Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mart '17

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
493
 

Diyanetin verdiği hutbe ile Hz. Mehdi hakkında bir hadis daha gerçekleşti!

Diyanetin verdiği hutbe ile Hz. Mehdi hakkında bir hadis daha gerçekleşti!
 

Hz. Mehdi'nin çıkışının her yerde inkar edilmesi Mehdi'nin çıkış alametlerindendir.


28 Ekim 2016’da tarihi bir olay yaşandı ve peygamberimizin hadislerinden biri gerçekleşti. 28 Ekim 2016 Cuma gunu Diyanet hutbe vererek “Mehdi gelmeyecek, kurtarıcı gelmeyecek, kıyamet alametleri yok” diyerek Hz. Mehdi’nin zuhurunu açıkça inkar etmiştir. Halbuki Hz. Mehdi’nin zuhuru tüm mezheplerde haktır, dolayısıyla Diyanet Mehdi’nin gelişini inkar ederek ehli sünnet itikadını yok saymıştır. Diyanet bu hutbeyi vererek “Kurtarıcı gelmeyecek, islam alemi kan ağlamaya devam edecek, umudunuzu kesip oturun, peygamber yalan söyledi, Mehdi yok” demiştir.

Bakın 28 Ekim Cuma günü Diyanetin verdiği hutbeden bir konuşma:

“Önümüzde Peygamberimiz (s.a.s) gibi büyük bir rehber varken, kurtarıcı beklentileri içerisinde, kıyamet alametleri üzerinden bir din ihdas etmek asla kabul edilemez.”

Bakın eski diyanet işleri başkanı Ali Bardakoğlu ne diyor: “Mehdi, Mesih beklentisiyle, gizemli din anlatımıyla insanları, zihinleri bulandıran din yolundan mı yürüteceğiz? Yoksa İslam dinin açık, seçik, duru bir din yolundan mı yürüteceğiz? Cemaatleşmeler dikkatle izlenmeli ve kendi alanında kalmalı.”

Diyanet açıkça Hz. Mehdi’nin geleceğini inkar ederken bakın peygamberimiz hadislerinde ne diyor:

İnsanların ümitsiz olduğu ve “Hiç Mehdi falan yokmuş” dediği bir sırada Allah Mehdi’yi gönderir…”(Kitab-ul Burhan fi-Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 55)

“… ONUN (MEHDİ’NİN) ZUHURU ÜMİTSİZLİK VE YEİS ESNASINDADIR.”  (Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s.274)

“HALK TAM ZUHURDAN ÜMİDİNİ KESTİĞİ ANDA O ZUHUR EDECEKTİR! Onun zamanında yaşayıp ona yardım edenlere ne mutlu! Ona düşmanlık besleyip, ona ve onun emrine karşı çıkanlara ve onun düşmanlarından olanlara eyvahlar olsun!”(Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s.301)

Açıkça görüldüğü peygamberimiz “Hiç Mehdi falan yokmuş” dendiği sırada, “Mehdi’nin zuhurundan ümit kesildiği” sırada Hz. Mehdi’nin çıkacağını bildirmiştir. Böylelikle peygamberimizin Hz. Mehdi ile ilgili söylediği bu hadislerde gerçekleşmiştir.

Kaynak: http://mehdinincikisalametleriveozellikleri.blogspot.com/

 Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com.tr/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1705
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2230
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster