Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '07

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
535
 

Diş ve iş

Diş ve iş
 

Birbiriyle kafiyeli iki kelime olmaktan öteye, dişle iş arasında ne bağlantı var diye düşündüğünüze eminim.

Bugün maalesef bazı problemler başgösterdiği için dişçiye gitmek zorunda kaldım.

Nedir problemler?

Öncelikle, bir yıl kadar önce yaptırdığım dişimin dolgusu, aradan üç-beş ay geçtikten sonra düşmüştü. Bu kadar kısa süreli diş ya da iş mi olur diye kızgınlığımdan, dişçiye gitmeyip epeydir öyle idare ediyordum.

Gerçi ilk kızgınlıkla dolguyu yaptırdığım yere gitmiştim. Ancak beni bu hale getiren doktor oradan ayrılmış.

Halbuki ağzımda yirmi yılı aşkın süredir dayanan başka dolgular var. O zaman iyi bir tesadüf eseri iyi bir doktora rastgelmişim demek ki. Bunu tabi şimdi anlayabiliyorum.

Eşimin dişlerinde de yapılması gereken bir şeyler ortaya çıkınca doğal olarak yirmi sene önceki dişçime gitmiştik. İlk müdahaleyi orada yaptırdık ama, ne yalan söyleyeyim adama güvenemedim. Neden mi? Aradan geçen bu kadar yıl sonra yaşlanmış da ondan...

Yine bir ara başka bir doktorda yaptırdığım dolgu, bir hafta on gün sonra şiddetli ağrı yapınca başka bir doktor bunu çekmekten başka çaremiz yok deyip çıkarıp atmıştı.

Nihayet yaptığım araştırmalardan sonra eş, dost, arkadaş, değişik çevrelerden bazıları bugün gittiğim doktoru tavsiye ettiler. Hani derler ya her şeyi önce yakınında ara, meğer her gün önünden geçtiğim ve üstelik, adı soyadı yeğeniminkiyle aynı olduğu için her seferinde kendi kendime gıyaben muhabbetini yaptığım doktor değilmiymiş en iyisi.

Önce düşen dolgumu, sonra da çürük olduğunu sandığım başka bir dişimi gösterdim. O da bana, kaplama yapılan üç dişimin değiştirilmesinde fayda olduğunu söyledi. Kendimce bilgi edinmek için, bir dolgunun, ya da kaplamanın ömrü ne kadardır diye sordum.

Çeşitli etkenlere ve şartlara göre 10-12 yıl civarında gidiyor, cevabını alınca, bu dolguların ve kaplamaların tam 23 yıl önce yapıldığını söyledim. Düşen dolgumun da ağzımda sadece birkaç ay kalabildiğini...

Evet işini yapanlarla yapmayanların farkı önünde sonunda ortaya çıkıyor. Ancak bu arada birileri haketmedikleri parayı almış, birileri de haketmedikleri cezayı çekmiş oluyorlar.

Benzeri şeyleri hepimiz, hayatımızın her safhasında da zaten yaşamıyor muyuz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İşini severek ve her konusuyla ilgilen kişiler bir yerlere gelirse işte o zaman bu memleketi kimse tutamaz.o günleri görmek dileğiyle.

Havva 
 12.01.2007 15:44
 

Kendisine ve mesleğine saygısı olmayanın kime saygısı olur ki! Kimi meslekler para kazanmak için yapılmaz. Ancak o meslekler de hakkıyla yapılsa da yeteri kadar kazandırır. Ama sanırım yine kimilerine bu kadarı da yetmiyor...

A y s a n c a 
 09.01.2007 20:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 859
Toplam yorum
: 1414
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 973
Kayıt tarihi
: 21.06.06
 
 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, ekonomik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster