bir gezeyim dedim. Bir şey dikkatimi çekti, bütün mağazalar adeta boş. Müşteri yok. Diş hekimin de benden başka hastası yoktu. Acıktığım için çiğ köfte yemeğe gittiğim yerde de benden başka kimse yoktu. Daha önce de yazdığım gibi maalesef ekonomik kriz bütün piyasayı vurmuş durumda…

İnşallah tez zamanda iyi olur.

Bu anımı sizlerle paylaşmamın nedeni; aman siz de sağlığınıza dikkat edin ve özellikle dişlerinize iyi bakın! Çünkü sağlık olmayınca hiçbir şeyin kıymeti olmuyor…

Okuduğunuz için teşekkür ederim!

Şen ve esen kalınız.

Dr. Atanur Yıldız

5 Ara. 19

 

 

 

 

Halil Güven (Sökeli), ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim gözlemlerimde aynen sizinki gibi sevgili doktorum... İnşallah tez zamanda düzeliriz diyelim:) Sağlık dileklerimi sunuyorum:)

Halil Güven (Sökeli) 
 05.12.2019 22:37
Cevap :
İnşallah Abim. Yorum ve katkınız için çok teşekkür ederim.   07.12.2019 6:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 449
Toplam yorum
: 3008
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 284
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster