Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '15

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
1288
 

Dişlerinizi beyazlatmadan daha beyaz göstermenin yolları

Dişlerinizi beyazlatmadan daha beyaz göstermenin yolları
 

Diş beyazlatma Yöntemleri


Dişlerinizin daha beyaz olması için bugün modern diş hekimliğinin sunduğu en güzel avantajlardan bir tanesi çok hızlı bir şekilde diş beyazlatma (bleaching) işleminin yapılabilmesidir fakat dişlerinizin daha beyaz görünmesi için her zaman diş beyazlatma yaptırmanız gerekmez. Kontrastla oynayarak, renklenmeyi minimuma indirerek; sağlam ve kalıcı ağız hijyeni alışkanlıkları edinerek, beyazlatılmış ya da rengini kaybetmiş dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun en kolay 4 yolu:


Diş Beyazlatma

RUJUNUZUN RENGİNİ DOĞRU SEÇİN
Rujunuzun rengi dişlerinizin daha beyaz tonda görünmesini sağlayabilir. Eğer dişleriniz sarı görünüyorsa kiraz veya çiklet pembesi gibi renkleri tercih etmelisiniz. Bu renklerin içerdiği mavi alt tonlar dişlerinizdeki beyazlığı açığa çıkaracaktır. Dişleriniz grimsi görünüyorsa bakır veya bronz tonlarını deneyin; bu renkler gri dişlerdeki beyazlığı ortaya çıkarır.

BRONZLAŞMAK
Güneş veya solaryum ile bronzlaşmak dışında bronzlaştırıcı veya bu işlevi gören losyonları kullanmak dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlar. Teniniz ne kadar koyu olursa, dişleriniz o kadar beyaz görünür.
Koyu renk kıyafetler yüzünüzün kontrastını yükseltir ve dişlerinizin daha beyaz görünmesine yardımcı olur. Bu nedenle çok sık beyaz giyinmeyin. Sarışınların ve ten rengi açık olanların dişlerinin daha beyaz görünmesini sağlamak, esmerlere ve koyu ten rengine sahip olanlara göre çok daha zordur.

SABAH KAHVESİNDEN SONRA AĞZINIZI SU İLE ÇALKALAYIN
Sabah kahvenizi veya çayınızı takiben su ile ağzınızı çalkalamak dişlerinizin daha az renklenmesini, kahvedeki partiküllerin dişlerinizde bulunan biofilme daha az yapışmasını sağlar. Asitli içeceklerden sonra dişlerinizi fırçalamak yerine su ile çalkalamayı tercih edin. Bunu yapmadığınız takdirde asitli içecekler diş minelerinizde aşınmalara sebep olabilir.

BEYAZLATICI SAKIZ YERİNE DİŞ FIRÇASI TERCİH EDİN
Otomobilinizde ya da çantanızda beyazlatıcı sakız taşıyor musunuz? Onun yerine diş fırçası koyun. Renklenmeye sebep olan yemeklerden en az 30 dakika sonra dişlerinizi fırçalamanız, söz konusu renklenmeyi önlemede çok etkili olacaktır. Eğer kesinlikle fırçalayamayacak durumda iseniz su ile çalkalayın. Bu sadece kahve için geçerli değildir; kiraz, çay ve kırmızı şarap da dişlerinizde renklenmeye sebep olur.


Genel olarak diş rengini etkileyen bir çok faktör vardır, bunlarla ilgili kalıcı bir etki için öncelikle ağız bakım alışkanlıklarımızda bazı köklü değişiklikler yapmak bununla beraber renkleştirici gıdaların tüketimlerini kısıtlamak ve diş beyazlatıcı ürünlerle desteklemek "dişlerimizi daha beyaz hale getirecektir" ama kısıtlı zamanımız var ya da belli bir süre içinde dişlerimizin olması gerekenden sarı gözükmesini istemiyorsak bu durumda kontrast tonların yaratacağı etkiden faydalanmak isteyebilirsiniz.

http://onurozturk.com/dis-beyazlatma-sikca-sorulan-sorular/

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 401
Kayıt tarihi
: 17.12.14
 
 

Diş hekimliğinde merak edilen, aklınıza gelip doktorunuza sormak isteyeceğiniz bir çok sorunun ce..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster