Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '21

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
41
 

Dissident'e Dünya "Muhalif"...

 The Dissident Para Gücüyle Engellendi

Suudi Arabistan’lı muhalif Gazateci Adnan Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Başkonsolosluğunda hunharca katli ve cesedinin aside atılarak kanalizasyona verilmesi olayı Oscar’lı Yönetmen Bryan Fogel tarafından “The Dissident-Muhalif” ismiyle filme alındı. Başlangıçta dünyayı sarsan bir olay olduğu için çok büyük ilgi göreceği sanıldı ama film çıkar çıkmaz Veliaht Salman’ın yürüttüğü büyük organizasyonla yalnızlığa mahküm edildi. S.Arabistan’ın gerçek kralı olan Salman, belki de yüzmilyonlarca dolar para akıtarak büyük dağıtım şirketlerine baskı yaptı ve muhtemelen,  “Bu işten ne kazanacaksanız size on katını vereyim” gibi cazip(!) tekliflerle gerçekten harika çekilmiş bu belgesele  yatırım yapmaları engellendi.  Yani kısaca dünyada hak, adalet, ifade özgürlüğü adına ne varsa para gücüne bir kez daha mağlüp oldu.

Başka ülkelere özgürlük ve demokrasi dersi vermeye kalkan “Batılılar” şapkalarını önüne koyarak, sabaha kadar düşünseler yeridir!

Yunan'a Ezeli Destek: İmroz’dan Dedeağaç’a

Tarih 18 Ocak 1913…Balkan Savaşı yılları. Osmanlı Donanması 12 Adayı işgal eden ve Çanakkale Boğazını ablukada tutan Yunan Donanması’nı püskürmek için sabah erken saatlerde harekâta başlar. İmroz Adası civarında vukubulan ve tarihe  İmroz Deniz Muharebesi adıyla geçen bu büyük deniz savaşında, gerçekten başarılı ve cansiperane döğüşen Türk Denizcileri, bizim zırhlılardan çok daha güçlü Averof zırhlı Kruvazörü  karşısında tutunamaz. Üstelik bu gemide savaşanlar  Yunanlılar değil, tamamen İngiliz denizcilerdir ve Yunan Donanması’na da İngiliz Amiral Mark Kerr komuta etmektedir. Ağır yaralar alan Osmanlı Donanması ricata mecbur kalır ve Çanakkale’ye döner.

Amerikalıların Edirne’ye 20 km.ötede dev bir askeri üs kurma haberini işitince, aklıma tarihteki bu olay geldi. İlerde Yunanistan’la bir çatışmaya girsek emin olun, gemi ve uçaklarını Amerikalılar kullanacaktır!

Bir Taşra Takımı:Rizespor

Yıllardır Süper Ligde düşme kalma mücadelesi veren Rizespor, aynı  zamanda liglerin teknik direktör değiştirme rekorunu da elinde tutuyor. Okan Buruk’un başarılı döneminden sonra gelen hocalar bir türlü dikiş tutturamadılar. Son gelen Rumen Samudica da baktı ki iş kümeye gidiyor, kariyerini düşürmemek(!) için İstanbul uçağına zor yetişti.

Bu durumlar, aynı zamanda tüm Anadolu kulüplerinin dramlarından. Alt yapıya asla önem vermeyip, ağır borçlara rağmen Afrika, Brezilya ve Balkanlar’da futbolcu bırakmayan, Türkiye’yi tanımayan, kerameti kendinden menkul teknik direktörlere milyonlarca dolar kaptıran Anadolu kulüplerinin…

 

  

Birgül EKİM bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 343
Toplam yorum
: 168
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 413
Kayıt tarihi
: 19.02.11
 
 

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Teknoloji Yönetimi dalında mast..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster